Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Nauka

Nauki tradycyjne to między innymi etyka - nauka o moralności, filozofia, arytmetyka i geometria, gramatyka, medycyna, alchemia i późniejsza chemia, astrologia z astronomią, historia (dzieje narodów), literatura, a także mistyka i magia. Dział zawiera jak najbardziej naukowe i popularnonaukowe artykuły z tradycyjnych dziedzin wiedzy naukowej, także z zakresu psioniki czy psychotroniki oraz innych odrzucanych tendencyjnie przez skrajnie ateistycznych pseudonaukowców akademickich dziedzin wiedzy, także z zakresu nauk interdyscyplinarnych czy protonauki jak cybernetyka, kognitywistyka, futurologia, historiologia, memetyka, biofizyka czy bionika... 


Andrzej Rodan - najlepiej czytany współczesny polski pisarz - wieszcz narodu.

Andrzej Rodan to niezwykle ciekawa, prowokująca, frapująca i kontrowersyjna osobowość o bogatej i pięknej biografii. Sam Andrzej Rodan mówi tak o sobie w wywiadzie dla tygodnika "Angora": "Byłem robotnikiem, studentem, muzykiem, doktorantem na wydziale filozoficzno-historycznym, dziennikarzem, dyrektorem, redaktorem naczelnym. Nie siedziałem tylko, nie kradłem i nie żebrałem. Poza tym robiłem dużo głupich rzeczy i nigdy tego nie żałowałem".

Ilość wejść: 16003


Abp Józef Życiński - życie i działalność

Arcybiskup Józef Życiński był teologiem, filozofem, specjalizował się w filozofii nauki. Autor kilkuset artykułów o filozofii i stanowisku chrześcijaństwa wobec nauk przyrodniczych. Wykładał m.in. w Berkeley, Oxfordzie oraz na katolickich uczelniach w USA i Australii. Zainicjował m. in. serię "Zagadnienia Filozoficzne w Nauce" wydawaną przez Papieską Akademię Teologiczną. Publikował w specjalistycznych periodykach filozoficznych, a także w "Znaku", "Więzi", "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej"; w latach 70. publikował w podziemnym piśmie "Głos", którego był współzałożycielem.

Ilość wejść: 5948


Prawojebcy - prokuratorzy łamią prawo

Polski wymiar sprawiedliwości czasami ma niewiele wspólnego ze sprawiedliwością. Świadczy o tym wspólny raport Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Ilość wejść: 7103


HQT - Teoria Heima - Kwantowa Grawitacja - Loty Nadświetlne

Jednolita Teoria Pola Burkharda Heima próbuje połączyć w jedną całość wszystkie znane oddziaływania fizyczne, zakłada że czas i przestrzeń są zkwantowane (pojęcie metronu). Teoria powstawała w latach 40-tych i 50-tych XX wieku, a pierwsza publiczna prezentacja jej idei odbyła się w 1952 roku na Kongresie Astronautycznym w Sttudgarcie w Niemczech. Trzeba nauczyć się nowej matematyki, aby móc wgryźć się w teorię Heima. Jest to nowy i często zaskakujący zbiór paradygmatów myślenia, taki, że nawet geniusze matematyki i fizyki muszą się natrudzić, zanim zapoznają się z Teorią Heima.

Ilość wejść: 30720


Jarosław Markiewicz - Wiersze górne i dolne - W hołdzie zmarłemu poecie i pisarzowi

W dniu 26 czerwca 2010 roku zmarł po ciężkiej chorobie nasz przyjaciel, praktykujący medytacje Zen, znakomity malarz, pisarz i poeta - Jarosław Markiewicz (1942-2010). Zapraszamy do lektury wybranego zbiory wierszy autora.

Ilość wejść: 4956


Śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i władz państwowych

Zginął prezydent III RP Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria i kilkadziesiąt osób z najwyższych władz państwowych, wojskowych i partyjnych. Zajmowanie się sprawą Katynia przynosi Polsce kolejnego pecha. Chyba nie trzeba drażnić "niedźwiedzia"... Katyń miejsce przeklęte... Na karman śmierci w Katyniu i Smoleńsku składa się wiele przyczyn...

Ilość wejść: 26927


Talibowie Zamordowali Polskiego Inżyniera!

Okrutne morderstwo polskiego inżyniera Piotra Stańczaka dokonane przez Talibów! Polski rząd NIC NIE ZROBIŁ, aby uratować życie porwanego inżyniera! Rząd nie raczy dbać o obywateli, tak jak inne państwa, które praktykują wykupienie obywateli z rąk porywaczy. Czy Polska nie ma Agencji Wywiadu?

