Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 7147


DRZEWA - Energia Przyrody, Uzdrawianie i Astrologia

Drzewo to, moim zdaniem, pewien ład. Ale ład jest tutaj jednością, która scala to, co różnorodne. Na jednej gałęzi ptak uwił gniazdo, a na drugiej gniazda nie ma. Na jednej są owoce, na innej - nie. Jedna rośnie ku niebu, druga chyli się ku ziemi. (A. de Saint-Exupery)

Jest ład w drzewie, choć składa się z korzeni, pnia, gałęzi, liści i owoców - i jest ład w człowieku, choć jest w nim umysł i serce; i człowiek nie ma być ograniczony do jednej funkcji jak do uprawy ziemi czy przedłużania gatunku, ale ma być tym, który zarazem orze i modli się, kocha i opiera miłości, pracuje i wypoczywa, i słucha wieczornych piosenek. (A. de Saint-Exupery)

 

ENERGIA DRZEW I LASÓW

Drzewa emanują zdrową energię życia i działają równie skutecznie, jak bioenergoterapeuci. Są to bardzo powszechne doświadczenia zwolenników przyrodolecznictwa czyli naturalnej medycyny. Pole energetyczne zdrowych drzew w nie skażonym środowisku ma potencjał ujemny. Działa ono korzystnie na ludzi chorych i zestresowanych. Energia zdrowych drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Zwolennicy "drzewo-terapii" dodają jednak, że sam spacer po lesie nie wystarczy. Trzeba się nauczyć korzystać z jego dobrodziejstw. Wybrać odpowiednie gatunki drzew, dotykać ich odkrytymi częściami ciała - najlepiej czołem, dłońmi, bosymi stopami i plecami. Codzienne kontakty z drzewem dają odpowiednie rezultaty. Taka swoista kuracja powinna trwać co najmniej 2 tygodnie, a każdorazowy kontakt z drzewem - 20-30 minut, a bywa, że i dwie godziny. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie gatunki drzew zalicza się do dla każdego zdrowych. Źle działają na niektórych ludzi: topola, wiąz i osika. Natomiast do ogólnie zawsze dobrze wpływających drzew zalicza się, m.in.: dąb, brzozę, kasztan i lipę. Bywają wyjątki...

Artykuł na blogu:

http://ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com/p/magia-drzew.html

 

Licznik odwiedzin: 8835860 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 03:59:40