Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Usui Reiki Ryoho Gakkai - Japońska Medycyna Tradycyjna

Uzdrawianie, Nakładanie Rąk, Bioterapia, Masaże, Akupresura, Meridiany, Zarządcy, Pięć Elementów, Pięć Przemian, Relaksacja, Egzorcyzmy, Usuwanie Nałogów, Lecznicze Oddychanie, Ki, Praca z Energią, Światło i Miłość, Leczenie Duchowe

Stowarzyszenie Macierz prowadzi zajęcia Kręgów Usui Reiki dla aktualnych członków w ramach statutowego programu działalności. Stowarzyszenie Macierz prowadzi rejestrację i certyfikację mistrzów i uzdrowicieli oraz adeptów wszystkich stopni reiki posługujących się autentyczną starożytną japońską metodą nakładania rąk, bioterapii, biodiagnozy, masażów i akupresury według systemu Usui Reiki, tak jak jest nauczany przez Japońskie Usui Reiki Gakkai. W sprawie rejestracji, nauki i seminariów mistrzów Usui Reiki proszę pisać na adres emailowy:  reiki@macierz.org.pl


WAKA - GYOSEI - Japońskie poematy mistyczne

Waka, poematy mistyczno-etyczne z nauką duchową i uzdrowicielską które są jednocześnie duchowymi pieśniami intonowanymi lub recytowanymi przez adeptów autentycznego ReiKi na wszystkich stopniach inicjacji.

Ilość wejść: 7797


REIKI zawsze jest japońskie

Reiki zawsze jest japońskie. Nie ma odmian ani stylów, nie dzieli się na zachodnie i wschodnie. Reiki pochodzi z Japonii i dlatego zawsze jest japońskie. Istnieje tylko jedna autentyczna linia sukcesji - Prezydentów Nihon Reiki Gakkai. Takata nie miała pełnej wiedzy o ReiKi. Hayashi popełnił samobójstwo tracąc prawo do nauczania razem ze swymi uczniami. Taka jest smutna dla wielu "naga prawda". W latach 1975-1999 Prezydentem ReiKi była Kimiko Koyama Sensei...

Ilość wejść: 5499


Tradycyjne Japońskie Usui Reiki

Reiki Ryoho nie jest systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako skuteczna metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe, ponadkulturowe i ponadrasowe, chociaż odnosimy się do źródła Reiki jako do Najwyższej Boskości, Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten i rozumie jako Miłość, Światło i Moc. Reiki nie stoi w sprzeczności z jakimikolwiek praktykami religijnymi, duchowymi czy medytacyjnymi, a przeciwnie - wzbogaca je i wzmacnia oraz dzięki swej uniwersalności pozwala lepiej zrozumieć.

Ilość wejść: 5157


Program nauczania REIKI

Autentyczne ReiKi nauczane przez Mikao Usui Sensei zawierało i zawiera osiem kolejnych stopni inicjacyjnego wtajemniczenia. Inicjacje są one opisane jako ośmiostopniowa ścieżka uzdrowiciela w jednej z buddyjskich ksiąg. Każda kolejna inicjacja posiada swoja własna nazwę. Poziom pierwszej inicjacji nazywany jest Dai Roku Tou (Wielki Szósty Krąg). System Rei Ki jest w swej istocie duchową drogą rozwoju poprzez uzdrawianie. W Ameryce i Europie kursy ReiKi są często bardzo zubożone w porównaniu z japońskim oryginałem rozpowszechnionym przez Mikao Usui Sensei. Warto poznać autentyczny program kursów, aby nie dać się oszustom żądnym zysku żerującym na nieświadomych ludziach...

