Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 3841


Wielbicielka SATHYA SAI BABA Odpowiada na Demagogiczne Oszczerstwa

Wielbicielka SATHYA SAI BABA Odpowiada na Demagogiczne Oszczerstwa

Cztery typy ludzi zwalczają Sathya Sai Babę: konkurencja religijna w Indii, maoiści ateiści, chrześcijańska prawica na Zachodzie oraz pedofile żyjący z handlu dziećmi w Indii. W tym artykule opublikowanym wcześniej w Polskim magazynie "Światło Miłości" wydawanym w Trójmieście absolwentka Uniwersytetu Sai w Puttaparti i wielbicielka Sai skupia się jedynie na przedstawicielach tej pierwszej i trochę drugiej grupy demagogów, chociaż nie są to ci co w skali całego świata zwalczają Sathya Sai Baba i jego nauki najbardziej. Ludzie w Polsce przyzwyczajani od dzieciństwa do politykierskich demagogii z mównic sejmowych i partyjnych powinni szczególnie nauczyć się słuchać głosu krzywdzonych, znieważanych i uwrażliwić na dociekanie i badanie co jest prawdą, a co fałszem - zwłaszcza, gdy sezon ogórkowy w pełni... 

 

Odpowiedź na zarzuty dziennikarza


Sathya Sai BabaNie jest rzadkością, że my wielbiciele Bhagawana Baby stajemy wobec różnorakich oszczerstw rzucanych na Niego z rozmaitych stron, nawet tu u nas w kraju. Przeglądanie internetu, gdzie jest bardzo dużo pożytecznych materiałów, wcześniej czy później prowadzi do natrafienia na wręcz obrzydliwe teksty. Ponieważ autorzy podają takie teksty na ogół w formie pozorującej walkę o naszą moralną czystość, prawdę i dobro, pod ich wpływem nieprzygotowany czytelnik może doznać prawdziwego wstrząsu, co także oznacza niechybną utratę wiary. Oczywiście, świat się od tego nie zawali ani Swami nie ucierpi, ale lepiej będzie dla wielbicieli, gdy wcześniej uzbroją się w jakieś minimum wiedzy o metodach i pobudkach działania przeciwników Bhagawana. Nie chodzi przy tym tyle o namawianie do walki z oszczercami, gdyż do nich nawet najlepsze argumenty raczej nie trafią, ile o to by samemu nie dać się wciągnąć w próżną dyskusję i zwieść pozornie uzasadnionymi zarzutami, a także by umieć zareagować, gdy zostaniemy zaatakowani lub poproszeni o pomoc. W Świetle Miłości przedstawialiśmy już kilkakrotnie artykuły na ten temat. Teksty prezentowane tym razem wydają się znaczące i przekonujące zarówno ze względu na treść, jak i osobę autorki. Chociaż były napisane przed około rokiem, nic na aktualności nie straciły.

Oryginały można znaleźć w różnych miejscach internetu

(np. www.ssso.net/response/journalists.htm).

— Redakcja „ŚM” [Światło Miłości] 
 

Kliknij w link aby przeczytać cały artykuł!

Licznik odwiedzin: 8644045 Ostatnia aktualizacja strony: 2020-09-26 12:39:52