Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 17867


Uzdrowienie - leczenie duchowe - charyzmat uzdrawiania

UZDROWIENIE W MOCY BOGA

Duchowe uzdrawianie zwane także leczeniem wiarą praktykowane jest praktycznie we wszystkich systemach religijnych. Zarówn religijni chrześcijanie, jak muzułmanie, buddyści, dżiniści czy hinduiści w podobny sposób modlą się i medytują dla zdrowia, dla uzdrowienia oraz długowieczności. Uzdrawianie nazwano nawet medycyną duchową!

Charyzmat uzdrawiania jest znakiem tego, że Królestwo Boże, Królestwo Nieba realizuje się na Ziemi tak jak w Niebiosach. Posłańcy Boga, Prorocy i Święci leczą choroby i zarazem głoszą Królestwo Boże, Oświecenie i Wyzwolenie, rozmnażają chleb materialny i dają chleb z nieba. Uwolnienie od chorób i głodu jest obietnicą i znakiem głębszego i całkowitego zbawienia czy wyzwolenia, które realizuje się przez wiarę w Boga i Proroków Świętych.

W swoim planie stwórczym, Bóg przewidział dla człowieka pełnię zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego, dopiero grzech sprowadził na ziemię chorobę i śmierć (Rdz 3, 16-19). Instynktownie pragniemy być zdrowi i przeważnie czynimy wszystko, by powrócić do zdrowia wtedy, gdy jesteśmy chorzy. Jest dla nas czymś zupełnie naturalnym i normalnym zażywanie lekarstw czy wzywanie lekarza w przypadku choroby.

Raczej nie zastanawiamy się nad tym, czy pragniemy dalej tkwić w chorobie czy wyzdrowieć; instynktownie pragniemy być zdrowi. W podobny sposób powinniśmy z zasady wierzyć, że Bóg pragnie naszego zdrowia. Nie powinniśmy zakładać, że choroba której doświadczamy jest krzyżem zesłanym nam przez Boga, który należy cierpliwie znosić. Raczej powinniśmy ją widzieć jako zło, które to - rzecz normalna - pragnie się usunąć ze swojego życia.

Podobnie jak zwracamy się do lekarzy i stosujemy się do ich zaleceń, powinniśmy się podczas choroby zwracać do Boga w modlitwie i medytacji. Powinniśmy się modlić o uzdrowienie siebie i innych od jakichkolwiek chorób, schorzeń, bólów czy klęsk, które nas "dręczą''. Powinno to być dla nas czymś naturalnym - tak jak naturalne jest zażywanie aspiryny podczas bólu głowy.

 

Aktualnie cały artykuł znajduje się na portalu http://layah.org 

Bezpośredni link do artykułu: 

http://layah.org/uniwersytet/ajurweda/uzdrawianie-leczenie-duchowe-charyzmat-uzdrawiania 

 

LINKI: 

Uzdrawianie duchowe: Bioenergoterapia - mesmeryzm - pranoterapia

Bruno Groening - Duchowy Uzdrowiciel

Baza wszechstronnych i profesjonalnych artykułów o zdrowiu i uzdrawianiu

 

Licznik odwiedzin: 8644077 Ostatnia aktualizacja strony: 2020-09-26 13:14:07