Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Nauka i Społeczeństwo


HQT - Teoria Heima - Kwantowa Grawitacja - Loty Nadświetlne

Jednolita Teoria Pola Burkharda Heima próbuje połączyć w jedną całość wszystkie znane oddziaływania fizyczne, zakłada że czas i przestrzeń są zkwantowane (pojęcie metronu). Teoria powstawała w latach 40-tych i 50-tych XX wieku, a pierwsza publiczna prezentacja jej idei odbyła się w 1952 roku na Kongresie Astronautycznym w Sttudgarcie w Niemczech. Trzeba nauczyć się nowej matematyki, aby móc wgryźć się w teorię Heima. Jest to nowy i często zaskakujący zbiór paradygmatów myślenia, taki, że nawet geniusze matematyki i fizyki muszą się natrudzić, zanim zapoznają się z Teorią Heima.

Ilość wejść: 38791


Talibowie Zamordowali Polskiego Inżyniera!

Okrutne morderstwo polskiego inżyniera Piotra Stańczaka dokonane przez Talibów! Polski rząd NIC NIE ZROBIŁ, aby uratować życie porwanego inżyniera! Rząd nie raczy dbać o obywateli, tak jak inne państwa, które praktykują wykupienie obywateli z rąk porywaczy. Czy Polska nie ma Agencji Wywiadu?

Ilość wejść: 15938


Licencja PARETO - Ochrona Praw Autora do Zysku w Proporcji 80/20

Autorom, którzy marzą o zarabianiu na swoich utworach, proponuję zapoznanie się z warunkami formalno prawnymi Licencji Pareto, która zapewnia najlepsze chroniące materialne prawa autora do zysku z dzieła oraz pozwala na jego swobodne rozprzestrzenianie.

Ilość wejść: 2782


ATEIZM - Jak towarzysz Pol Pot budował ateistyczny kraj w Kambodży

Ateizm jest dziś bardzo popularny w Polsce. Czy warto jednak być ateistą? W świetle historii zobaczmy do czego ateizm służy w praktyce i co się za nim kryje. Pol Pot i Kambodża.

Ilość wejść: 13817


Zagadki Mechaniki

Lucjan Łągiewka znany jest w rodzinnych Kowarach jako niestrudzony wynalazca - amator przedziwnych doświadczeń związanych z mechaniką. W listopadzie 1998 roku na miejscowym stadionie, w obecności ponad tysiąca osób i przedstawicieli mediów z całego kraju, wraz ze współpracownikami zademonstrował działanie prototypu swojego niezwykłego zderzaka. Zastosowanie do wszelkich pojazdów pochłaniacza energii, za pomocą którego dokonuje się bezpieczne „zderzenie", może radykalnie poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przeciwne są warsztaty samochodowe i sami producenci samochodów...

Ilość wejść: 7297


BEREZA Kartuska - Polski Sanacyjny Obóz Koncentracyjny

Bereza Kartuska - dziś na Białorusi - miejsce gdzie stoczono dwie bitwy polsko-radzieckie z 1920 roku, potem stworzono sanacyjny obóz koncentracyjny dla politycznego internowania wrogów ustroju. Był to polski obóz koncentracyjny dla wszystkich sił postępowych znienawidzonych przez sanację.

Ilość wejść: 65528


LEFEBRYZM Integryzm i Faszyzm - Schizma Marcela Lefebrve - Bractwo Piusa X

Prawicowa schizma Marcela Lefebrve neguje Sobór Watykański, miłość bliźniego i całe nauczanie Jana Pawła II. Odstępcy promują faszyzm, który czynnie popierał sam abp. Lefebrve.

Ilość wejść: 14950


SALUT RZYMSKI - Pozdrowienie Narodowego Socjalizmu - Nazizm i Faszyzm KKK

Salut rzymski faktycznie jest amerykańskim pozdrowieniem narodowych socjalistów z USA. Powstał jako militarny rytuał czczenia flagi USA, a faszyści i hitlerowcy tylko go przejęli.

Ilość wejść: 20705


USTASZE, Chorwacja i Faszyzm - Ante Pavelić a Zbrodnie i Mordy

Faszyzm w Chorwacji, ustasze, Ante Pavelić, Aloj Stepinac. Oto do jakich krwawych i ludobójczych rzezi może doprowadzić nacjonalizm, rasizm i inkwizycyjna nienawiść religijna.

Ilość wejść: 48683


STALIN a Stalinizm i Nazizm - Polityka i Zbrodnie - Fakty i Mity

Kim był Józef Wissarionowicz Stalin? Nie łatwo opisać a już tym bardziej ocenić 75 lat życia i dobrych 30 lat sprawowania władzy. Czym był stalinizm? Jaka była naprawdę liczba ofiar?

Ilość wejść: 17348


OLIMPIADA - Letnie Igrzyska Olimpijskie - Pekin - Beijing 2008

Letnie igrzyska olimpijskie w Pekin - Beijing - sierpień 2008. Historia olimpiady, przygotowania, życie w Pekinie, noclegi, problemy techniczne, walka o wolny Tybet i represje.

Ilość wejść: 14129


ELEKTROFOTOGRAFIA - Metoda GDV a Fotografia Kirlianowska Biopola

Polski uczony Jakub Jodko Narkiewicz w końcu XIX wieku stworzył podstawy elektrofotografii nazwanej później kirlianowską na cześć rosyjskiego uczonego, który dał podstawy dla GDV. Współcześni naukowcy zwykle nie mają większego pojęcia ani o wynalazku ani o doniosłych skutkach odkrycia możliwości technicznych fotografowania biopola.

Ilość wejść: 35746


OSAMA BIN LADEN - Al-Kaida, Guantanamo, Kiejkuty i Terroryzm

Najbardziej poszukiwany przez FBI i zabity 1 maja 2011 roku przez komandosów z USA rozmodlony bojownik i terrorysta świata, założyciel Al-Kaidy. W lipcu 2007 roku rząd Stanów Zjednoczonych zwiększył nagrodę za głowę Osamy z 25 mln USD do 50 mln USD. We wrześniu 2007 roku przywódca Al-Kaidy zaapelował do państw europejskich o zerwanie wojskowego sojuszu z USA przeciwko Afganistanie.

Ilość wejść: 30920


LIBERTARIANIZM - Antytotalitaryzm - Historia, Idee, Realizacja Wolności Praw

Libertarianizm jest filozofią, stylem politycznego myślenia dla swobody dysponowania własną osobą i własnością, o ile tylko nie ogranicza to swobody i własności komuś innemu.

Ilość wejść: 9863


KRZYSZTOF OLEWNIK - Dramat Rodzinny z Korupcją i Mafią w Tle

Pouczająca historia porwania, dręczenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika z Drobina. Nieudolność policji, zagadkowe samobójstwa, pedofilia księży z okolic Drobina. "Zła karma" czyli brzydki los Krzysztofa Olewnika, czy też kryminalny spisek powiązanych z mafią struktur państwa i władzy, a szczególnie policja na układach z mafią?

Ilość wejść: 89538


KALENDARZ Gregoriański - Czy Potrzebuje Reformy?

Autor stara się pokazać, że obecny kalendarz gregoriański jest bardzo dobrym przybliżeniem idealnego kalendarza naturalnego liczącego lata zwrotnikowe i że będzie tak jeszcze przez kilka tysięcy najbliższych lat.

Ilość wejść: 2628


Jak poprawnie obliczać wschody i zachody

Tak geograf jak astronom potrzebuje czasem umieć poprawnie obliczać wschody i zachody słońca. Warto znać tę podstawową umiejętność. Przydaje się w programowaniu sieciowych zegarów

Ilość wejść: 2411


TOTOLOTEK - Szanse Wygrania a Systemy Gry

Interesujesz się grami losowymi takimi jak Totolotek? Czy wiesz jakie jest prawdopodobieństwo Twojej wygranej? Czy "systemy gry" sprawdzają się? O tym przeczytasz właśnie tutaj.

Ilość wejść: 28456


Wszystko o Czasie - Historia Zegara i Pomiarów Czasu w Astronomii i Fizyce

Gruntowna praca popularno-naukowa Kazimierza Borkowskiego na temat mierzenia czasu, historii pomiarów, dni juliańskich w astronomii, mierzenia czasu w różnych epokach i kulturach, zegara stabilnego i dokładnego. Podstawowe definicje wzorców czasu, a także czasu pulsarowego w astronomii.

Ilość wejść: 15482


czytelnia

Samolot Transportowy EADS CASA C-295M i Katastrofa

Cóż sprawia, że w zasadzie dobry samolot transportowy taki jak CASA C-295M ulega awarii w najmniej spodziewanych okolicznościach? Może to być choć nie musi zbyt tandetna część wyposażenia zmniejszająca troszkę koszta zakupu... A wtedy najlepszy pilot nie ma szans...