Ilość wejść: 4356


SHO DEN - Pierwszy Stopień Usui Reiki (I)

Pierwszy Stopień Usui Reiki - jakże mało znany jest jego faktyczny program na Zachodzie, chociaż tak wiele osób otrzymało pierwsze cztery synchronizacje i certyfikaty! W najgorszej sytuacji są ci, którzy pod nazwą Reiki otrzymali coś zupełnie innego, niż to co powinno tam być! Shoden to dosłownie stopień początkowy, kurs podstawowy lub nauki początkowe. Shoden zawiera cztery wielkie kręgi inicjacyjne, inaczej mówiąc składa się z czterech pierwszych stopni inicjacji oraz czterech metod nakładania rąk, waka i pięć wskazań. Jest to cykl podstawowej nauki i praktyki Usui Reiki zwanej też stopniem praktykanta lub adepta, Otagi.

Ilość wejść: 7530


USUI REIKI RYOHO - Japońska Bioterapia, Masaż i Akupresura

Nauka ReiKi w tzw. szkołach zachodnich daleko odbiega od oryginalnej formuły japońskiej bioterapii, a wedle japońskich mistrzów cała tak zwana "zachodnia linia reiki" jest wypaczona. Dlatego właśnie proponujemy naukę systemu Usui ReiKi w formule warsztatów Shuyokai. Kolejne stopnie zaawansowania nie są uzależnione od ilości warsztatów w których adept bierze udział ani od ilości ReiJu (synchronizacji), które otrzymuje. Kolejne poziomy są osiągane przez członków Stowarzyszenia Usui Reiki po opanowaniu właściwych technik i zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności, a także etycznej postawy odpowiedniej dla uzdrowiciela.

Ilość wejść: 5881


USUI REIKI - Sutra Osiem Przebudzeń Wielkich Istot

Sutra Osiem Przebudzeń Wielkich Istot ukazuje w skrócie kolejnych osiem inicjacyjnych lekcji systemu Usui Reiki od strony moralnej i duchowej. Każdy poziom energetyczny wymaga wydoskonalenia jakiegoś aspektu ludzkiej istoty, która staje się uczniem Usui Reiki. Sutra idealnie pasuje do strarej sztuki uzdrawiania zesłanej ludzkości w Japonii przez Maoson - wedle legendy jakieś 6 milionów lat temu, jak podają japońskie kroniki Kojiki.

Ilość wejść: 4211


USUI REIKI - Bluzganie i Diabełki - Błędy w Nauczaniu

Pragniemy sprostować niezbyt przyjemne i niekorzystne tendencje, które rozwinęły się w ostatnich latach na Zachodzie, a które zupełnie wypaczają i degenerują japoński system terapii i uzdrawiania znany jako Usui ReiKi. Artykuł to opis najgorszych błędów w nauczaniu ReiKi na Zachodzie i szczególnie w Polsce, gdzie głupota, fałsz i oszustwo ciągle przyjmuje się lepiej niż mądrość, prawda i światło.

Ilość wejść: 13779


USUI REIKI - Program Nauczania i Najczęściej Popełniane Błędy

Autentyczny program nauczania systemu ReiKi według Japońskiego Stowarzyszenia Usui ReiKi. Nauka rozpoznawania odmian Reiki, które najbliższe są oryginalnemu japońskiemu systemowi zwanemu Usui ReiKi! Jak rozpoznawać i unikać licznych na Zachodzie oszustów działających pod nazwą ReiKi, a z autentcyznym ReiKi nie mających nic wspólnego. Jak nie dać się naciągnąć oszustom na kupowanie inicjacji i wyzysk.

Ilość wejść: 4819


USUI REIKI - Dai Roku Tou - Wielki Szósty Poziom

Pierwszy poziom praktyki inicjacyjnej w systemie Usui Reiki zwany jest Dai Roku Tou co tłumaczy się jako Wielki Szósty Krąg (Poziom). Pierwsza inicjacja w Usui Reiki Ryoho aktywizuje energię żywiołu ziemi, Do (Tsuchi), która ma barwę żółto-złocistą. Podstawowa praktyka Usui Rei Ki odbywa się zawsze w pozycji siadu diamentowego, klęcznego zwanego z japońska Seiza, co dosłownie oznacza "siedzenie jak skała".