Ilość wejść: 12514


Modelka Mariana Bridi da Costa kolejna ofiara sepsy

Mariana była kochaną i najszczęśliwszą kobietą świata. Zaatakowanej przez bakterie pałeczki ropy błękitnej modelce, lekarze amputowali nerki, część żołądka, dłonie i stopy...

Ilość wejść: 17116


13 Grzechów Prokuratury

Tygodnik NIE, numer: 32/2009, autor: ANDRZEJ ROZENEK. Coś bardzo złego dzieje się w polskim wymiarze sprawiedliwości. Obywatele masowo odwołują się do Trybunału w Strasburgu i wygrywają. Wygrywają z państwem polskim, które nie potrafi zadbać o najbardziej podstawową wartość każdej demokracji – o sprawiedliwość. Wymiar sprawiedliwości funkcjonuje na trzech poziomach: policja (i inne formacje parapolicyjne), prokuratura i sąd. Nawet powierzchowna analiza naszych publikacji wskazuje, że najsłabszym ogniwem w tym łańcuchu jest prokuratura. Od lat wytykamy jej wpadki, od lat powtarzają się te same schematy. Psuta konsekwentnie przez kolejne rządy prokuratura, używana do celów politycznych, czego apogeum obserwowaliśmy za rządów PiS i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, wymaga leczenia. Pora podsumować jej grzechy, z zastrzeżeniem, iż poniższa lista dotyczy tylko pewnej dość stałej pod względem składu grupy prokuratorów. Są wpływowi. Środowisko prokuratorskie milczy.

Ilość wejść: 4995


Licencja PARETO - Ochrona Praw Autora do Zysku w Proporcji 80/20

Autorom, którzy marzą o zarabianiu na swoich utworach, proponuję zapoznanie się z warunkami formalno prawnymi Licencji Pareto, która zapewnia najlepsze chroniące materialne prawa autora do zysku z dzieła oraz pozwala na jego swobodne rozprzestrzenianie.

Ilość wejść: 1819


ATEIZM - Jak towarzysz Pol Pot budował ateistyczny kraj w Kambodży

Ateizm jest dziś bardzo popularny w Polsce. Czy warto jednak być ateistą? W świetle historii zobaczmy do czego ateizm służy w praktyce i co się za nim kryje. Pol Pot i Kambodża.

Ilość wejść: 9852


Zagadki Mechaniki

Lucjan Łągiewka znany jest w rodzinnych Kowarach jako niestrudzony wynalazca - amator przedziwnych doświadczeń związanych z mechaniką. W listopadzie 1998 roku na miejscowym stadionie, w obecności ponad tysiąca osób i przedstawicieli mediów z całego kraju, wraz ze współpracownikami zademonstrował działanie prototypu swojego niezwykłego zderzaka. Zastosowanie do wszelkich pojazdów pochłaniacza energii, za pomocą którego dokonuje się bezpieczne „zderzenie", może radykalnie poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przeciwne są warsztaty samochodowe i sami producenci samochodów...

Ilość wejść: 5718


Jak Kuba przetrwała kryzys naftowy

Pomimo tego, że Kuba jest biednym krajem, PKB na mieszkańca w wysokości 3000$/rok (trzeci najbiedniejszy kraj na świecie), średnia długość życia jest taka sama jak w USA, a śmiertelność noworodków mniejsza od tej w USA. Umiejętność czytania i pisania posiada 97% obywateli, tyle samo co w Stanach Zjednoczonych. System edukacyjny i leczniczy jest na Kubie darmowy. Kuba jest jednym z państw przodujących w wykorzystaniu energii słonecznej. Kuba jest ekologiczna. Obecnie około 50% warzyw sprzedawanych Hawanie pochodzi z produkcji wewnątrz miasta, zaś w innych miastach i miasteczkach miejskie ogródki zaspokajają od 80 do 100% potrzeb żywnościowych.

Ilość wejść: 5158


BEREZA Kartuska - Polski Sanacyjny Obóz Koncentracyjny

Bereza Kartuska - dziś na Białorusi - miejsce gdzie stoczono dwie bitwy polsko-radzieckie z 1920 roku, potem stworzono sanacyjny obóz koncentracyjny dla politycznego internowania wrogów ustroju. Był to polski obóz koncentracyjny dla wszystkich sił postępowych znienawidzonych przez sanację.

