Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 6266


Joga, Medytacja, OBE, Tantra i Seks, Reinkarnacja - Dobrem dla Zachodu

JOGA - TANTRA - OBE - TAO - SEKS - REINKARNACJA - MEDYTACJA - ASANY - MUDRY

Ludzie na Zachodzie myśląc o jodze mają na myśli zwykle ćwiczenia fizyczne takie jak asany czy mudry, jednak prawdziwa joga to także medytacje, ćwiczenia parapsychiczne znane jako eksterioryzacje czy lewitacja, tantryczna miłość w harmonijnym związku kobiety i mężczyzny, a także wiele innych zagadnień. Joga w każdym jej aspekcie jest dobra i pożyteczna dla ludzi Zachodu i ich wzrostu duchowego. Trzeba tylko szczerze i uczciwie praktykować każdy aspekt jogi aby osiągnąć powodzenie, doświadczyć sfery duchowej, a także siddhi. Każdy kto praktykował jogę pod okiem dobrego nauczyciela może jedynie każdą chwilą życia okazywać chwałę jogi. Nie ma końca sekretów tajemnej wiedzy Królewskich Jogów z sekretnych aśramów w Tybecie, Nepalu i Kaszmirze...

 

JOGA - jej pochodzenie i historia!

Słowo joga można przetłumaczyć jako zjednoczenie, unia, jedność. W swym wewnętrznym sensie joga oznacza zjednoczenie świadomości z podświadomością i nadświadomością, ale najgłębszym sensem słowa joga jest zjednoczenie duszy z Bogiem. Joga jest systemem duchowym, który powstał albo jak chcą inni istniał od zawsze w obrębie oddziaływanie na siebie dwóch wielkich kultur: arjańskiej (aryjskiej) i drawidyjskiej.Kultura i wpływy Drawidów obecnie bardziej przetrwały na południu Indii, gdzie ludność ma nieco ciemniejszą karnację skóry. Arjanie (Aryan) to plemiona pochodzące z rejonów północnej Indii, z Krainy Śang Śung jak nazywają ją starożytne pisma,  które rozprzestrzeniły się od Armenii do Syberii, które emigrowały po Wielkiej Indii (Maha-Bharata) już około 2.000- 3.000 lat przed erą chrześcijańską (p.e.ch).

Kraina Śang Śung to obszar Zachodnich Himalajów, dzisiejszy Kaszmir i Afganistan. Ich cera jest jaśniejsza i etnicznie ludzie pochodzenia aryjskiego i jaśniejszej cerze dominują w części północnej kraju Bharata, w obszarze himalajskim. Joga jak wiemy istniała wcześniej w obszarze występowania obu tych kultur, chociaż niedouczeni badacze wiążą czasem mylnie okres migrujących Arjan z powstaniem jogi. Migracja ludów miała swoją przyczynę w wyschnięciu doliny Indusu, a zatem spowodowała ją trwająca ponad 300 lat wielka susza. Należy pamiętać, że migracje ludów Wielkiej Indii siegnęły wyspy Jawa w dzisiejszej Indonezji oraz Filipin, a nie tylko Birmy czy Khmerii i Wietnamu. Pierwsza migracja Arjan ku Europie to osadnictwo celtyckie z okresy około 1 tysiąca lat p.e.ch. W rzeczywistości uczniem jogi był Gopala Krishna już ponad 3102 roku p.e.ch., a z rozprzestrzenieniem Arjan spisano wiele dawnych dzieł na temat jogi i tantry.

Kulturę wedyjską tworzyli ryszi (rishi), kapłani pochodzenia arjańskiego. Jest to wyższa forma szamanizmu tantrycznego - nakierowana nie tyle na bóstwa przyrody, ile na wyższe istoty niebiańskie, archanioły. Wczesne Wedy to zazwyczaj opisy psalmów i rytuałów do nawiązywania kontaktu z tymi bóstwami, pojmowanymi jako aspekty Absolutu. Rygweda jednakże zawiera opisy konstelacji w postaci takiej jakie wedle naukowych wyliczeń miały miejsce około 4.500 lat p.e.ch. oraz w innym wypadku około 3.200 lat przed erą chrzescijańską. Tak stare są zatem te jak to się mówi "aryjskie" dzieła i ich kultura, co warto zauważyć, są starsze od Biblii i wyznaczonego przez Biblię literalnie początku istnienia ludzi, jak to się jeszcze tu i ówdzie wierzy. 

Niektórzy uważają, że dopiero z czasem, głęboka ofiara ognia staje się medytacją - rytuał zewnętrzny przekształca się w proces wewnętrzny, jednak nauki o tym spotykamy już u Śiva Yogeśvara 8-9 tysięcy lat p.e.ch. Uważa się w literaturze religioznawczej - jak u Eliade - że bardzo istotnie do tej przemiany przyczyniła się kultura miejscowych Drawidów. Kultura Arjanu była bardziej patriarchalna, kapłańska i nakierowana na działanie i ekspansję, miała więcej cech osiadłego trybu życia. Kultura Drawidów zaś miała więcej cech koczowniczego trybu życia, nastawionego na harmonię z rymami przyrody i wędrówek, a najlepszym przykładem są Romowie (Cyganie) którzy rozprzestrzenili się z drawidyjskiego Tamil Nadu po całym świecie.

Mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej to też przykład migracji drawidyjskiej. Nie jest prawdą, jak twierdzą pseudobadacze, że to pod wpływem zmieszania się tych dwóch trendów z czasem rodziła się joga - jako połączenie aktywnej postawy dążenia do doskonałości, z pełną spokoju akceptacją tego co jest. Joga istniała dużo wcześniej i była kultywowana w obszarze gór Himalajów i Pamiru, w całym Hindukuszu. Odkrycie z końcem XX wieku osady w Mehrgarh na obszarze Hindukuszu w Indii, która jest stale zamieszkiwana przez tysiąclecia od 7000 p.e.ch, czyli w sumie przez ponad 9 tysięcy lat zmusza do rewizji nie tylko wcześniejszych poglądów na kulturę Indii, ale i na całą historię ludzkości. 


CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ NA PORTALU http://layah.org POD ADRESEM: 

http://layah.org/uniwersytet/kundalini-tantra/joga-medytacja-obe-tantra-i-seks-reinkarnacja-dobrem-dla-zachodu

ZAPRASZAMY!

 

Licznik odwiedzin: 8835798 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 03:33:29