Ilość wejść: 12865


KATOLICYZM: Międzynarodowy Ruch My Jesteśmy Kościołem

My Jesteśmy Kościołem (We Are The Church) to ruch zainicjowany w Rzymie w 1996 dla odnowy Kościoła katolickiego, ujawnienia i likwidacji jego różnych patologii. Ruch walczy m.in. z pedofilią księży, korupcją, tworzeniem państw katolicko-wyznaniowych. W Polsce z Ruchem WATC związany jest tygodnik "Fakty i Mity".

Ilość wejść: 6114


ALBERT EINSTEIN: Nauka, Filozofia i Kontrowersje

Artykuł opisuje postać Alberta Einsteina z wielu stron, nie tylko słynne równanie E=mc2. Możemy dowiedzieć się kilku szczegółów o jego życiu, poznać prawdy którymi się w nim kierował, jego ulubione cytaty, a także inne elementy jego osobowości.

Ilość wejść: 22847


KINEZJOLOGIA Edukacyjna - Metoda Dennison, a Postęp Oświaty i Wychowania

Hit nowoczesnej, naukowej pedagogiki. Naukowa Metoda Dennison czyli Kinezjologia Edukacyjna (Edu-K) zwana też Gimnastyką Mózgu to powstała w latach 1976-1980 metoda terapii i twórczej pracy edukacyjnej z dziećmi. Metoda Educare stosowana jest zarówno w pedagogice specjalnej (dysleksja, dysgrafia, ADHD etc.) jak i w pracy z dziećmi wybitnie zdolnymi dla wspomagania geniuszu.

Ilość wejść: 20075


SZACHY Heksagonalne Władysława Glińskiego

Powodem wynalezienia szachów heksagonalnych była chęć rozwinięcia tej 'królewskiej gry' przez Władysława Glińskiego. Na samą ideę wpłynęły międzywojenne polskie fascynacje inteligencją pszczół i plastra miodu.

Ilość wejść: 9481


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1981-1982

Artykuł był opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2460


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1975-1981

Artykuł był opublikowany w 2007 roku na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologów z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2294


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1974-1975

Artykuł był opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2608


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1970-1973

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2187


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1968-1971

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2169


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1967-1968

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2526


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1964-1967

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2491


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1963-1965

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2731


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1963-1964

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2702


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1960-1962

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2724


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1953–1960

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 5132


Zdrowie i Ekologia


Kuchnia wegetariańska "Macierzy"

Artykuł zawiera wegetariańskie przepisy. Będzie sukcesywnie uzupełniany o nowe przepisy z kuchni wegetariańskiej. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie. Pisałam ten artykuł z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać. Mam nadzieję, że dzięki tym przepisom usprawnisz sobie pracę w kuchni, w której jak się okazuje większość kobiet spędza najwięcej czasu oraz będą one dla Ciebie źródłem inspiracji w gotowaniu.

Ilość wejść: 6987


Choroby genetyczne a ciąża - i co dalej?

Choroby genetyczne są chorobami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Są to też choroby powstające na nowo na skutek zmian i zaburzeń w mechanizmach przekazywania cech dziedzicznych. Te nieprawidłowości mogą być przekazywane potomstwu jako choroby dziedziczne. Jednym słowem, choroba genetyczna może mieć swój początek - na skutek sprzężenia się różnych czynników - w każdej chwili u każdego z nas.

Ilość wejść: 101330


Koniec świata dnia 21 maj 2011 - armagedon jako choroba psyche

Koniec świata - 21 maj 2011 - armagedon jako choroba psychiczna! Poczucie zbliżającego się końca świata jest silną oznaką psychotycznego procesu w przebiegu wielu chorób i zaburzeń psychicznych, w tym zespołu paranoicznego. Urojenia są usystematyzowane, zwarte, logiczne, ale kompletnie błędne. I dlatego wieszczony koniec świata, chociaż często, co kilka lat przepowiadany - nie nadchodzi.

Ilość wejść: 9814


Komu i czemu służy GMO ?

GMO – czyli genetycznie modyfikowany organizm, inaczej transgeniczny oznacza sztuczne wstawienie obcego genu do materiału genetycznego danego organizmu. Geny przenosi się przekraczając granice międzygatunkowe, np. wstawiając geny zwierząt do rośliny i vice versa. Naukowcy wykorzystują techniki biologii molekularnej m.in. takie, jak wprowadzenie wektorowego wirusa lub wstrzelenie genu za pomocą działa genowego pomiędzy geny docelowego organizmu do zmiany jego genomu.

Ilość wejść: 10708


Zwierzę w Człowieku

POLITYKA nr 49/2003. Mroczna strona kotleta. Zwierzęce cząsteczki przenikają z pokarmem do naszego ciała i wbudowują się w tkanki. Organizm rozpoznaje je i stara się zniszczyć. Czy ma to związek z powstawaniem chorób nowotworowych?...

Ilość wejść: 5006


13 lat Świra

NIK stwierdza: Złe warunki sanitarne (porośnięte grzybem budynki, brud i zimno), nie sprawdzane, więc nie wiadomo, czy bezpieczne, instalacje energetyczno-gazowe to tylko przykłady zaniedbań, których jest wiele. Pacjentów psychicznych traktuje się niemal jak zwierzęta w ich schroniskach. W połowie polskich szpitali tylko co trzeci pacjent był informowany, dlaczego został przymusowo zatrzymany, oraz w jaki sposób będzie leczony. 74 proc. dokumantacji lekarskich było niekompletnych. Tylko 8 z 209 skontrolowanych pacjentów było informowanych o skutkach ubocznych podawanych im leków. Lista zbrodni psychiatrii jest bardzo długa...

Ilość wejść: 3443


Ustawa o Ochronie Zwierząt

z dnia 21 sierpnia 1997 r.

Ilość wejść: 3866


Prezydent Słowenii - filantrop, ekolog i adwokat weganizmu

Dr Janez Drnovšek, prezydent Republiki Słowenii, jest - według naszej wiedzy - jedynym wegańskim prezydentem na świecie. Łaskawie zgodził się udzielić wywiad brytyjskiemu magazynowi Vegan i zaprosił do pałacu prezydenckiego w Ljubljanie członków Vegan Society - Rogera i Annę Merényi by podzielić się swoimi ideami i przekonaniami.

Ilość wejść: 4644


Cykl Płodności Kobiety - Naukowa Metoda Jonasa

Naturalne metody unikania dodatkowych owulacji. Czeski lekarz, dr Jonas ustalił, że niezależnie od cyklu miesiączkowego dni płodne następują wówczas, kiedy Księżyc znajduje się w fazie, w jakiej był w momencie narodzin kobiety. Nieznajomość cyklu Jonasa powoduje dużą ilość przypadkowych zajść w ciąże u kobiet przekonanych, że w tym czasie jest całkowicie bezpiecznie!

Ilość wejść: 14091


Transfuzja Krwi - Ukrywane Fakty - Krwiopijczy Biznes i Skutki Uboczne

Pozytywnym wydaje się fakt prowadzenia szeregu badań nad transfuzją krwi i wzrostem świadomości o jej fatalnych skutkach, bo to spowoduje coraz częstsze zastępowanie transfuzji krwi bardziej bezpiecznymi i tańszymi metodami. Wspaniale, że są lekarze z "otwartymi" głowami i sercami, którzy kierują się głównie dobrem pacjenta i też dlatego nie odrzucają dla zasady nowego spojrzenia na przyjęte wcześniej "nieomylne" sposoby leczenia. Transfuzje krwi wcale nie są koniecznością jak to przedstawia żądny zysku krwiopijczy biznes banków krwi. Doświadczenia mówią że można się obyć bez transfuzji i znać medycynę.

Ilość wejść: 128116


ANTYPSYCHIATRIA - Alternatywne Terapie Psychiki a Zbrodnie Psychiatrii

Antypsychiatria nie jedno ma oblicze, także takie jak dianetyka czy psychosynteza ale i psychiatria humanistyczna. Zwykle krytykowana walczy jednak o prawa człowiecze pacjentów.

Ilość wejść: 15220


PSYCHIATRIA - Afery, Korupcja i Dewiacja - XXI Wiek

W Polsce początku XXI wieku pojawiają się skandale w środowisku psychiatrów i psychologów. Jakie są tego przyczyny i jaka jest skala korupcji i innych patologii tego nie wie nikt.

Ilość wejść: 21770


Psychosynteza i Psychologia Transpersonalna

Psychosynteza to szkoła psychologii głębi, reintegracji, psychoterapii i psychoanalizy obejmującej całość ludzkiej istoty, bez ograniczeń do sfery materialnej. Znana od 1910 roku.