Ilość wejść: 46351


LEFEBRYZM Integryzm i Faszyzm - Schizma Marcela Lefebrve - Bractwo Piusa X

Prawicowa schizma Marcela Lefebrve neguje Sobór Watykański, miłość bliźniego i całe nauczanie Jana Pawła II. Odstępcy promują faszyzm, który czynnie popierał sam abp. Lefebrve.

Ilość wejść: 11769


SALUT RZYMSKI - Pozdrowienie Narodowego Socjalizmu - Nazizm i Faszyzm KKK

Salut rzymski faktycznie jest amerykańskim pozdrowieniem narodowych socjalistów z USA. Powstał jako militarny rytuał czczenia flagi USA, a faszyści i hitlerowcy tylko go przejęli.

Ilość wejść: 15485


USTASZE, Chorwacja i Faszyzm - Ante Pavelić a Zbrodnie i Mordy

Faszyzm w Chorwacji, ustasze, Ante Pavelić, Aloj Stepinac. Oto do jakich krwawych i ludobójczych rzezi może doprowadzić nacjonalizm, rasizm i inkwizycyjna nienawiść religijna.

Ilość wejść: 36314


STALIN a Stalinizm i Nazizm - Polityka i Zbrodnie - Fakty i Mity

Kim był Józef Wissarionowicz Stalin? Nie łatwo opisać a już tym bardziej ocenić 75 lat życia i dobrych 30 lat sprawowania władzy. Czym był stalinizm? Jaka była naprawdę liczba ofiar?

Ilość wejść: 14637


OLIMPIADA - Letnie Igrzyska Olimpijskie - Pekin - Beijing 2008

Letnie igrzyska olimpijskie w Pekin - Beijing - sierpień 2008. Historia olimpiady, przygotowania, życie w Pekinie, noclegi, problemy techniczne, walka o wolny Tybet i represje.

Ilość wejść: 11323


ELEKTROFOTOGRAFIA - Metoda GDV a Fotografia Kirlianowska Biopola

Polski uczony Jakub Jodko Narkiewicz w końcu XIX wieku stworzył podstawy elektrofotografii nazwanej później kirlianowską na cześć rosyjskiego uczonego, który dał podstawy dla GDV. Współcześni naukowcy zwykle nie mają większego pojęcia ani o wynalazku ani o doniosłych skutkach odkrycia możliwości technicznych fotografowania biopola.

Ilość wejść: 23059


OSAMA BIN LADEN - Al-Kaida, Guantanamo, Kiejkuty i Terroryzm

Najbardziej poszukiwany przez FBI i zabity 1 maja 2011 roku przez komandosów z USA rozmodlony bojownik i terrorysta świata, założyciel Al-Kaidy. W lipcu 2007 roku rząd Stanów Zjednoczonych zwiększył nagrodę za głowę Osamy z 25 mln USD do 50 mln USD. We wrześniu 2007 roku przywódca Al-Kaidy zaapelował do państw europejskich o zerwanie wojskowego sojuszu z USA przeciwko Afganistanie.

Ilość wejść: 28553


LIBERTARIANIZM - Antytotalitaryzm - Historia, Idee, Realizacja Wolności Praw

Libertarianizm jest filozofią, stylem politycznego myślenia dla swobody dysponowania własną osobą i własnością, o ile tylko nie ogranicza to swobody i własności komuś innemu.

Ilość wejść: 6224


KRZYSZTOF OLEWNIK - Dramat Rodzinny z Korupcją i Mafią w Tle

Pouczająca historia porwania, dręczenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika z Drobina. Nieudolność policji, zagadkowe samobójstwa, pedofilia księży z okolic Drobina. "Zła karma" czyli brzydki los Krzysztofa Olewnika, czy też kryminalny spisek powiązanych z mafią struktur państwa i władzy, a szczególnie policja na układach z mafią?

Ilość wejść: 72754


KALENDARZ Gregoriański - Czy Potrzebuje Reformy?

Autor stara się pokazać, że obecny kalendarz gregoriański jest bardzo dobrym przybliżeniem idealnego kalendarza naturalnego liczącego lata zwrotnikowe i że będzie tak jeszcze przez kilka tysięcy najbliższych lat.

Ilość wejść: 1675


Jak poprawnie obliczać wschody i zachody

Tak geograf jak astronom potrzebuje czasem umieć poprawnie obliczać wschody i zachody słońca. Warto znać tę podstawową umiejętność. Przydaje się w programowaniu sieciowych zegarów

Ilość wejść: 1606


TOTOLOTEK - Szanse Wygrania a Systemy Gry

Interesujesz się grami losowymi takimi jak Totolotek? Czy wiesz jakie jest prawdopodobieństwo Twojej wygranej? Czy "systemy gry" sprawdzają się? O tym przeczytasz właśnie tutaj.

