Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 17203


Andrzej Rodan - najlepiej czytany współczesny polski pisarz - wieszcz narodu.

ANDRZEJ RODAN 

Andrzej Rodan (ur. 14 stycznia 1952) najbardziej wszechstronny, czytany i podziwiany oraz popularny współczesny polski pisarz, publicysta, filozof, historyk kultury, antyklerykał, libertyn, wolnomyśliciel głoszący, a raczej wieszczący wolną myśl, wszechstronnie utalentowany autor bestsellerowych powieści. Jest absolwentem wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Jego biografia jest niezwykle malownicza i ciekawa. Andrzej Rodan w czasach studenckich był muzykiem jazzowym (grał na trąbce i fortepianie), leaderem zespołów dixielandowych (Old Jazz Stompers, Hot Seven), występował na festiwalach w Polsce i za granicą. Pracę magisterską "Recepcja muzyki jazzowej w Polsce w latach 1918-1939" napisał w katedrze historii kultury. Rodan znany jest z niezwykle różnych zainteresowań, co tylko nam podkreśla jak bardzo interesująca, ciekawa i malownicza jest to postać. 

Andrzej Rodan był wieloletnim dyrektorem i kierownikiem artystycznym Estrady Łódzkiej, wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Muzyki Estradowej, organizatorem największej akcji krajowego show-biznesu Polskie Targi Estradowe, redaktorem naczelnym kwartalnika "Rock-Estrada", miesięcznika "Sexy Top" oraz "Ty i Amor", sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Literatury, organizatorem największej akcji krajowego przemysłu rozrywkowego pod nazwą "Polskie Targi Estradowe", reżyserem koncertów rozrywkowych w kraju i zagranicą, animatorem programów kabaretowych, dyrektorem i kierownikiem artystycznym stołecznej agencji wydawniczo-artystycznej "Sawa-Press", sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Literatury w Warszawie. Jako muzyk "westernowy" brał udział w filmie Marka Piwowskiego i Feriduna Erola (kręconym w łódzkiej filmówce), w którym wystąpił słynny amerykański "ostatni kowboj" - Kirk Douglas. Przez wiele lat pełnił też funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika "Fakty i Mity". W FiM Andrzej Rodan prowadził rubrykę "Świat według Rodana" i wedle przeprowadzonych sondaży czytelnicy tego tygodnika od "Rodanowej rubryki" zaczynali czytać ów tygodnik.

W latach kiedy to Andrzej Rodan był kierownikiem artystycznym i dyrektorem Łódzkiej Estrady - odbywały się liczne konkursy, gdzie akurat poszukiwano młodych talentów na festiwal. Andrzej Rodan poznał tam śliczną laureatkę konkursu piosenki w Klubie Dziennikarza - Jadwigę Paduch. Była nie tylko śliczna, ale miała też piękny głos. Oboje zapałali do siebie wielką miłością i jak to bywa w życiu - została jego trzecią żoną, choć uparcie twierdzi, że była czwartą i ostatnią. Oboje stali się też rodzicami syna Pawła, który obecnie jest znanym reżyserem i dumą Rodana. Niestety rodzice Pawła burzliwie rozeszli się. Jadwiga Paduch odeszła z dnia na dzień - 22 lata temu - zabierając mężowi wszystko co tylko mogła wynieść poczynając od łyżeczki, widelca, szklanki, kawy i herbaty. Dwa dni później, kiedy uświadomiła sobie co zrobiła - chciała wrócić, ale już nie było to możliwe ze względu na ból, jaki zadała swojemu mężowi. 

Wejdź na portal z oryginalną publikacją tego artykułu!


Licznik odwiedzin: 8212710 Ostatnia aktualizacja strony: 2019-05-25 11:25:07