Ilość wejść: 9771


PSYCHOTROPY - Tylko Ciemna Strony Mocy

Ciągle mało uświadamia się ludzi o ciemnej, drugiej stronie brania leków psychotropowych psychiatrii. Ciemna strona to lekomania, szkodliwe skutki uboczne, uszkodzenia neuronów.

Ilość wejść: 127583


Sektofobia i Paranoja Antysektowa. Fobie: teofobia, hagiofobia, heretykofobia

Termin sekta dla grup wyznaniowych stał się negatywnym piętnem społecznym. Powstały w Polsce groźne ośrodki antysektowe jak OKOPS, KANA, Dominikańskie Centra Informacji o Sektach.

Ilość wejść: 3401


Paranoja Antysektowa - Siedem Objawów Kluczowych u Antykultowców

Paranoja pieniacza to zespół paranoiczny prowadzący do wściekłego, furiackiego zwalczania osób o domniemanym niebezpiecznym charakterze czy pochodzeniu, do dochodzenia przez chorego domniemanych krzywd, np przed sądem lub urzędem. Taki jest obraz działaczy węszących i zwalczających wszędzie sekty!

Ilość wejść: 8134


PARANOJA ANTYSEKTOWA - Sektofobia - Zbrodnie Antykultowe - Inkwizycja Chorobą Psychiczną

Termin sekta dla grup wyznaniowych stał się negatywnym piętnem społecznym. Powstały w Polsce groźne ośrodki antysektowe jak OKOPS, KANA, Dominikańskie Centra Informacji o Sektach etc. Paranoja pieniacza to zespół paranoiczny prowadzący do wściekłego zwalczania osób o rzekomym niebezpiecznym charakterze czy pochodzeniu, do dochodzenia przez chorego domniemanych krzywd, np. przed sądem lub urzędem. Oto obraz działaczy zwalczających sekty!

Ilość wejść: 7641


Sufizm


Alawijja - ezoteryczny suficki islam, jego nurty i tradycje w Syrii oraz Turcji

Ezoteryzm szyitów, tajemnice zakonów derwiszów, ruchy i nurty duchowe jak alawici, alewici, bhektaszyci, nizaryci, karmaci, ismaelici czy chociażby ruch Mahdi w islamie są nie wiele znane w Polsce, nawet wśród adeptów sufizmu czy wyznawców islamu. Współczesny popyt na tandetny fundamentalizm wahabicki reprentowany przez chociażby Ligę Muzulamńską labo sekciarską "PlanetaIslam" potrzebuje równowagi w postaci przybliżenia duchowości ezoterycznej wolnej od ekstremizmu, indoktrynacji i agresywnego nawracalstwa wahabistycznego.

Ilość wejść: 9968


Sufizm i hadisy w naukach sufich

Sufizm w jednym ze swych podstawowych aspektów to studiowanie nauk duchowych zawartych w hadisach. Wszyscy wielcy Sufi studiowali hadisy. Nie ma sufizmu bez dogłębnej znajomości hadis. Trzeba zatem zagłębić się w lekturę i rozmyślania nad hadisami, aby przyjąć światło przewodnictwa sukcesji Sufich.

Ilość wejść: 4635


KABAŁA a SUFIZM - Mistyczne doświadczanie Boga Absolutu

Mistyka rozwijała się od początku istnienia religijności na Bliskim Wschodzie, w Egipcie i Mezopotamii. Kabała jest najbardziej znanym nurtem mistyki w religii mojżeszowej, hezychazm w chrześcijaństwie, a sufizm w religii muzułmańskiej. Uzmysłowienie sobie tak kwestii wspólnych jak i drobnych czy istotnych różnic może być ciekawym doświadczeniem duchowym i poznawczym.

Ilość wejść: 7312


Ameryko-sufizm stworzony, popierany i rozpowszechniany przez CIA

Amerykański sufizm to nowy wynalazek antyislamski stworzony, popierany i rozpowszechniany przez CIA i inne agencje służb specjalnych celem osłabienia autentycznych szkół i tradycji sufich. New Age ma swoje uroki, jednak może służyć też do stworzenia "szkół nauk sufich" całkowicie podporządkowanych kościelnym i esbeckim organom politycznym takim jak CIA. Jak ustrzec się przed wpadnięciem w sidła sprytnych agentów udających autentycznych sufich?

Ilość wejść: 6210


Sufi Silsila - Żywoty Świętych Sufich Wschodu

Wybitne postacie sufickiej tradycji to znani uczeni i medycy jak Awicenna czy Ibn Arabi. Sufi w swoich czasach gromadzili i syntetyzowali całą dostępną wiedzę i mądrość, zarówno o świecie materialnym jak i duchowym. Sufi dali Europie zarówno cyfry arabskie, matematykę, astronomie jak i medycynę czy ogrodnictwo. Święci mistycy tradycji sufickiej nie są zbyt dobrze znani na Zachodzie, zatem ta publikacja wypełnia lukę w wiedzy o dorobku Wschodu.

Ilość wejść: 5373


Sufi Dżelaluddin Rumi

Mistrz suficki Jelaluddin (Dżelaluddin) Rumi, największy poeta, święty i derwisz jakiego kiedykolwiek znał świat: poeta, którego przesłanie, zarówno w jego życiu jak i dziele, nakreśla wyraźną granicę nowej ery, nowy krok w tradycji sufich, będącej najbardziej starożytną szkołą Mistyków i Filozofów, która wywodzi się ze starożytnej szkoły mistycznej Egiptu.

Ilość wejść: 4758


Kazanie na Górze - Prawdziwa nauka Jezusa Chrystusa czy skrajna Utopia?

Kazanie na Górze - jest esencją nauk Jezusa Chrystusa, ale tylko niewielu zwących się chrześcijanami zna i stosuje jego zasady w codziennym życiu - mawiał często Mahatma Gandhi. Nauka Kazania na Górze jest podstawą życia duchowego gnostyków, hezychatów, waldensów, sufich czy judeokabalistów. Wiele nauk z Kazania na Górze jest doskonale znanych na Wschodzie.

Ilość wejść: 14831


Mistrz Sufi Chishty - Hazrat Inayat Khan

Życie Sufiego Hazrat Inayat Khan, którego nauczanie duchowe wywodzi się od mistrza duchowego Pir Nizamuddin Czisti (Chishty) z Delhi oraz Pir Ajmeri. Hazrat Inayat Khan łączy w swoim nauczaniu mądrość czterech zakonów sufickich: czisti, qadaria, naqszibandi oraz suhrawardi. Niektórzy uważają, że HIK zainicjował nową gałąź sufizmu: inayatijja.

Ilość wejść: 3812


Promienne Orędzie Zakonu Sufich

Oto Siedem Wersetów często powtarzanych, które stanowią Otwarcie Świętej Księgi oraz Modlitwę. Siedem Wersetów Modlitwy Otwierającej to skrócony obraz siedmiu stopni duchowej Drogi Pielgrzyma, który wspina się do swego Stwórcy. Fatiha (Otwarcie) stanowi siedem stopni ścieżki Mądrości jaką w istocie jest każdy Zakon Suficki i może być przyrównana do siedmiu stopni perskiej piramidy zwanej ziguratem.

Ilość wejść: 3246


Praktyka Mistycznej Ścieżki Sufi Chishty

Praktyka Mistycznej Ścieżki Serca wedle nauczania tradycyjnego Szejcha Szarfuddin Maneri. SUFI TARIQAT - to Droga Sufich, nauka, filozofia, metafizyka i praktyki transformujące ego w duszę, przemieniające ziemskiego człowieka w stworzenie duchowe o anielskiej naturze. Z pomocą mistrzów duchowych, pir i murszid uczniowie suficcy podążają prostą Drogą ku świadomości Boga.

Ilość wejść: 3302


SUFIZM - wyzwania współczesności

Nauki Sufickie Hazrat Inayat Khan jako zagadnienia dla ludzi żyjących współcześnie. Zbiór nauk sufickich z tematami dla aktualnego pokolenia. Inayat Khan reprezentuje czetry szkoły sufizmu: czisztijja, qadarijja, nakszibandijja, suhrawardijja, a Międzynarodowy Zakon Sufi jest dla ludzi na Zachodzie dobrą szkołą przygotowawczą do praktyki autentycznego, tradycyjnego sufizmu czterech wielkich szkół.

Ilość wejść: 3021


APOKALIPSA - Mistyczne Objawienie Świętego Jana Apostoła

Wielu ludzi interesuje czy i kiedy nadejdzie koniec świata. Apokalipsa czyli Objawienie Świętego Jana jest mistyczno-symboliczną, ostatnią księgą Nowego Testamentu w Biblii. Mało znana ale i bardzo trudna do interpretacji misteryjna księga symboli, znaków i religijnych metafor. Wiele teologii i wyznaniowych denominacji opiera się na treści Apokalipsy.