Ilość wejść: 19118


Wszystko o Czasie - Historia Zegara i Pomiarów Czasu w Astronomii i Fizyce

Gruntowna praca popularno-naukowa Kazimierza Borkowskiego na temat mierzenia czasu, historii pomiarów, dni juliańskich w astronomii, mierzenia czasu w różnych epokach i kulturach, zegara stabilnego i dokładnego. Podstawowe definicje wzorców czasu, a także czasu pulsarowego w astronomii.

Ilość wejść: 11655


czytelnia

Samolot Transportowy EADS CASA C-295M i Katastrofa

Cóż sprawia, że w zasadzie dobry samolot transportowy taki jak CASA C-295M ulega awarii w najmniej spodziewanych okolicznościach? Może to być choć nie musi zbyt tandetna część wyposażenia zmniejszająca troszkę koszta zakupu... A wtedy najlepszy pilot nie ma szans...

Ilość wejść: 10479


KATOLICYZM: Międzynarodowy Ruch My Jesteśmy Kościołem

My Jesteśmy Kościołem (We Are The Church) to ruch zainicjowany w Rzymie w 1996 dla odnowy Kościoła katolickiego, ujawnienia i likwidacji jego różnych patologii. Ruch walczy m.in. z pedofilią księży, korupcją, tworzeniem państw katolicko-wyznaniowych. W Polsce z Ruchem WATC związany jest tygodnik "Fakty i Mity".

Ilość wejść: 4698


ALBERT EINSTEIN: Nauka, Filozofia i Kontrowersje

Artykuł opisuje postać Alberta Einsteina z wielu stron, nie tylko słynne równanie E=mc2. Możemy dowiedzieć się kilku szczegółów o jego życiu, poznać prawdy którymi się w nim kierował, jego ulubione cytaty, a także inne elementy jego osobowości.

Ilość wejść: 18690


KINEZJOLOGIA Edukacyjna - Metoda Dennison, a Postęp Oświaty i Wychowania

Hit nowoczesnej, naukowej pedagogiki. Naukowa Metoda Dennison czyli Kinezjologia Edukacyjna (Edu-K) zwana też Gimnastyką Mózgu to powstała w latach 1976-1980 metoda terapii i twórczej pracy edukacyjnej z dziećmi. Metoda Educare stosowana jest zarówno w pedagogice specjalnej (dysleksja, dysgrafia, ADHD etc.) jak i w pracy z dziećmi wybitnie zdolnymi dla wspomagania geniuszu.

Ilość wejść: 14459


SZACHY Heksagonalne Władysława Glińskiego

Powodem wynalezienia szachów heksagonalnych była chęć rozwinięcia tej 'królewskiej gry' przez Władysława Glińskiego. Na samą ideę wpłynęły międzywojenne polskie fascynacje inteligencją pszczół i plastra miodu.

Ilość wejść: 6613


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1981-1982

Artykuł był opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1825


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1975-1981

Artykuł był opublikowany w 2007 roku na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologów z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1629


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1974-1975

Artykuł był opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1635


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1970-1973

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1562


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1968-1971

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1550


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1967-1968

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1797


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1964-1967

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1840


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1963-1965

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2042


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1963-1964

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 1984


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1960-1962

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2047


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1953–1960

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 3671


Autobiografia Peddabottu Sharada Devi czyli Kim jest Sai Baba Avatar?

Osobista historia życia i doświadczeń uczonej wielbicielki, która była uczennica Sai Baba ponad 100 lat w jego dwóch wcieleniach jako Shirdi i jako Sathya Sai Baba. Pedddabottu została uznana za wzniesioną do świadomości Sharada Devi. Świętość wynika z długiego życia pełnego cnót i heroicznych zmagań, nie jest kwestią kaprysu. Sathya Sai Baba kontynuuje dzieło swej poprzedniej świadomej inkarnacji znanej jako Śirdi Sainatha, będąc szczególnym fenomenem Wschodu.

