Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 15939


ASTROLOGIA Indyjska: Znaczenie Planet Dni Tygodnia

Naukowa astrologia wedyjska w Indii zajmuje się analizą wpływu planet na dni tygodnia. Każda planeta powiązana jest z jednym z siedmiu dni tygodnia. Doba wedyjska zaczyna się o wschodzie słońca.

Właściwości Dnia Tygodnia Pochodzą od Planety Dnia!

Typowa kolejność opracowywania planet odpowiada panowaniu planet nad kolejnymi dniami tygodnia w ich ustalonym wedyjskim porządku: 

niedziela – Słońce, 

poniedziałek – Księżyc, 

wtorek – Mars, 

środa – Merkury, 

czwartek – Jowisz, 

piątek – Wenus, 

sobota – Saturn. 

Każda planeta rządząca całą dobą wedyjską jest planetą panującą od wschodu słońca w danym dniu, a człowiek urodzony w nocy przykładowo z czwartku na piątek jest zawsze pod władzą Jowisza, rządzącego czwartkiem od wschodu słońca włącznie z następującą po dniu nocą, aż do piątkowego wschodu słońca, kiedy nad kolejną dobą obejmuje władzę Wenus! Tak planety rządzą i całą dobą i jeszcze konkretnymi horami w ciągu każdej doby. Za początek doby przyjmuje się ściśle moment kiedy tarcza słońca zaczyna się wyłaniać, a nie kiedy się już cała wyłoni albo kiedy wychodzi jej środek ponad horyzont, co jest bardzo istotne dla ustalenia zjawisk i często dyskutowane w środowisku astro-specjalistów...

Artykuł na blogu:

http://ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com/2015/03/astrologia-indyjska-planety-dni-tygodnia.html

 

Licznik odwiedzin: 8835902 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 04:32:49