Ilość wejść: 16284


EWANGELIA Mistyczna według Świętego Jana Apostoła

W pozornie chrześcijańskim kraju nad Wisłą panuje nikła znajomość Ewangelii, a już szczególnie ewangelii mistycznych. Dlatego proponujemy jako lekturę mistyczną Ewangelię Jana, w tłumaczeniu popularnej Biblii Tysiąclecia. Jest to w oryginale najpóźniej napisana z czterech Ewangelii, a na pewno zawiera to, co mieli znać uduchowieni wyznawcy Jezusa Chrystusa, a także chrześcijańscy mistycy i gnostycy.

Ilość wejść: 6478


KABAŁA - Mistyka Żydowska, Chasydzi, Cadycy i Sefiroty

Kabała, sefiroty, aniołowie, chasydzi, cadycy, tańczona modlitwa, czerwona nić Racheli. Kabała okazja dla zainteresowanych biblijną mistyką żydowską, a także mistyką chrześcijańską, hezychasmem i może sufizmem do zapoznania się ze wspólnymi podstawami praktyki oraz korzeniem wiary swoich przodków. Kabalistka Kasia Kayah prześladowana w faszyzującej Polsce przez nazioli podobnie jak w Rosji prześladowany jest kabalista Rabin Filip Berg i jego uczniowie. Brunatni nacjonaliści ciągle nienawidzą żydów oraz kabalistów, organizują pogromy i wypędzenia. Brunatna zaraza zwalczająca kabałę i kabalistów bierze się najpewniej z paranoi religijnej, która doprowadziła w historii do ludobójczych zbrodni inkwizycji.

Ilość wejść: 44659


EWANGELIA według Świętego Mateusza Apostoła

W rzekomo chrześcijańskim kraju nad Wisłą jak okazuje się w badaniach nikła jest znajomość kanonicznych Ewangelii. Dlatego proponujemy jako lekturę Ewangelię Mateusza, w tłumaczeniu popularnej Biblii Tysiąclecia. Najpewniej jest to w oryginale najstarsza z kanonicznych Ewangelii, a na pewno zawiera to, co powinni znać wyznawcy Jezusa Chrystusa, których formalnie jest wielu, ale z miłości do bliźniego (PiS, PO) bardzo niewielu, o ile jacyś w ogóle istnieją w Polsce.

Ilość wejść: 9318


EWANGELIA Prawdy - Juliusz Słowacki

Ewangelia Prawdy to utwór, znanego chyba wszystkim wielkiego polskiego wieszcza, mistyka i proroka Duchowej Ery, Juliusza Słowackiego, który jako filozof i mistyk był twórcą filozofii genezyjskiej (pneumatycznej), epizodycznie związany także z mesjanizmem polskim. Poeta nastrojów, mistrz operowania słowem.

Ilość wejść: 3765


GENEZIS - Księga Rodzaju: Dzieje Początków Rasy Semickiej w Biblii

Genesis, Księga Rodzaju - początek Biblii chrześcijan i żydów, źródło refleksji teologicznych i mistycznych. Opis stworzenia świata i człowieka. Adam i Ewa, potop, ofiara Abrahama.Teksty ważne dla kabalistów, hesychasmu i sufizmu. Wegetarianizm początków cywilizacji semickiej.

Ilość wejść: 12240


KSIĘGA HENOCHA - Kanoniczne Pismo Chrześcijańskiej Biblii Koptyjskiej

Księga Henocha - księga apokryficzna rzymskiego Starego Testamentu. Znajduje się jednak w koptyjskim kanonie Pisma Świętego jako natchniona. Zwierzchnicy wczesnoetiopskiego Kościoła chrześcijańskiego włączyli kronikę Henocha do swego kanonu Biblii. Księga Henocha to jedno z najważniejszych źródeł wczesnego, mistycznego chrześcijaństwa!

Ilość wejść: 40953


EWANGELIA apokryficzna Świętego Filipa Apostoła

Ewangelia Świętego Filipa. Święty Filip Apostoł z Betsaidy to jeden z 12 apostołów Jezusa Chrystusa. Poniósł męczeńską śmierć w Hierapolis około 80 roku e.ch. Apostoł Filip napisał apokryficzną ewangelię zwaną Ewangelią Świętego Filipa. Założył razem z apostołem Tomaszem kościół chrześcijański w Chennai (Madrasie) na wybrzeżu Indii, w Tamil Nadu.

Ilość wejść: 6030


GNOZA: Szymon Mag i Helena - Oczami Wyznawców Gnostycyzmu

Szymon Mag, znany także jako Simon Magus lub Szymon z Gitty (Githon), był Samarytaninem protognostykiem, czyli pochodził z Samarii w Izraelu. Jest najwybitniejszym z magów okresu życia Jezusa i apostołów. Mag Szymon i Helena byli poważną konkurencją dla działalności Jezusa i apostołów! Magowie byli kapłanami Słońca...

Ilość wejść: 10857


EWANGELIA apokryficzna według świętej Marii Magdaleny - Miriam z Magdali

Miriam Magdala to jedna z tajemniczych postaci wśród kobiecych apostołów Jezusa Chrystusa! Ukochana i umiłowana Mistrza Jehoszuah (Jeszua), oblubienica i dziedziczka Jego Misji. Tradycja podaje, że Jezus z Marią Magdaleną posiadali troje dzieci...

Ilość wejść: 40027


ŚWIĘTY KORAN - Objawienie Boga - część I

Koran czyli Święta Księga Al-Quran (cz. I) do studiowania dla tych, którzy chcą poznać Boga! Al-Qur’ān, Koran – oznacza czytanie, recytację – jest to święta księga islamu, uważana przez muzułmanów za słowo Boga (Allah). Powstała w latach 610-632. Koran został objawiony prorokowi Muhammadowi przez Archanioła Gabriela (Jibra'il). Koran mistycznie interpretowany jest także podstawą do nauczania sufizmu we wszystkich autentycznych szkołach, bractwach i zakonach sufi!

Ilość wejść: 3455


ŚWIĘTY KORAN - Objawienie Boga - część II

Koran czyli Święta Księga Al-Quran (cz. II) do studiowania dla tych, którzy chcą poznać Boga! Al-Qur’ān, Koran – oznacza czytanie, recytację – jest to święta księga islamu, uważana przez muzułmanów za słowo Boga (Allah). Powstała w latach 610-632. Koran został objawiony prorokowi Muhammadowi przez Archanioła Gabriela (Jibra'il). Koran mistycznie interpretowany jest także podstawą do nauczania sufizmu we wszystkich autentycznych szkołach, bractwach i zakonach sufi!

Ilość wejść: 3679


ŚWIĘTY KORAN - Objawienie Boga - część III

Koran czyli Święta Księga Al-Quran (cz. III) do studiowania dla tych, którzy chcą poznać Boga! Al-Qur’ān, Koran – oznacza czytanie, recytację – jest to święta księga islamu, uważana przez muzułmanów za słowo Boga (Allah). Powstała w latach 610-632. Koran został objawiony prorokowi Muhammadowi przez Archanioła Gabriela (Jibra'il). Koran mistycznie interpretowany jest także podstawą do nauczania sufizmu we wszystkich autentycznych szkołach, bractwach i zakonach sufi!

Ilość wejść: 3915


Znaczenie Jerozolimy i Haram Asz-Szarif w mistycznym islamie

Święte Miasto Jerozolima. Wyjaśnienie znaczenia miasta świętego Jerozolimy, znanej jako Bajt al-Maqdis (lub po prostu Al-Quds, Święta) i Haram Asz-Szarif dla mistycznego islamu i muzułmanów.

Ilość wejść: 8382


SHIA - historia szyizmu - mistycznego nurtu w islamie

Geneza i rozwój szyizmu jest bardzo przydatna osobom zainteresowanym sufizmem oraz mistycyzmem i gnozą ze wschodu. Przyczyna oddzielenia się szyickiej mniejszości od sunnickiej większości. Problemy sukcesji i autorytetu w naukach religijnych szyitów.

Ilość wejść: 10658


Podręczny Słownik Suficki

Terminologia suficka zebrana w jednym miejscu pomocna jest bardzo wszystkim praktykującym, a także zainteresowanym tematyką suficką. Słownik pojęć sufickich jest ciąge uzupełniany i wzbogacany. Warto zaglądać do słownika sufich, aby uzupełniać swoją wiedzę i rozumienie sufickich pojęć i zagadnień. Zapraszamy znawców tematu do jego wspierania i uzupełniania. Glosariusz suficki...