Ilość wejść: 2349


Wielbicielka SATHYA SAI BABA Odpowiada na Demagogiczne Oszczerstwa

Cztery typy ludzi zwalczają Sathya Sai Babę: konkurencja religijna w Indii, maoiści ateiści, chrześcijańska prawica na Zachodzie oraz pedofile żyjący z handlu dziećmi w Indii. W tym artykule opublikowanym wcześniej w Polskim magazynie "Światło Miłości" wydawanym w Trójmieście absolwentka Uniwersytetu Sai w Puttaparti i wielbicielka Sai skupia się jedynie na przedstawicielach tej pierwszej i trochę drugiej grupy demagogów, chociaż nie są to ci co w skali całego świata zwalczają Sathya Sai Baba i jego nauki najbardziej. Ludzie w Polsce przyzwyczajani od dzieciństwa do politykierskich demagogii z mównic sejmowych i partyjnych powinni szczególnie nauczyć się słuchać głosu krzywdzonych, znieważanych i uwrażliwić na dociekanie i badanie co jest prawdą, a co fałszem - zwłaszcza, gdy sezon ogórkowy w pełni...

Ilość wejść: 3172


SATHYA SAI BABA - Przepowiednie i Proroctwa o Przyjściu Awatara

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 10075


EDUKACJA: Opowiadania dla Dzieci w Grupie 6 do 9 lat

Ten artykuł z bajkami dla dzieci był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 4102


BHAGAWAN Sathya Sai Baba - Wywiady z Awatarem dla Dziennikarzy

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 3713


SATJOPANISZAD - Nauki i Inspiracje Upaniszad Awatara Sathya Sai Baba

Zbiór ciekawych wyjaśnień i odpowiedzi na rozmaite pytania i problemy osób zainteresowanych rozwojem duchowym, medytacją, religią czy metafizyką udzielanych przez indyjskiego świętego Sathya Sai Baba. Cały tekst nazywany jest tak przez indyjskich jak i zachodnich bhaktów - wielbicieli współczesną Upaniszadą. Stąd tytuł Satjopaniszad (Satyopanishad). Oryginalnie fragmenty opublikowane na stronie dr Kazimierza Borkowskiego.

Ilość wejść: 2616


SATHYA SAI BABA - Opowieści i Relacje Wielbicieli

Zbiór krótkich artykułów sympatyków (bhaktów) indyjskiego Awatara, Śri Sathya Sai Baba, liczne doświadczenia na różne tematy, od przepowiedni o nadejściu początków Złotego Wieku w sercach wyznawców, przez wspomnienie zachodniej jogini Indra Devi, doświadczenia z biblioteką liści palmowych mędrca Śuki, przeżycia gwałtu i duchowych doświadczeniach jego transformacji po współpracę medycyny z modlitwą i wiedzą o karmie.

Ilość wejść: 3075


Edukacja Naukowa - Siedem sztuk wyzwolonych

Klasyczna metoda nauczania powstała jeszcze w czasach starożytnych i była sposobem nauczania opartym na siedmiu sztukach wyzwolonych (artes liberales). Ich celem było wyposażenie człowieka w pewien podstawowy zasób wiedzy ogólnej, niezbędnej do dalszego kształcenia. Obejmowały one trzy sztuki literackie, tzw. trivium, w którego skład wchodziły: 

- gramatyka - mająca za zadanie poznawanie języka, jego struktury, fleksji; 

dialektyka - uczenie logicznego wiązania poznanych faktów, argumentowania; 

retoryka - sztuka sprawnego wyrażania myśli tak, by były przekonujące i zrozumiałe dla słuchaczy.

Siedem sztuk wyzwolonych uzupełniały nauki o ilości, materii, przestrzeni (quadrivium):

geometria 

arytmetyka 

astronomia z astrologią

muzyka  

O ile trivium uczyło wiedzy ogólnej, filologicznej, o tyle w quadrivium zapoznawano z ówczesną wiedzą matematyczno-przyrodniczą. Wymienione nauki stanowiły podstawę dalszego kształcenia: prawniczego, medycznego czy teologicznego. Warto tu podkreślić, że kształcenie kierunkowe, zawodowe nigdy nie wyprzedzało kształcenia ogólnego. Najpierw wyposażano ucznia w poszczególne sprawności, a dopiero potem przekazywano umiejętności praktyczne. 

