Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Ilość wejść: 18533


Andrzej Rodan - najlepiej czytany współczesny polski pisarz - wieszcz narodu.

\"\"ANDRZEJ RODAN 

Andrzej Rodan (ur. 14 stycznia 1952) najbardziej wszechstronny, czytany i podziwiany oraz popularny współczesny polski pisarz, publicysta, filozof, historyk kultury, antyklerykał, libertyn, wolnomyśliciel głoszący, a raczej wieszczący wolną myśl, wszechstronnie utalentowany autor bestsellerowych powieści. Jest absolwentem wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Jego biografia jest niezwykle malownicza i ciekawa. Andrzej Rodan w czasach studenckich był muzykiem jazzowym (grał na trąbce i fortepianie), leaderem zespołów dixielandowych (Old Jazz Stompers, Hot Seven), występował na festiwalach w Polsce i za granicą. Pracę magisterską \"Recepcja muzyki jazzowej w Polsce w latach 1918-1939\" napisał w katedrze historii kultury. Rodan znany jest z niezwykle różnych zainteresowań, co tylko nam podkreśla jak bardzo interesująca, ciekawa i malownicza jest to postać. 

Andrzej Rodan był wieloletnim dyrektorem i kierownikiem artystycznym Estrady Łódzkiej, wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Muzyki Estradowej, organizatorem największej akcji krajowego show-biznesu Polskie Targi Estradowe, redaktorem naczelnym kwartalnika \"Rock-Estrada\", miesięcznika \"Sexy Top\" oraz \"Ty i Amor\", sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Literatury, organizatorem największej akcji krajowego przemysłu rozrywkowego pod nazwą \"Polskie Targi Estradowe\", reżyserem koncertów rozrywkowych w kraju i zagranicą, animatorem programów kabaretowych, dyrektorem i kierownikiem artystycznym stołecznej agencji wydawniczo-artystycznej \"Sawa-Press\", sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Literatury w Warszawie. Jako muzyk \"westernowy\" brał udział w filmie Marka Piwowskiego i Feriduna Erola (kręconym w łódzkiej filmówce), w którym wystąpił słynny amerykański \"ostatni kowboj\" - Kirk Douglas. Przez wiele lat pełnił też funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika \"Fakty i Mity\". W FiM Andrzej Rodan prowadził rubrykę \"Świat według Rodana\" i wedle przeprowadzonych sondaży czytelnicy tego tygodnika od \"Rodanowej rubryki\" zaczynali czytać ów tygodnik.

W latach kiedy to Andrzej Rodan był kierownikiem artystycznym i dyrektorem Łódzkiej Estrady - odbywały się liczne konkursy, gdzie akurat poszukiwano młodych talentów na festiwal. Andrzej Rodan poznał tam śliczną laureatkę konkursu piosenki w Klubie Dziennikarza - Jadwigę Paduch. Była nie tylko śliczna, ale miała też piękny głos. Oboje zapałali do siebie wielką miłością i jak to bywa w życiu - została jego trzecią żoną, choć uparcie twierdzi, że była czwartą i ostatnią. Oboje stali się też rodzicami syna Pawła, który obecnie jest znanym reżyserem i dumą Rodana. Niestety rodzice Pawła burzliwie rozeszli się. Jadwiga Paduch odeszła z dnia na dzień - 22 lata temu - zabierając mężowi wszystko co tylko mogła wynieść poczynając od łyżeczki, widelca, szklanki, kawy i herbaty. Dwa dni później, kiedy uświadomiła sobie co zrobiła - chciała wrócić, ale już nie było to możliwe ze względu na ból, jaki zadała swojemu mężowi. 

Artykuł w całości możesz przeczytać na stronie bloga: 

Polska Refleksje 

https://polska-refleksje.blogspot.com/2019/06/andrzej-rodan-pisarz-zakazany.html 

Licznik odwiedzin: 8835807 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 03:37:53