Ilość wejść: 7263


Kalendarz Kontemplacji Sufickich

Złote myśli, aforyzmy Zakonu Sufi do kontemplowania i rozważań na cały rok. Niniejsze aforyzmy sufickie nazywane są Iskierkami Duszy. Afroyzmów jest 365, jedna złota myśl sufickiej mądrości na każdy dzień kalendarzowego roku, włącznie z rokiem przestępnym. Aforyzmy codzienne wybrał i do praktyki rekomendował Hazrat Inayat Khan (1882-1927), wybitny muzyk i murszid Zakonu Sufi Chishty z Indii.

Ilość wejść: 2775


Usui ReiKi


WAKA - GYOSEI - Japońskie poematy mistyczne

Waka, poematy mistyczno-etyczne z nauką duchową i uzdrowicielską które są jednocześnie duchowymi pieśniami intonowanymi lub recytowanymi przez adeptów autentycznego ReiKi na wszystkich stopniach inicjacji.

Ilość wejść: 7797


REIKI zawsze jest japońskie

Reiki zawsze jest japońskie. Nie ma odmian ani stylów, nie dzieli się na zachodnie i wschodnie. Reiki pochodzi z Japonii i dlatego zawsze jest japońskie. Istnieje tylko jedna autentyczna linia sukcesji - Prezydentów Nihon Reiki Gakkai. Takata nie miała pełnej wiedzy o ReiKi. Hayashi popełnił samobójstwo tracąc prawo do nauczania razem ze swymi uczniami. Taka jest smutna dla wielu "naga prawda". W latach 1975-1999 Prezydentem ReiKi była Kimiko Koyama Sensei...

Ilość wejść: 5499


Tradycyjne Japońskie Usui Reiki

Reiki Ryoho nie jest systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako skuteczna metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe, ponadkulturowe i ponadrasowe, chociaż odnosimy się do źródła Reiki jako do Najwyższej Boskości, Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten i rozumie jako Miłość, Światło i Moc. Reiki nie stoi w sprzeczności z jakimikolwiek praktykami religijnymi, duchowymi czy medytacyjnymi, a przeciwnie - wzbogaca je i wzmacnia oraz dzięki swej uniwersalności pozwala lepiej zrozumieć.

Ilość wejść: 5157


Program nauczania REIKI

Autentyczne ReiKi nauczane przez Mikao Usui Sensei zawierało i zawiera osiem kolejnych stopni inicjacyjnego wtajemniczenia. Inicjacje są one opisane jako ośmiostopniowa ścieżka uzdrowiciela w jednej z buddyjskich ksiąg. Każda kolejna inicjacja posiada swoja własna nazwę. Poziom pierwszej inicjacji nazywany jest Dai Roku Tou (Wielki Szósty Krąg). System Rei Ki jest w swej istocie duchową drogą rozwoju poprzez uzdrawianie. W Ameryce i Europie kursy ReiKi są często bardzo zubożone w porównaniu z japońskim oryginałem rozpowszechnionym przez Mikao Usui Sensei. Warto poznać autentyczny program kursów, aby nie dać się oszustom żądnym zysku żerującym na nieświadomych ludziach...

Ilość wejść: 4356


SHO DEN - Pierwszy Stopień Usui Reiki (I)

Pierwszy Stopień Usui Reiki - jakże mało znany jest jego faktyczny program na Zachodzie, chociaż tak wiele osób otrzymało pierwsze cztery synchronizacje i certyfikaty! W najgorszej sytuacji są ci, którzy pod nazwą Reiki otrzymali coś zupełnie innego, niż to co powinno tam być! Shoden to dosłownie stopień początkowy, kurs podstawowy lub nauki początkowe. Shoden zawiera cztery wielkie kręgi inicjacyjne, inaczej mówiąc składa się z czterech pierwszych stopni inicjacji oraz czterech metod nakładania rąk, waka i pięć wskazań. Jest to cykl podstawowej nauki i praktyki Usui Reiki zwanej też stopniem praktykanta lub adepta, Otagi.

Ilość wejść: 7530


USUI REIKI RYOHO - Japońska Bioterapia, Masaż i Akupresura

Nauka ReiKi w tzw. szkołach zachodnich daleko odbiega od oryginalnej formuły japońskiej bioterapii, a wedle japońskich mistrzów cała tak zwana "zachodnia linia reiki" jest wypaczona. Dlatego właśnie proponujemy naukę systemu Usui ReiKi w formule warsztatów Shuyokai. Kolejne stopnie zaawansowania nie są uzależnione od ilości warsztatów w których adept bierze udział ani od ilości ReiJu (synchronizacji), które otrzymuje. Kolejne poziomy są osiągane przez członków Stowarzyszenia Usui Reiki po opanowaniu właściwych technik i zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności, a także etycznej postawy odpowiedniej dla uzdrowiciela.

Ilość wejść: 5881


USUI REIKI - Sutra Osiem Przebudzeń Wielkich Istot

Sutra Osiem Przebudzeń Wielkich Istot ukazuje w skrócie kolejnych osiem inicjacyjnych lekcji systemu Usui Reiki od strony moralnej i duchowej. Każdy poziom energetyczny wymaga wydoskonalenia jakiegoś aspektu ludzkiej istoty, która staje się uczniem Usui Reiki. Sutra idealnie pasuje do strarej sztuki uzdrawiania zesłanej ludzkości w Japonii przez Maoson - wedle legendy jakieś 6 milionów lat temu, jak podają japońskie kroniki Kojiki.

Ilość wejść: 4211


USUI REIKI - Bluzganie i Diabełki - Błędy w Nauczaniu

Pragniemy sprostować niezbyt przyjemne i niekorzystne tendencje, które rozwinęły się w ostatnich latach na Zachodzie, a które zupełnie wypaczają i degenerują japoński system terapii i uzdrawiania znany jako Usui ReiKi. Artykuł to opis najgorszych błędów w nauczaniu ReiKi na Zachodzie i szczególnie w Polsce, gdzie głupota, fałsz i oszustwo ciągle przyjmuje się lepiej niż mądrość, prawda i światło.

Ilość wejść: 13779


USUI REIKI - Program Nauczania i Najczęściej Popełniane Błędy

Autentyczny program nauczania systemu ReiKi według Japońskiego Stowarzyszenia Usui ReiKi. Nauka rozpoznawania odmian Reiki, które najbliższe są oryginalnemu japońskiemu systemowi zwanemu Usui ReiKi! Jak rozpoznawać i unikać licznych na Zachodzie oszustów działających pod nazwą ReiKi, a z autentcyznym ReiKi nie mających nic wspólnego. Jak nie dać się naciągnąć oszustom na kupowanie inicjacji i wyzysk.

Ilość wejść: 4819


USUI REIKI - Dai Roku Tou - Wielki Szósty Poziom

Pierwszy poziom praktyki inicjacyjnej w systemie Usui Reiki zwany jest Dai Roku Tou co tłumaczy się jako Wielki Szósty Krąg (Poziom). Pierwsza inicjacja w Usui Reiki Ryoho aktywizuje energię żywiołu ziemi, Do (Tsuchi), która ma barwę żółto-złocistą. Podstawowa praktyka Usui Rei Ki odbywa się zawsze w pozycji siadu diamentowego, klęcznego zwanego z japońska Seiza, co dosłownie oznacza "siedzenie jak skała".

Ilość wejść: 3757


Linux


ROSA DESKTOP - Super nowoczesny Linux na biurko i do firmy

W internecie wiele się pisze o bardzo nowoczesnej i wyjątkowo dobrze dopracowanej dystrybucji ROSA Linux, która podbija świat od zaledwie 2011 roku. W języku polskim jest jednak bardzo niewiele informacji na temat tej wiodącej obecnie i gwałtownie zdobywającej ogromne rzesze nowych sympatyków linuksowej dystrybucji. ROSA Desktop 2011 był zaledwie zwiastunem potężnego skoku w rozwoju nowoczesnych dystrybucji opartych na pakietach typu RPM, co ucieszyło zwolenników paczek RPM na całym świecie.

Ilość wejść: 14330


Mandriva Linux - problemy z akcjonariuszami i domenami

Mandriva Linux - dystrybucja ciągle żywa i całkiem dobra, chociaż sama firma Mandriva SA miewa regularne problemy ze swoimi akcjonariuszami i sponsorami zarazem. Do tego dochodzą problemy ze spekulacją domenami z Mandrivą w nazwie, w czym autor sam doświadczył problemów na własnej skórze! Przykre jest to, że firma Linuxpl.com okazała się jedynie marnym spekulantem działającym na szkodę dystrybucji Mandriva Linux...

Ilość wejść: 3254


PCLinuxOS - dobry klon Mandrakelinux i Mandrivy

PCLinuxOS - PCLOS - dobry klon Mandrakelinux i Mandrivy rozwijany przez textar'a jako samodzielna dystrybucja Linuksa na 32-bitowe małe stare komputery. Na nowszych maszynach też pójdzie. Dobry stary Mnadrake jako fork czyli klon MDV. Używa środowiska KDE oraz LXDE, posiada wersję z Xfce.