Paradoksy i manowce nauki

Paradoksów dotyczących współczesnej edukacji naukowej jest wiele. Świat współczesny oferuje bajeczne możliwości zdobywania wiedzy, a młodzi ludzie wiedzą coraz mniej, za to mądrale od edukacji dowodzą, iż to rzekomo bardzo dobrze. Szkoły są coraz łagodniejsze i bardziej otwarte na ucznia, a uczeń staje się coraz bardziej agresywny i coraz gorzej wychowany. Edukacja nabiera coraz powszechniejszego charakteru, a ogólny poziom kultury języka i wyobraźni ulega spektakularnemu skundleniu. Edukatorzy dokonują cudów, by ułatwić konsumpcję wiedzy i sprowadzić ją do poziomu i obyczaju ucznia, wprowadzając zamiast książek komiksy, krzyżówki i inne bajery, a uczniowie przyjmują wysiłki nauczycieli z coraz większym oporem. Paradoksy można by mnożyć, lecz wszystkie wskazują, iż dalsze procesy reformatorskie w dotychczasowym kierunku będą generowały podobne skutki. Błąd jest bowiem natury fundamentalnej. 

Współczesna szkoła w Europie czy USA zeszła z trzech dróg kształcenia wyznaczanych ongiś przez trivium, porzuciła też łacinę, grekę czy sanskryt, lekceważy kształcenie charakteru i siły woli. Kładzie się nacisk na przekazywanie wiedzy, ale już nie wystarcza czasu na gruntowną analizę treści. Zaniedbywane jest również nauczanie spójnego, logicznego myślenia oraz sprawnego i zrozumiałego wyrażania wiadomości. Oprócz przyczyn ideologicznych źródeł takiego stanu rzeczy należy poszukiwać w gwałtownym rozwoju nauk i chęci wtłoczenia nowych odkryć do programów szkolnych. W szkołach panoszy się encyklopedyzm pozytywistyczny, który każe zapychać umysły dzieci wciąż nowymi wiadomościami, ale jest to droga donikąd. 

Uczniom powinno się przede wszystkim dać dobre narzędzie potrzebne do umiejętnego zdobywania wiedzy i wyposażyć ich w pewien kanon wiedzy ogólnej, w którym powinno znaleźć się także miejsce dla klasycznych języków europejskich, a w ramach niego nauczyć skutecznie poznawać, analizować i wyrażać myśli. Warto także uczyć nowego języka Europy jakim jest Esperanto, a także uczyć historii i filozofii nauki, także nauk takich jak alchemia, zielarstwo czy astrologia, które są korzeniami współczesnej nauki. Marazm i stagnacja w oświacie oraz wdrażanie nieudanych reform powinny być znakiem dla rządzących, że czas najwyższy bliżej przyjrzeć się sprawdzonym w historii metodom, jeśli się chce osiągnąć autentyczny postęp w edukacji. 

Słownik brytyjskiego ucznia zawiera średnio zaledwie około 800 słów, a w Polsce sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Na poziom oświaty narzeka się w wielu państwach europejskich, a ta mroczna tendencja jest zauważalna również w Polsce, gdzie szkolnictwo przeżywa swój mroczny regres. Instytucje UE i rządy poszczególnych państw wciąż wprowadzają reformy, lecz bez widocznych rezultatów. Ażeby wyjść z tego marazmu, mówi się także o konieczności powrotu do klasycznej metody kształcenia, która dobrze się sprawdziła. Znana brytyjska pisarka Dorothy L. Sayers  - w swoich czasach blisko współpracująca między innymi z C.S. Lewisem i J.R.R. Tolkienem - napisała w 1947 roku głośny esej pt. "Zagubione narzędzia uczenia" ("The Lost Tools of Learning"). Zastanawia się w nim nad przyczyną regresu w edukacji. Znamienne, że problem, który kulminację osiąga w czasach współczesnych, był już zauważony i szczegółowo analizowany przeszło pół wieku temu. 

Dorota Sayers, aby pobudzić czytelnika do myślenia, stawia przed nim istotne pytania. Oto kilka z nich: Czy dwudziestowieczny chłopak i dziewczyna lepiej rozumieją świat, niż ci uczący się w szkołach przed wiekami? Dlaczego po zaliczeniu materiału szybko zapominają jego treść? Jak to się dzieje, że osoby wykształcone dają się tak łatwo prowadzić specjalistom od propagandy i reklamy? Dlaczego dorośli ludzie nie potrafią odróżnić książki dobrze udokumentowanej od słabej merytorycznie? Dlaczego naukowcy polemizują ze sobą, nie definiując dyskutowanych terminów i nieświadomi tego rozmawiają o różnych rzeczach? Szukając odpowiedzi na takie i podobne pytania, pisarka dochodzi do wniosku, że przyczyną regresu w szkolnictwie jest porzucenie przez nauczycieli sprawdzonej, klasycznej metody nauczania, opartej na tzw. trivium i quadrivium. Zdaniem Doroty Sayers, czas cofnąć się o jakieś 500 lat, ażeby zrobić rzeczywisty krok do przodu. Oczywiście pisarka zdaje sobie sprawę, że hasło powrotu do średniowiecza wywoła sprzeciw wielu środowisk, dlatego jest świadoma, że starą metodę trzeba dostosować do współczesnych realiów. Niemniej taki powrót musi nastąpić, gdyż jest to jedyny sposób na totalne uzdrowienie edukacji. W przeciwnym razie szkoła będzie nadal prowadziła młodzież w ślepy zaułek wtórnego analfabetyzmu. 

