Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 28782


TAOIZM - Duchowa Droga Nieba - Chi Kung - Joga taoistyczna

Taoizm (Daoizm, Dàojiā - 道家) staje się coraz popularniejszy, ale bardziej w jałowych dyskusjach na różnych forach w internecie niźli w realnej praktyce Qi (Chi). Wiele osób pyta jak zacząć praktykować Taoizm, jak studiować Tao czy Chi. Artykuł ma za zadanie przybliżyć ideały starożytnego Taoizmu, wskazać, gdzie i czego szukać, aby wejść w nurt Tao. Warto poznać szerzej kulturowy kontekst Taoizmu, który lepiej byłoby nazwać Taoistyką. Taoistykę najlepiej opisać znanym polskim praktykowaniem Drogi Duchowego Rozwoju, Drogi Mistycznej! 

Tao - Yin-Yang

Taoizm (czasem zapisywany jako daoizm) to tradycyjny chiński system filozoficzny i religijny, któremu w Indii najbardziej odpowiada tantra oraz radża joga. Na Zachodzie dość powszechnie stworzenie filozofii taoistycznej przypisuje się Laozi (Lao Tsy) w VI wieku p.e.ch., co nie wydaje się słusznym. Taoizm religijny powstał rzekomo w II i III wieku e.ch., wedle chińskich tradycjonalistów jednak, już mistyczny cesarz Huangdi (Huang Ti, Żółty Cesarz) praktykował Tao i był dawcą wiedzy o Tao (Dao). 

Artykuł na blogu:

http://ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com/2015/03/taoizm-duchowa-droga-nieba-joga-tao.html

 

 

Z naszego bloga


Top 11

Najpopularniejsze artykuły: 


Newsletter


Wyślij

Po więcej informacji zapisz
się do naszego newslettera

Licznik odwiedzin: 7652836 Ostatnia aktualizacja strony: 2018-02-18 07:39:53