Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 31404


Śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i władz państwowych

Lech Kaczyński z małżonką MariąZginął Prezydent Lech Kaczyński z małżonką i funkcjonariuszami Państwa Polskiego! Lech Kaczyński był czwartym z kolei prezydentem Rzeczpospolitej i trzecim wybranym w wyborach bezpośrednich. Jego kadencja kończyła się w grudniu 2010 roku. Lech Kaczyński miał ubiegać się o reelekcję. 

Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie rządowego samolotu Tupolew 154M. Maszyna rozbiła się dnia 10 kwietnia 2010 roku około godziny 8.41 (wcześniej podawano 8.56) rano czasu polskiego przy podejściu do lądowania w gęstej mgle na lotnisku wojskowym Siewiernyj pod Smoleńskiem w Rosji przy granicy z Białorusią. Na pokładzie znajdowało się 96 osób wraz z ochroną plus siedem osób załogi, w tym małżonka prezydenta Maria, wicemarszałkowie sejmu, posłowie i najwyżsi dowódcy wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Nikt nie przeżył. Smoleńsk oraz Katyń to miejsce wielu tragicznych wojen i bitew w historii Polski i Rosji. 

Na pokładzie - według najnowszych doniesień - było 96 osób oraz załoga. 88 z nich to pasażerowie, ośmioro kolejnych to członkowie ochrony z BOR, a załoga to czterech pilotów i trzy stewardessy. Wcześniej rosyjskie portale internetowe donosiły, śmierć poniosły 132 osoby, mylnie podając standardową liczbę miejsc w tym samolocie pasażerskim. Samolot - według świadków - zahaczył lewym skrzydłem o drzewa w czasie nawrotu, a następnie uderzył w ziemię po obróceniu się o 180 stopni. Urwał się ogon z silnikami. Maszyna rozpadła się na kilka części i stanęła w płomieniach. Już pierwsze oględziny pokazały, że nikt nie przeżył katastrofy, chociaż katastrofy na tak niskiej wysokości przeżywa sporo ofiar. Tutaj samolot lądował praktycznie w lesie na bagnistym terenie, a przed lotniskiem jest głęboki wąwóz. Samolot po prostu wleciał w las, walnął w drzewo czy raczej zaczął kosić drzewa. Czyżby zawiodły przyrządy pokładowe i radiolokacja?  

Kliknij aby przeczytać cały artykuł o karmicznej historii katastrofy smoleńskiej!

Licznik odwiedzin: 8835796 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 03:29:19