Program nauczania proponowany przez Susan Wise Bare i jej matkę podkreśla znaczenie języka łacińskiego. Już w wizji naszkicowanej przez przywoływaną D. Sayers język ten był jednym z głównych przedmiotów nauczania. Pomimo że dzisiaj jest "martwy", jego znajomość pozwala skrócić czas nauczania innych przedmiotów nawet o 50 procent. Dzieje się tak, gdyż ucząc się łaciny, uczeń automatycznie poznaje znaczenie wielu terminów technicznych, biologicznych czy humanistycznych, których etymologia pochodzi właśnie z tego języka. W tym sensie ten "niepotrzebny język" stanowi podstawę do łatwiejszego i szybszego zrozumienia zachodniego słownictwa i kultury. Podobnie jest z językiem greckim. Jessie Wise, kierując się odmiennymi motywacjami, była jedną z reanimatorek antycznego stylu nauczania w USA. Dzieckiem uczonym w taki sposób była właśnie Susan Wise Bauer. Dzisiaj wszechstronnie wykształcona, znająca kilka trudnych języków (łaciński, grecki, hebrajski, koreański). W podobny sposób można wykorzystać rodzimy język, jak staropolski w Polsce. 

Główny zarzut wysuwany przeciw edukacji klasycznej opiera się na tezie, jakoby w dzisiejszych czasach potrzebna była wiedza specjalistyczna, a nie filologiczna. Takie myślenie ma źródło w ideologizacji oświaty pod pozorem praktycyzmu. W istocie zaś podporządkowuje się wykształcenie polityce państwowej i gospodarczej, zamiast dbać o wszechstronny rozwój osoby. Tego typu podejście znane jest z historii - polegało ono na preferowaniu sztuk niewolniczych (artes serviles), czyli praktycznych. W warunkach współczesnych chodzi o wyszkolenie najemnych pracowników - uzależnionych od seriali telewizyjnych, internetu, kolorowych "pisemek" - którzy dadzą się łagodnie prowadzić przez propagandzistów i kościelnych teologów. 

Pomimo nowoczesnej frazeologii edukacyjnej celem sztuk niewolniczych jest przygotowanie ludzi do wykonywania prostych zadań i czynności. W tym sensie - paradoksalnie - kształcenie praktyczne jest niepraktyczne, bo zamyka przed uczniami możliwości rozwoju i nie pomaga w uzyskaniu prawdziwej wolności dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom. W rezultacie takie podejście nie służy też gospodarce i państwu, bo akcentowanie kształcenia zawodowego sprawia, że uczeń nie posiada ogólnych umiejętności intelektualnych niezbędnych do szybkiego przekwalifikowania się na niestabilnym rynku pracy. Oparcie programów szkolnych na zasadach zawartych w trivium daje zaś uczniom niezbędne umiejętności zdobywania wiedzy przez całe życie, daje postawę ucznia, który zawsze szybko się uczy. 

Starożytność to okres historyczny stosowany przeważnie dla historii Europy i Bliskiego Wschodu. Obejmuje czasy od około 5000 lat p.e.ch. – 4000 lat p.e.ch. do pierwszych wieków  ery chrześcijańskiej. Najczęściej spotykaną datą końca starożytności jest rok 476 – upadek Cesarstwa Zachodnio-Rzymskiego. Starożytna literatura, historia i kultura są fundamentami Europy współczesnej. W basenie Morza Śródziemnego narodziły się nauki matematyczne, fizyczne, przyrodnicze, idee filozofii i polityki, antropologia, filologia, sztuki artystyczne. W sposób schematyczny można zaznaczyć najważniejsze elementy spuścizny każdego z trzech antycznych światów: od Greków przejęliśmy system demokracji, filozofię i teatr; od Rzymian – prawodawstwo i osiągnięcia techniczne; kultura judajska natomiast dała początek głównej religii Europy, chrześcijaństwu, które ukształtowało kontynent zarówno w dziedzinie myślenia o człowieku i wszechświecie, jak też w sferze np. granic politycznych czy rodzaju alfabetu. 