Ilość wejść: 3758


REI-KI JAKO DAR SON-TEN DLA LUDZKOŚCI

Usui Reiki Ryoho swoje korzenie wywodzi głównie z taoistycznego wewnętrznego qigong (chi kung) leczniczego, chińskiej medycyny pięciu przemian oraz z buddyjskiej szkoły Tendai. Reiki Ryoho nie jest przy tym systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako skuteczna metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe, ponadkulturowe i ponadrasowe, chociaż odnosi się do źródła Reiki jako do Najwyższej Boskości, Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten i rozumie jako Miłość, Światło i Moc. Reiki nie stoi w sprzeczności z jakimikolwiek praktykami religijnymi, duchowymi czy medytacyjnymi, a przeciwnie - wzbogaca je i wzmacnia oraz dzięki swej uniwersalności pozwala lepiej zrozumieć.

W systemie Usui Reiki uzdrawiająca energia czyli Ki jest przekazywana przez nałożenie rąk własnemu ciału albo innemu organizmowi w stanie naturalnej koncentracji. Reiki stymuluje procesy samouzdrawiania, wzmacnia ciało i ducha, likwiduje blokady, oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń doprowadzając cały organizm do pełnej harmonii psychofizycznej i duchowej. Reiki doprowadza do równowagi ciało i umysł, działając skutecznie na wszystkich płaszczyznach: cielesnej, emocjonalnej i duchowej.

Polska Wspólnota Uczniów i Uzdrowicieli Szkoły Usui Reiki Gakkai działa od kilku lat w strukturze naszego stowarzyszenia.  Japońskie Usui Reiki jest w Polsce nauczane przynajmniej od 1980 roku, a przywędrowało do Polski razem z japońskimi sztukami walki, shiatsu, kiatsu oraz ogólnie wraz z Japońską Medycyną Naturalną. Poniżej przedstawiamy program edukacji zdrowotnej Usui Reiki realizowany przez wszystkich autentycznych praktykantów oraz Mistrzów Usui Reiki.

Wedle japońskiej legendy przybyły z Niebios na górę Kurama koło Kioto (Kyoto) Mao-Son jako pierwszy nauczył ludzi ReiKi - starej sztuki uzdrawiania. ReiKi pochodzi oryginalnie z Japonii, a nie z Tybetu czy Egiptu jak twierdzą pewni niedouczeni ludzi na Zachodzie, którzy zamiast nauczyć się ReiKi takim jako ono jest, kombinują jak przysłowiowy "koń pod górkę", stwarzając swoje fantazje na temat ReiKi w postaci licznych przekrętów i wypaczeń które poznać po mnożeniu znaków i fikcyjnych linii przekazu których w rzeczywistości nie ma oraz po tym, że osoby takie nie umieją nawet prawidłowo wymówić nazwy systemu czyli słowa "ReiKi". Przybliżony zapis transkrypcyjny jest bowiem bardzo przybliżony, a oryginalna wymowa znacznie odbiega od tego, co powinno być. Należy się bowiem uczyć ze słuchu od Nauczyciela (SenSei), a nie od osób, które poczytawszy parę kiepskich książek na temat ReiKi, zaczęły stwarzać swoje własne chore i urojone, zdeformowane wersje systemu pod nazwą ReiKi.

Oryginalne ReiKi nie ma nic wspólnego z Zachodnimi nawiedzeniami, które w większości wypadków bardzo nie wiele mają wspólnego z autentycznym Usui ReiKi z Japonii, które w całości jest po prostu porządną szkołą Japońskiej Medycyny Tradycyjnej. Prawidłowa, japońska wymowa słowa "ReiKi" jest bardzo ważna, jako że jest to słowo i zarazem znak do koncentracji oraz inwokacji tego, czym się innych uzdrawia. Jeśli w sklepie zamiast "pralka" powiemy "lalka", nie dostaniemy tego, co chcieliśmy. I tak jest ze słowem "ReiKi", którego prawidłowe intonowanie, prawidłowe wymawianie umożliwia ściągnięcie odpowiedniej Energii dla potrzebujących uzdrowienia.

PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ

SHUYOKAI - Seminarium, Wspólnota, Społeczność - wspólne spotkania i zloty szczerych adeptów i adeptek systemu Usui Reiki Ryoho; pogłębianie wiedzy, mocy i umiejętności terapeutycznych; kształcenie praktycznych uzdrowicieli; praca grupowego przekazywania ReiKi na odległość; wspólnota terapeutyczna i rodzina Usui Reiki, przekazy Rei-Ju od nauczycieli Reiki dla rozwinięcia energetycznej i duchowej Mocy Uzdrawiania! Spotkania osób inicjowanych w Usui Reiki są właściwym miejscem dokształcania, wymiany doświadczeń oraz dalszego doskonalenia. W czasie Shuyokai korygujemy znaki oraz procedury terapeutyczne osób, które przechodzą konwersję do japońskiego standardu praktyki metod terapeutycznych REI KI...

KI (CHI, QI) - Uniwersalna Energia Życia

Reiki to Uniwersalna Energi życia - ponownie odkryta przez Mikao Usui Sensei sztuka uzdrawiania dłońmi. Wywodzi się od Mistrzów Starożytnej Japonii, polega na przekazie Energii Życia poprzez nakładanie dłoni, masaże oraz pracę na meridianach. Reiki jest zaawansowaną starożytną metodą bioenergoterapii w pierwszym stopniu, jest to sposób przekazywania Energii czyli Ki (Chi, Qi) przez dotyk, jest to bardzo bezpieczna metoda, gdyż organizm pobiera tyle energii ile na daną chwilę potrzebuje, więc energią autentycznego Reiki nie można nikogo przeładować ani mu w żaden sposób zaszkodzić. Trzeba być podłączonym do Źródła Reiki poprzez autentyczny przekaz inicjacyjny od takich Mistrzów jak Masaki Kondo, Kimiko Koyama czy Y. Imoto.

Terapeuta szkoły Usui Reiki jest przekaźnikiem energii Ki (Chi, Qi), a same zabiegi są proste i łatwe - często też dość przyjemna. Do zabiegów z poziomu pierwszego stopnia zwanego Shoden nie trzeba zdejmować ubrania, gdyż Reiki przenika przez odzież, a same zabiegi wspomagają naturalny proces samouzdrawiania podnosząc efektywność innych metod terapii Reiki.

REIKI - Nakładanie Rąk

- głęboko odpręża
- uwalnia od stresów
- redukuje napięcie mięśniowe
- obniża ciśnienie krwi
- wzmacnia system immunologiczny
- poprawia witalność
- poprawia działanie układu limfatycznego
- wspomaga leczenie ze wszystkich chorób

TRZY GŁÓWNE STOPNIE PRAKTYKI REI KI

1. SHODEN - wprowadzenie do systemu wraz z otwarciem źródła mocy DEN-JU, nauka pracy z Pięcioma Wskazaniami Meiji oraz z Gyosei (Pieśni Mocy - Waka), procedury nakładania leczących dłoni Usui Teate, metoda 7 pozycji oraz metoda 12 pozycji, nauka rysowania znaku Reiki, uzdrawianie mentalne i specjalne pozycje dłoni do afirmacji, Krąg Uzdrawiania Mocą Reiki, oddychanie promiennym Światłem, oczyszczanie aury pacjenta, zdejmowanie klątw i uroków, aktywacja trzech zbiorników eliksiru i dużo więcej!

2. OKUDEN - poziom wewnętrzny, siedem praktyk zwiększających przepływ ReiKi i rozwój  Duszy (Rei), grupowe spotkania Rodziny ReiKi i ich organizowanie, energetyczne rozpoznawanie ukrytych przyczyn dolegliwości i patologii, metody trzech tajemnych znaków, medytacje z leczniczą energią planety Wenus, oczyszczanie 12 meridianów, masaże japońskie typu oklepywanie, głaskanie, uciskanie, wałkowanie, ugniatanie i inne, energizowanie zbiornika podbrzusza, oczyszczanie związków z przodkami, specjalne metody leczniczego oddychania, wyciąganie energii chorobowej z organizmu, metody powstrzymywania złego karmana i nagłej śmierci, uzdrawianie z pomocą spojrzenia! Stopień Oku Den składa się z dwóch części, w tym Oku Den Zen Ki oraz Oku Den Ko Ki. W stopniu OkuDen zwanym Drugim Stopniem ReiKi opanowujemy wiedzę praktyczną o Mo (meridianach) oraz do 120 punktów służących do akupresury, nie tylko same znaki!

