Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 6336


Jak Kuba przetrwała kryzys naftowy

Siła społeczności: Jak Kuba przetrwała kryzys naftowy.
http://www.globalpublicmedia.com/articles/657

By Megan Quinn
Aktywistka Permaculture
Opublikowano w niedzielę, 26 lutego 2006

Hawana, Kuba – W Organipónico de Alamar, rolniczym projekcie realizowanym w okolicy, robotnicy wspólnie prowadzą duże miejskie gospodarstwo rolne, targowisko i restaurację. Ręczne narzędzia i ludzka praca zastępują maszyny napędzane ropą. Hodowla robaka i kompostowanie tworzą  żyzną glebę. Nawadnianie oszczędza wodę, a różnorodna, wielokolorowa uprawa dostarcza społeczności gamę zdrowego pożywienia.


Rolnicy w Organiponico de Alamar, lokalnym przedsięwzięciu rolniczym
 w centrum Hawany usuwają chwasty. (Foto John Morgan)

W innych dzielnicach Hawany, w których nie ma wystarczająco miejsca na takie duże przedsięwzięcia, mieszkańcy zainstalowali duże donice ogrodowe na parkingach i stworzyli ogródki warzywne na podwórkach i dachach domów.

Od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, miejskich ruch rolny zyskał popularność w całej Kubie, skierowując stolicę tego państwa na drogę samowystarczalności. 


Cały artykuł przeczytasz klikając w ten link!Licznik odwiedzin: 8835892 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 04:23:46