Ilość wejść: 7208


Alternatywne Systemy Operacyjne

Alternatywne systemy operacyjne komputera czyli rzecz o tym, że nie tylko Windows istnieje na tym świecie. I dodatkowo o tym, jak kupić komputer bez Windowsa lub zwrócić Windows i odzyskać pieniądze wymuszone od nas przez wielu sprzedawców jako haracz za preinstalowanie zbędnego nam Windowsa!

Ilość wejść: 17694


Mandriva Linux 2011 - Hydrogen desktop dla domu, biura i firmy

Artykuł omawia letnią edycję MDV 2011.0, która zawiera wszystkie dotychczasowe aktualizacje i ulepszenia Mandriva Linux! Edycja została wydana z okazji XX-Lecia powstania systemu operacyjnego Linux, które przypadało na lato, 25 sierpnia 2011 roku. Podstawą Mandrivy od tej edycji jest środowisko KDE4 - innowacyjne, coraz lepsze, stabilniejsze i coraz bardziej dopracowane. Instalacja z płytki Live DVD, aktualizacja (upgrade) bezpośrednio z internetu! Innowacje i nowe trendy Linuksa to Mandriva 2011.0

Ilość wejść: 10469


LibreOffice: nowoczesny następca projektu OpenOffice.org

LibreOffice to aktualnie następca dawnego, likwidowanego przez Oracle projektu oprogramowania biurowego znanego jako OpenOffice. Złowrogie przejęcie Sun Microsystems przez Oracle zaszkodziło wcześniej projektowi Open Solaris. Libre Office to całkowicie wolne oprogramowani, znacznie lepsze i bardziej zaawansowane technologicznie od przereklamowanego ale bardzo drogiego Microsoft Office.

Ilość wejść: 9114


OpenSolaris alias OpenIndiana - Alternatywny system operacyjny komputerów

Afera z upadkiem projektu OpenSolaris spowodowana przejęciem firmy Sun Microsystems przez koncern Oracle zaowocowała powstaniem nowego projektu OpenIndiana. Artykuł oddaje wydarzenia z tą historią, która może też przynieść kłopoty projektowi OpenOffice, który jak dotąd był wspierany przez Sun Microsystems. Oracle udoskonalił za to swój Unbreakeable Linux do zastosowań w przedsiębiorstwach.

Ilość wejść: 9649


MANDRIVA 2010.1 Spring - Wiosenny ulepszony super Linux - włącznie z aktualizacją 2010.2

Co pół roku ukazuje się nowa, uaktualniona edycja linuksowej dystrybucji Mandriva, dawniej Mandrake, która uważana za bardziej stabilną i szybszą niż Ubuntu. Linux, a take BSD i Solaris to wiodące systemy komputerowe za którymi Windows ledwie nadąża. Obsługa Linuksa jest dzięki Mandrivie znacznie prostsza i wygodniejsza niż Windows. Artykuł zawiera historię powstania wiosenne edycji 2010.1 Spring oraz instrukcję instalacji oraz obsługi! Artykuł omawia także zimową edycję MDV 2010.2, która zawiera wszystkie dotychczasowe aktualizacje i ulepszenia!

Ilość wejść: 9177


REKONQ - szybka i lekka przeglądarka na silniku QtWebkit

Rekonq to przeglądarka internetowa stworzona przez zespół Andrea Diamantini z Włoch w oparciu o silnik WebKit i bibliotekę Qt dla środowiska graficznego KDE4, która stać się ma domyślną w tym środowisku. Posiada szybkość i lekkość Google Chrome oraz innowacyjność Opery.

Ilość wejść: 8260


CHROMIUM - szybka i lekka przeglądarka Google Chrome Browser dla Linuksa

Chromium to na 2010 rok bodaj najszybsza i najsprawniejsza przeglądarka internetowa. W 2010 roku najpopularniejszą na świecie przeglądarką internetową jest Firefox, za nim Internet Explorer, a Google Chrome czyli Chromium zajmuje już trzecie miejsce przed Apple'owskim Safari.

Ilość wejść: 40733


Japoński BERRY Linux LiveCD - Yuichiro Nakada

LiveCD to mała dystrybucja bootowalna z płyty CD oraz USB, pakiety RPM. Berry Linux można zainstalować na dysku twardym. Doskonały Linux dla studentów japonistyki i wszystkich zafascynowanych kulturą i językiem Japonii. Można wybrać interfejs japoński lub angielski. Można uczyć się pisać na klawiaturze z obsługą języka japońskiego! Budujmy drugą Japonię!

Ilość wejść: 5159


Linux MANDRIVA 2010 - Wyzwolenie dla Komputera i Portfela

Mandriva 2010 dawniej Mandrakelinux. Mandriva to dystrybucja Linuksa najprostsza i najbardziej przyjazna w obsłudze i zarządzaniu. Ponad 3 miliony pobrań dystrybucji! Linux nie musi być koszmarem. Dostępne wersje na komputery 32-bitowe oraz na maszyny 64-bit. Edycja Mandriva One to wersja Live CD do testowania bez konieczności instalacji. Przetestuj zarówno środowisko KDE4 jak i Gnome czy Xfce. Znajdź odmianę najlepszą dla swoich potrzeb i możliwości.

Ilość wejść: 13854


16 Powodów Przesiadki na Linux Mandriva

Linux, w tym OpenMandriva, ROSA, Mageia, PCLinux jest coraz popularniejszym systemem operacyjnym w komputerach domowych. Linux pracuje na większości maszyn obliczeniowych z TOP 500 superkomputerów. Linux zatem musi być znacznie lepszy niż się wydaje demagogom pracującym dla firmy z Redmont. Mandriva Linux używany był przez ponad trzy miliony użytkowników, a przecież to tylko jedna z kilkuset dystrybucji Linuksa.

Ilość wejść: 7771


APPLE MACINTOSH: Mac OS X 10.6 Snowy Leopard - Krótka Historia Nowego Kotka

Mac, Apple, Macintosh, Maczek, Kotek, Jabłuszko to nazwy, czasem jeszcze bardziej pieszczotliwe jakimi jego zwolennicy nazywają swoje narzędzie pracy. Przekonaj się, czym jest nowy system od firmy Apple. Snowy Leopard to Mac X OS 10.6

Ilość wejść: 12595


Szpiegowanie i Ciasteczka Flashowe Adobe - Nowa odsłona Orwella?

Szpiegowanie internautów z pomocą produktów firmy Adobe powoli wychodzi na światło dzienne. Mało kto zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie ciasteczka Flash Cookie niosą w sieci.

Ilość wejść: 15177


LINUX Mandriva 2009 - Prosty - Szybki - Bezpieczny

Artykuł omawia dystrybucję Linux Mandriva 2009 wydaną jesienią 2008 roku, wersję Mandriva 2009.1 z kwietnia 2009 roku oraz ich środowiska graficzne (KDE, Gnome) i oprogramowanie.

Ilość wejść: 6186


SEAMONKEY - Mozilla Super Pakiet do Internetu

Mozilla SeaMonkey to niezbędnik każdego poważnego internauty potrzebny do sprawnego funkcjonowania w sieci. Mozilla SeaMonkey to zbiór programów składający się z przeglądarki WWW, klienta poczty i grup dyskusyjnych, edytora stron HTML i klienta IRC.

Ilość wejść: 6139


BSD - Berkeley Unix

BSD - systemy operacyjne komputera z oprogramowaniem rozprowadzane na własnej otwartej i wolnej licencji, chociaż w Polsce stosunkowo mało znane. Rodzina systemów BSD to konkurencja dla Windows, Macintosha i Linuksa, mało znana ale świetna alternatywa. BSD jest coraz bardziej przyjazne dla newbies.

Ilość wejść: 9144


FEDORA - Dobry Linux w Czerwonym Kapeluszu

Jeśli szukasz jakiejś odpowiedniej dystrybucji Linuksa w ramach instalowania wolnego oprogramowania spróbuj najnowszej Fedory 18 lub 19 - dobrego Linuksa w czerwonym kapeluszu Red Hat. Red Hat to jedna z najstarszych dystrybucji Linuksa, z której pochodzi zarówno Fedora jak i Mandriva, PCLinux, Mageia, ROSA, OpenMandriva!

Ilość wejść: 20416


OOo - OPEN OFFICE - Wolny Pakiet Oprogramowania Biurowego

Open Office - Wolne Biuro: Writer, Calc, Impress! Niewiele jest w internecie materiałów zapoznających z wolnym pakietem biurowym Open Office znanym też jako OOo. Autor postanowił zebrać kilka informacji w jednym miejscu i trochę z podręcznika obsługi i pomocy udostępnić tym, którzy chcieliby się zapoznać i spróbować nauczyć tego Super Biura, w tym edytora dokumentów!