3. SHIN-PI-DEN (Shin-Hi-Den) - stopień, poziom nauczycielski, procedury synchronizacji i inicjacji,  rodzaje Rei-Ju, perfekcyjne rozwinięcie Mocy Pięciu Znaków, Rozwój Duchowy – ReiJiHo, praktyka recytacji Dharani, transmisje mocy uzdrawiania z pomocą 9 gestów mocy, techniki pracy z Amaterasu, nauki o Pokoju i Oświeceniu Duszy (ShoMei), lecznicze posty! Poziom ten oryginalnie w zasadzie także składa się z dwóch części, a ostatni nazywany jest w Japonii Rei-Ju-Shin-Hi-Den.

Zarys Programu Pierwszego Stopnia - ShoDen ReiKi

W Programie ShoDen - Pierwszego Stopnia, zajmiemy się praktykami przeznaczonymi dla poziomu Podstawowego, a w szczególności klas pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej inicjacji. Zajmiemy się takimi ćwiczeniami nauczanymi oryginalnie w Japonii przez Japońskie Stowarzyszenie Usui Reiki Gakkai jak:

Seiza (czyt. Sei-Dza) - Właściwa Postawa
Misogi - Oczyszczający Oddech
Gassho (czyt. Gasśo) - Rozwijanie Energii
Gokai Sansho - Recytacja Pięciu Reguł Cesarza Meiji
Gaku ReiKi - Poprawna Kaligrafia Symbolu ReiKi

- REI - Dusza, Duch, Praduch, Pradusza (23 kreski w znaku)

- KI - Energia, Duch, Umysł, Życie, Moc Ducha, Siła Życia (10 kresek w znaku)

Kotodama - Intonacja Słowa Mocy
Mokumen - Koncentracja
Waka, Gyosei - Intonacja Mistycznych Poematów Meiji
Joshin Kokyu Ho (czyt. Dźoszin Kokju Ho) - Białe Światło
Iyashi No Te - Leczące Dłonie, Przykładanie Dłoni 4 metody:
- Metoda siedmiu pozycji nakładania rąk
- Metoda dwunastu pozycji nakładania rąk (zegarowa)
- Metoda intuicyjna na Zarządcach (ShuJin), Pięciu Smoków Rju czyli Sen No Rju Iyashi No Te – Harmonizowanie Smoków
- Metoda Terapeutyczna Usui Teate i procedury terapeutyczne
Anshin Rytsu Mei - Medytacja
Shikantaza – Osadzanie w Spokoju
Biyousen Reikan Ho – Energetyczna Diagnoza ShuJin (Zarządców)
Shuyo-Ho – Grupowy Rytuał Uzdrawiania
Wu Xing - Teoria Pięciu Elementów,  Żywiołów (Dou/Tsuchi, Sui/Mizu, Ka/Hi, Fu/Kaze, Kin)
Shuyokai - zgromadzenia osób inicjowanych

A także inne zagadnienia i ćwiczenia Usui Rei Ki przygotowujące do zdania  japońskiego egzaminu Pierwszego Stopnia uprawniającego do prowadzenia terapii metodami podstawowymi systemu Usui ReiKi.

Opracowanie: Zespół Usui Reiki Stowarzyszenia Macierz

Składki członkowskie:

Stowarzyszenie Macierz, NORDEA BANK POLSKA S.A.
Nr konta: PL47 1440 1026 0000 0000 0312 4517
swift (dla przelewów międzynarodowych): NDEAPLP2

Adres do korespondencji

Z naszego bloga


Top 11

Najpopularniejsze artykuły: 


Newsletter


Wyślij

Po więcej informacji zapisz
się do naszego newslettera

Licznik odwiedzin: 8836109 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 12:51:28