Nauka w Grecji

Wychowanie i kształcenie charakteru w Starożytnej Grecji obejmowało:

- wychowanie fizyczne

- wychowanie moralne

- wychowanie muzyczne

Wychowanie fizyczne - starożytni Grecy bardzo dbali o wygląd swojego ciała, które to najpierw wzmacniano i hartowano, a potem ćwiczono je pod względem zwinności i gibkości, czemu służyły różne gry i zabawy, w których brali udział chłopcy w wieku dziecięcym. Ponadto, stworzono program wychowania gimnastycznego młodzieży, który stanowił tzw. pantathlon składający się z pięciu następujących ćwiczeń: bieg, skakanie, rzut dyskiem oraz dzidą i mocowanie się. Pantathlon stanowił proste fizyczne ćwiczenia, które były traktowane jako przygotowanie do wychowania wojskowego mającego miejsce w późniejszym czasie. Ćwiczenie zapasów i sztuki walki wręcz to tradycja znana w wielu kulturach, ale współcześnie ignorowana z wielką stratą dla dzieci i młodzieży. 

Ładnie uformowane i silne ciało młodego mężczyzny stanowiło ideał piękna oraz przedmiot dumy dla ojca tego chłopca, natomiast wszelkie ułomności oraz szpetota traktowane były w Grecji jako nieszczęścia oraz przejaw klątwy demonów. Jednak mimo takiego zainteresowania ciałem męskim oraz jego rzeźbą, Grecy nie tolerowali wyrabiania w nim muskułów, jak również nie szanowali osób zawodowo zajmujących się wyrabianiem mięśni, zapasami czy lekkoatletyką. Dla utrzymywania kondycji męskiej części społeczeństwa prowadzono palestry oraz gimnazja, w których młodzież każdą wolną chwile przeznaczała na ćwiczenie wraz ze swoimi kolegami. Uważane jako najważniejsze przez państwo greckie wychowanie fizyczne, było najczęściej normowane przez odpowiednie ustawy i nadzorowane przez urzędników państwowych.

Wychowanie moralne, etyczne - z grec. Kalokagathia; "kalos" znaczy piękny a "agathos" dobry -  stanowiło dla Greków, obok wychowania fizycznego, drugi bardzo ważny kierunek kształtowania młodego pokolenia; uważano, iż dzielność fizyczna nie jest wystarczająca dla osiągnięcia doskonałości, jeśli nie idzie z nią w parze szlachetność oraz piękno moralne. Z tego powodu, już od najwcześniejszych lat starano się wpajać dzieciom pewne zasady moralne oraz uczyć je skromnego postępowania. Cnotą u młodzieńców była również wstydliwość, dlatego też uczono ich unikania ordynarnych, rażących ruchów czy gestów, oraz nauczano chodzenia w milczeniu, siedzenia i stania w odpowiedniej pozie jak i skromnego ubioru. Szczególnie wpajany był dzieciom szacunek dla rodziców i osób starszych. Nie zezwalano również na stykanie się młodzieży z pospólstwem i nakazywano unikania zatłoczonych ulic, gdzie panowały sytuacje mogące narazić chłopców na sceny obrażające ich wstydliwość. 

Wychowanie muzyczne i taneczne odgrywało równie ważną rolę w kształtowaniu charakteru oraz umysłu greckich obywateli co wychowanie fizyczne i moralne. Wychowanie to stanowiło drugi obok służby wojskowej publiczny obowiązek państwa oraz związane było z religią i kultem bogów. Mimo iż Grecy stanowili bardzo religijny naród, młodzież nie pobierała jednak żadnych nauk z tego zakresu, a znajomość narodowych bóstw przyswajana była przez dzieci w trakcie ich uczestnictwa od wczesnych lat w różnych obrzędach religijnych. W greckim państwie, każdy moment publicznego czy prywatnego życia przepełniony był czcią bogów, jak również wszelkie uroczystości publiczne odbywały się zawsze przy towarzyszeniu śpiewu hymnów i utworów poetyckich przez dzieci i młodzieży, co wymagało od nich nauczenia się na pamięć wszystkich tych utworów oraz nauki gdy na lutni. Wychowanie muzyczne miało zazwyczaj prywatny charakter, jednak odbywało się ono pod opieką oraz nadzorem publicznym. 

Licznik odwiedzin: 7704806 Ostatnia aktualizacja strony: 2018-03-23 13:27:15