Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 15796


EKOEDUKACJA: Ciekawostki o ekologii, zdrowiu i człowieku

EKOEDUKACJA: Ciekawostki o ekologii, zdrowiu i człowieku

  • Ciało ludzkie składa się z około 10 bilionów komórek! Umysł musi tym wszystkim zarządzać!
  • W ciągu całego życia, człowiek wykonuje średnio 500 milionów oddechów!
  • Rolnictwo ekologiczne to gospodarowanie przyjazne środowisku, produkcja zdrowej żywności oraz pielęgnacja krajobrazu rolniczego. Niedozwolone jest w ekorolnictwie stosowanie sztucznych regulatorów wzrostu i innych sztucznych substancji wpływających na wegetację i rozwój roślin.
  • Nawet jedna piąta wszystkich zgonów na raka płuc w miastach jest spowodowana drobinkami zanieczyszczeń pochodzących głównie ze spalin samochodowych. Właśnie te mikroskopijne cząsteczki, odkładając się głęboko w płucach, mogą mieć zabójcze działanie.
  • Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie ponad 2,5 tyś ludzi. Tyle lasu musi rosnąć w pobliżu osiedla jako niezbędne minimum!
  • O godzinie 10 rano, serce i układ krążenia człowieka najlepiej radzą sobie z obciążeniami. Dobry czas na trening!
  • Metan który powstaje w przewodach pokarmowych bydła i innych zwierząt domowych, także psów i kotów dostaje się do atmosfery i przyczynia się do wzrostu temperatury naszej planety.
  • Zaledwie półgodzinne bierne palenie może się przyczynić do uszkodzenia serca zdrowej osoby niepalącej - alarmuje kanadyjska gazeta The Globe and Mail w raporcie z badań przeprowadzonych niedawno w Japonii. Przepędzaj palaczy! 

Cały artykuł aktualnie przeczytasz na portalu http://layah.org pod adresem: 


http://layah.org/artykularnia/ekoedukacja-ciekawostki-o-ekologii-zdrowiu-i-czlowieku
Licznik odwiedzin: 8835874 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 04:08:27