Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 27929


Oprogramowanie - Zamienniki Windows na Linux

Odpowiedniki programów Windows na Linux

(Mandriva, Xtreme i inne dystrybucje)

Pingwin KosmonautaWiele osób pragnących przejść z zawsze robaczywego i zawirusowanego Windowsa na bardziej przyjazny dla użytkowników system Linux poszukuje odpowiedników programów windowsowych na Linuksie. Aby ułatwić poszukiwania podaję trochę odpowiedników, które można znaleźć w wielu dystrybucjach i wypróbować, która jest dla naszych potrzeb i możliwości najodpowiedniejsza. Zwykle na jeden program MicroSoft Windows przypada dwa, trzy a nawet kilka odpowiednio dobrych i przyjaznych dla użytkownika programów w systemie Linux (także BSD i innych UNIX'ach).

Linux to system operacyjny do którego jest ponad 50 tysięcy pakietów z oprogramowaniem. Trzeba tylko sobie wybrać to, co odpowiednie i potrzebne. W dystrybucjach na płytkach DVD jest zwykle od 3-5 tysięcy sztuk rozmaitego oprogramowania. Trzeba tylko znać nazwy i nauczyć się wyszukiwać odpowiednie potrzebne oprogramowanie. Największy problem nowicjuszy próbujących Linuksa to dowiedzieć się jak się jakiś potrzebny na Linuksa program, a ściślej paczka z nim nazywa i jak go zainstalować. 

Aktualnie artykuł znajdziesz na stronie: 

Zamienniki programów Windows na pakiety Linux

 

 


Licznik odwiedzin: 8855480 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-10-21 06:34:27