Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 13584


BIOENERGOTERAPIA, Mesmeryzm, Prana i Czakroterapia

Mesmeryzm – to starsza medyczna nazwa bioterapii - systemu leczniczego opartego na istniejącym w przyrodzie  fluidzie uniwersalnym , który w postaci zwanego naukowo  magnetyzmu zwierzęcego  emanuje z człowieka, reguluje układ nerwowy i leczy różne choroby. Prana, mana, chi, ki - to znane nazwy energii.

 

BIOTERAPIA - MESMERYZM - EGZORCYZMY

PRANOTERAPIA - CZAKROTERAPIA

BIOENERGOTERAPIA - LECZENIE PRANICZNE

 

Motto: Laureat nagrody Nobla, chirurg A. Carrel wyznał przed śmiercią: „Wierzę w cuda uzdrowień. Nigdy nie zapomnę wzruszającego przeżycia, gdy widziałem, jak w Lourdes na moich oczach rakowaty guz pewnego robotnika rozpadł się i zamienił w małą bliznę”.

Bioenergoterapia, bioterapia, pranoterapia, czakroterapia, mesmeryzm – to różne nazwy znanej od wieków, zgodnej z wiedzą medyczną, metody terapeutycznej, w której środkiem leczniczym jest oddziaływanie bliżej określoną jako wewnętrzna czy eteryczna tak zwaną "bioenergią”, „praną” „czi” czy „maną” przez terapeutę na pacjenta lub grupę pacjentów. Zasadniczo, bioenergoterapia, czyli pranoterapia uznaje wyższość energii życia czy ducha nad materią. Istotą bioenergoterapii jest badanie oraz korygowanie i zasilanie bioenergii w organizmach żywych przez koncentrację myśli bioenergoterapeuty. Według zwolenników leczenia bioenergoterapią od stanu bioenergii bezpośrednio zależy stan zdrowia człowieka. 

Zgodnie z polskim ustawodawstwem bioenergoterapeuci nie tyle leczą, co "korygują" pola bioenergii w organizmie wpływając na aurę i kanały energetyczne biopola. Współczesnym bioenergoterapeutom stawia się wymagania co do znajomości elementarnych podstaw z różnych dziedzin nauki akademickiej: fizyki, chemii, biologii, medycyny klasycznej, psychologii, oraz z zakresu naturoterapii, masażu, a szczególnie z anatomii i fizjologii. Podobnie było zawsze w nauczaniu Pranaterapii z Ajurwedy znanej oryginalnie jako pranabheshajya (czytaj: pranabheszadźja).

Termin "medycyna niekonwencjonalna" "naturalna” czy "alternatywna" stosowany jest w odniesieniu do ogromu różnorodnych praktycznych metod terapii, począwszy od homeopatii, akupresury i akupunktury, poprzez bioenergoterapię i masaże, a skończywszy na medytacji i receptorologii. Większość z tych metod ma, to trzeba przyznać, znacznie więcej wspólnego z prawdziwym leczeniem niż z medycyna współczesna ograniczona do farmakologii. Niemal wszystkie łączy silna wiara w niewidzialne, mistyczne energie, które biofizyka rozpoznaje często jako promieniowanie podczerwone, biomagnetyzm lub biograwitację. Choroby widziane są jako rezultat zaburzenia owej duchowej energii, zaś leczenie, jako efekt manipulowania nią. 

Wielu z uzdrawiaczy i ludzi stawiających diagnozy (np. fotografią Kirliana, z wyglądu dłoni, ucha, stopy, tęczówki, czy kształtu czaszki) to uczeni medycy, występujący przeciwko ludzkiej ciemnocie, naiwności i ignorancji. Inni to ludzie szczerzy, którzy posiadają zdolności psychotroniczne (medialne), ale zwykle nieświadomi, kto jest źródłem stojącej za tymi zdolnościami tajemniczej energii. Zanim poddamy ocenie naukowej najpopularniejsze z niekonwencjonalnych sposobów leczenia - w oparciu o badania naukowe ich efektywności - warto zapoznać się z terminami, jakimi ta mistyczna energia określana jest w różnych systemach religijno-leczniczych.

Aktualnie pełna wersja tego artykułu dostępna jest na portalu Layah.org pod adresem: 

http://layah.org/uniwersytet/ajurweda/bioenergoterapia-mesmeryzm-prana-i-czakroterapia 

 

 

 


Licznik odwiedzin: 8836044 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 12:08:25