Ilość wejść: 8963


KDE - Historia wolnego środowiska graficznego

Projekt KDE w tym KDE4 - innowacyjne, inaczej zorganizowane, zawierające nowe technologie i rozwiązania środowisko graficzne dla systemów Linuksa, BSD, Windowsa, Solaris. Historia i możliwości KDE oraz KDE4.

Ilość wejść: 9681


LINUTOP: Bezdyskowy Minikomputer Mandriva Linux Flash

Dnia 14.12.2007 w zagranicznej ofercie korporacji Mandriva pojawił się nowy produkt o nazwie Linutop. Jest to niezwykle mały komputer przystosowany do współpracy z systemami operacyjnymi zainstalowanymi w pamięci flash, ze szczególnym wskazaniem dystrybucji Mandriva Flash.

Ilość wejść: 4912


MANDRIVA 2008 - Linux Dobry dla Blondynki - Historia Mandrivy

Ludzie pytają o dobry, prosty i funkcjonalny, darmowy i tani system operacyjny z oprogramowaniem. Dobrą odpowiedzią jest Mandriva 2008 od 9.04.2008 Mandriva 2008.1 Spring z KDE. Artykuł omawia w skrócie historię powstania i rozwoju dystrybucji Mandriva Linux do roku 2008.

Ilość wejść: 4571


UBUNTU Linux OS - Popularny - Prosty - Szybki i Wygodny Open Source

Ubuntu Linux to nazwa jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa, od 2011 roku z nowoczesnym pulpitem Unity. Ubuntu oznacza człowieczeństwo wobec innych, system operacyjny oparty na Debianie. Ubuntu jest szybkie i wygodne, nieomal jak Mandriva. Ubuntu jest łatwe w obsłudze i podobnie bardzo przyjazne dla nowego użytkownika oraz komputerowych "blondynek"...

Ilość wejść: 25118


XTREME OS - Polski Super Linux Mandriva

Xtreme OS to specjalny Polski Super Linux, który spełnia oczekiwania jakie użytkownicy zgłaszają firmie opiekującej się dystrybucją. System gotowy do pracy, szkoły i zabawy. Powstał na bazie Mandrivy. Na grudzień 2009 wyszła edycja Xtreme 4.0

Ilość wejść: 32108


Joga i Sztuki Walki


BHARATA - Języki Urzędowe w Indii - Podział, Charakterystyka i Historia

Indie to kraj ponad miliarda ludzi, 23 języków urzędowych i prawie 1700 dialektów oraz języków lokalnych. Należą do pięciu głównych grup językowych, używają najczęściej sylabicznych alfabetów, pokazują bogactwo kulturowe, duchowe i literackie. Sanskryt uchodzi za matkę większości języków Indii.

Ilość wejść: 27437


Represjonowanie Hinduskiej Misji Czaitania w Polsce

Historia Dyskryminacji Misji Czaitanii w Polsce. Pomimo, że Misja Czaitanii jest godnym wiary systemem religijnym, opartym na ponad 5 tyś. letniej tradycji, w Polsce jest dyskryminowana.

Ilość wejść: 5154


OSHO Rajneesh Chandra Mohan: Chrześcijaństwo Śmiertelną Trucizną - Fragmenty

Osho - aresztowany, podtruty i wydalony z chrześcijańskiego USA, przez jednych uwielbiany a przez innych znienawidzony i potępiany za słowo które głosił. Kto i dlaczego agresywnie zwalczał Osho Rajneesha Mohana w USA i innych krajach.

Ilość wejść: 13310


Misja Boskiego Światła w Polsce - Fakty, Mity, Ciekawostki

Misja Boskiego Światła albo w Indii Divya Sandesh Parishad. To warto pamiętać, jeśli chciałby się ktoś udać do kraju wedyjskiej kultury i poszukiwać korzeni tej jednej z największych na świecie duchowych organizacji boskiej Wiedzy (Śri Vidya), tak mało znanej w Polsce i często złośliwie oczernianej przez zawsze zbrodniczą inkwizycję!

Ilość wejść: 5190


Opowieść Sathya Sai Baba o Mistrzu Shirdi Sai Baba

Artykuł jest żywą opowieścią o życiu Sai Baba z Shirdi w Indii - znanego indyjskiego mędrca z przełomu XIX i XX wieku, znanego z licznych cudów, łączenia hinduizmu z islamem, lewitacji, jasnowidzenia, godzenia wojujących religii oraz tego, że pośmiertnie stał się obiektem kultu religijnego, jedynego jaki jest formalnie wspierany publicznie przez rząd Indii. Mauzoleum grobu w Shirdi jest miejscem świętym dla wyznawców hinduizmu i islamu.

Ilość wejść: 4357


Sathya Sai Baba – Znany Indyjski Guru Walczy z Pedofilami

Artykuł o Sai Baba był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 14937


Prawa Człowieka


Więźniowie polityczni i więźniowie sumienia w III RP - 1989-2010

Coraz więcej jest przypadków kwalifikowanych w Polsce po 1989 roku jako więźniowie polityczni i więźniowie sumienia. Tysiące ludzi poszkodowanych rocznie przez wadliwy system sądowniczy i ustawowe buble prawne produkuje 75-100 tysięcy pokrzywdzonych rocznie wśród których jest coraz więcej prześladowanych z powodów politycznych, wyznaniowych czy ekonomicznych. Polska coraz bardziej przypomina skorumpowany totalitarny reżim gorszy od Kuby, Korei Północnej, Iranu i Białorusi.

Ilość wejść: 10849


Zakład Karny KORONOWO - Przykłady łamania praw człowieka i represjonowania więźniów w więzieniach III RP

Koronowo koło Bydgoszczy to jeden z Zakładów Karnych z których przychodzą prośby o pomoc na represjonowanie za pisanie przez więźniów skarg w obronie swej godności, prawa do higieny, intymności, prasy czy jedzenia. Walka o podstawowe prawa człowieka trwa, a raczej trzeba zacząć tę walkę w Polsce XXI wieku od podstaw! Państwowe instytucje strzegące rzekomo praw człowieka są dziwnie niewydolne i niemrawe, a wywózki i zsyłki na drugi koniec Polski to niestety codzienność polskiego więziennictwa.

Ilość wejść: 22311


HFPCz: Kodeks Karny Narusza Konstytucyjne Prawa Człowieka

Helsińska Fundacja Praw Człowieka, po dziesięciu latach walki ofiar politycznych represji faszystowskich w Polsce, wypowiada się negatywnie o karaniu obywateli trzema latami więzienia za obrazę Prezydenta. PRL upadł, ale artykuły służące politycznym zbrodniem rodem z czasów faszysty Piłsudskiego i jego obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej jakimś cudem pozostały. Czas powiedzieć: Dość zbrodniom prawa na obywatelach Polski!

Ilość wejść: 5114


MISA i Gregorian Bivolaru - prześladowania jogi w Rumunii

Jogini w Rumunii mają się tak jak czarownice w średniowieczu. Umysłowi dewianci i prawosławna policja polityczna terroryzuje joginów jeszcze bardziej niż za czasów osławionego dyktatora Nicolae Ceauşescu. Gregorian Bivolaru otrzymał azyl polityczny w Szwecji. Jak długo trwać będą jeszcze chrześcijańskie zbrodnie na wyznawcach hinduizmu?

Ilość wejść: 3923


Zbrodnia i Kara. Policjanci Gangsterzy - Czarne Owce w Policji

Policjanci na usługach mafii, wyłamywane drzwi, ostrzelane domy, kobiety ciężarne rzucane o beton, dzieci z lufą przy skroni, molestowanie nieletnich, kazirodztwo, alkoholizm...

Ilość wejść: 18099


Wykaz Decyzji MSWiA o Niszczeniu Mniejszości Wyznaniowych w Polsce

W latach 1993-2002 wydano 42 decyzje odmawiające prawa do osobowości prawnej 42 organizacjom religijnym, czyli wyznaniom religijnym. Wszystkie decyzje odmowne MSWiA są arbitralne, nie mają żadnych rozsądnych powodów prawnych, a zatem są terrorystycznym, policyjnym bezprawiem na mniejszościach wyznaniowych. Terroryzm policyjny wobec mniejszosci w Polsce posuwa się nie tylko do odmowy rejestracji związków wyznaniowych. Za odmową idzie policyjna inwigilacja, zastraszanie założycieli, publiczna nagonka w katolicko-faszystowskich mediach. Zbrodnicza inkwizycja odradza się w Polsce w swym najgorszym, średniowieczno-morderczym kształcie. Od 2002 roku MSWiA odmawia publikowania terroryzowanych policyjnie wyznań i podawania o tym danych do publicznej wiadomości!

Ilość wejść: 4700


Wolność Wyznania a Terrorystyczna Inkwizycja

Polska jak najgorszy reżim, od połowy lat 90-tych XX wieku nasila represje i terroryzm policyjny wobec mniejszości wyznaniowych, które są publicznie znieważane w mediach oraz niszczone policyjnymi napadami, zastraszaniem i preparowaniem fikcyjnych spraw sądowych wobec ich liderów. Wszystkie terrorystyczne zbrodnie na mniejszościach wyznaniowych inspirowane są przez katolickich działaczy tak zwanych ośrodków antysektowych. Tymczasem w innych krajach za próbę dyskredytacji mniejszości religijnych Kościół katolicki wypłaca wielomilionowe odszkodowania. Polski reżim podobny talibom tworzy w MSWiA półtajne wydziały do zwalczania sekt, a może i skrytobójczego mordowania ich liderów. Zbrodnie inkwizycji zamiast być karane jak faszyzm w Polskim zaścianku i ciemnogrodzie zdają się rozkwitać!

Ilość wejść: 3921


Wolny Tybet

Już przeszło od 60 lat Tybet i Tybetańczycy są brutalnie okupowani przez Chiny, a buddyzm tybetański niszczony i upolityczniany. Regularnie trwają aresztowania i tortury wobec Tybetańczyków, a także Chińczyków za pokojowe wyrażanie swoich przekonań. Od chińskiej inwazji na Tybet w 1950 roku ponad 1.5 miliona Tybetańczyków - piąta część narodu - zginęło z głodu, na skutek uwięzienia, tortur bądź egzekucji.

Ilość wejść: 10806


Wielka kariera mitu >prania mózgu< w sektach

Jak się okazuje w świetle poważnych badań naukowych, wszelkie twierdzenia jakoby w sektach prano ludziom mózgi to paranoidalna propaganda polityczna bandytów z ośrodków antysektowych zwanych ośrodkami informacji o nowych ruchach religijnych i sektach. Pranie mózgu w sektach nie istnieje, a bandyci znieważający mniejszości religijne i konkurencje takimi argumentami muszą płacić miliony dolarów odszkodowania. Czas na Polskę aby bandziory z ośrodków antysektowych zaczęły za publikowane o innych wyznaniach oszczerstwa płaciły z kasy Kościoła wielomilionowe odszkodowania. Antysekciarzy czas leczyć z religijnej paranoi pełnej kłamstw i urojeń!

Ilość wejść: 4399


Europejska Konwencja Praw Człowieka

Europejska Konwencja Praw Człowieka powstała już w 1950 roku. Jednakże w Polsce, takie prawa gwarantowane jak prawo do rzetelnego procesu sądowego nagminnie nie są przestrzegane, a zbrodniom prokuratorów trzymających ludzi bez powodu w aresztach wydobywczych nie ma końca. Jak dotąd także nie ma w Kodeksie Karnym artykułu o odpowiedzialności policjanta, prokuratora, sędziego czy funkcjonariusza służby więziennej za zbrodnie łamania prawa człowieka, które są przecież w świetle prawa międzynarodowego ZBRODNIAMI. Polski sędzia czy prokurator Prawa Człowieka ciągle nie zna i nie chce o nic słyszeć, a głównym powodem wyłączania jawności procesu sądowego jest "ucieranie nosa" obrońcom praw człowieka, nie wpuszczanie takowych na salę rozpraw.

Ilość wejść: 2968


Oświadczenie Posła Marka Lewandowskiego

Panie i Panowie! Skłonności do obrzydzania i nietolerancji narastają. Grupom religijnym wypowiada się lokale, odmawia zarejestrowania, odmawia wynajmowania sal na ćwiczenia jogi, wzmaga się czujność, np. z okazji dni kultury Indii, festiwali zdrowego życia. Wszystko, co odbiega od normy, co jest obce, widać dzisiaj, że jest inwigilowane. Byle gorliwiec okrzyknie, że mamy sektę, a to uruchamia asekuranckie i antykonstytucyjne działania, niestety, również organów państwa. Wczoraj, 9 czerwca 2000 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji powołano specjalny wydział. Ma on służyć pomocą policji i prokuraturze w ściganiu przestępstw związanych z działalnością tak zwanych destrukcyjnych ruchów religijnych. --->3 kadencja, 81 posiedzenie, 2 dzień (29.06.2000)

Ilość wejść: 4843


WIĘZIENNICTWO - Areszt, Więzienie, Resocjalizacja

Krótka historia powstania więziennictwa, monitoring elektroniczny, opis aresztów i zakładów karnych, domów poprawczych, analiza systemu penitencjarnego, wzmianki o budowie nowych więzień, a także krytyka anarchistyczna systemu penitencjarnego.

Ilość wejść: 41847


Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci.

Ilość wejść: 2441


Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z 1989 roku

W 1989 roku powstał jeden z najlepszych aktów prawnych w dziedzinie prawa wolności sumienia i wyznania oraz światopoglądu. Niestety już w 1997 roku ciemne siły katolickiej inkwizycji manipulowały zmianami przy ustawie wprowadzając chore zapisy z których wynika, że aby istniał w Polsce związek wyznaniowy, musi być przynajmniej 100 (sto) wyznawców, którzy złożą notarialnie potwierdzoną deklarację! A co z prawami wspólnot mających, że się tak wyrazimy 99 wyznawców? Nie mają prawa do tożsamości? To nie ma w Polsce wolności!

Ilość wejść: 3922


Konwencja Praw Dziecka - Teoria i praktyka Dnia Dziecka

20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło po latach negocjacji Konstytucję o Prawach Dziecka. Weszła ona ostatecznie w życie 2 września 1990 roku. Zaczęła obowiązywać od 7 lipca 1991 roku. Postanowienia Konwencji dotyczą dziecka, czyli osoby fizycznej która nie ukończyła 18 lat. Nie należy mylić ochrony praw dzieci, czyli narodzonych osób fizycznych z pomysłami na obronę zygoty wymyślanymi przez osoby, które chcą paranoicznymi pomysłami odwrócić uwagę opinii publicznej od prawdziwych problemów krzywdzonych dzieci, a zajmować się urojonymi zastępczymi problemami i mienić się rzekomymi obrońcami życia.

Ilość wejść: 12475


KONSTYTUCJA Rzeczpospolitej Polskiej - Historia, Trybunał i Prawo

Konstytucja jako ustawa zasadnicza charakteryzuje się specjalnym, wyjątkowym procederem jej zmieniania (według art 235). Na straży konstytucji stoi głowa państwa, często nad jej przestrzeganiem czuwa specjalny trybunał. Konstytucja jest najwyższym aktem normatywnym państwa czy organizacji. Za pierwszą historycznie uznaje się konstytucję USA z dnia 17 września 1787 roku. Za drugą na świecie, a pierwszą w Europie, uznaje się najczęściej polską Konstytucję 3 Maja z 1791 roku. Należy zaznaczyć, że czasami za pierwszą na świecie i pierwszą w Europie uznawana jest Konstytucja Korsyki z 1755 roku, wcześniejszą od amerykańskiej.

Ilość wejść: 17312


OMBUDSMAN - Rzecznik Praw Obywatelskich

Ombudsman (szw. rzecznik) - określenie pochodzące z języka szwedzkiego, określające niezależnego urzędnika, do którego można się odwoływać po wyczerpaniu możliwości prawnych odwołań i apelacji. Kim jest i co robi Rzecznik. Powołany po raz pierwszy w Szwecji w 1809 roku jako kanclerz sprawiedliwości. Jego podstawową kompetencją było kontrolowanie działania administracji. W XIX wieku osłabienie pozycji monarchy na rzecz parlamentu wzmocniło rolę Ombudsmana w Szwecji.

Ilość wejść: 7395


Czytelnia


HYPERLOOP - szybki i tani ekologiczny transport XXI wieku

Hyperloop - system transportu nowej generacji. Ruszyła budowa pierwszego odcinka superszybkiego systemu transportu o nazwie Hyperloop, a testy rozpoczynają się jeszcze w 2013 roku. Elon Musk wraz z firmą ET3 z Kolorado rozpoczął realizację swojego pomysłu. Rusza budowa testowego odcinka szybkiego systemu transportowego Evacuated Tube Transport (ETT), w którym w próżniowych rurach mają poruszać się na początek 6-osobowe kapsuły, unoszone - podobnie jak w przypadku szybkich kolei Maglev - na poduszce magnetycznej.

Ilość wejść: 7705


Słowianie w Polsce - ich wierzenia, języki i zwyczaje

Starożytne dzieje plemion zamieszkujących ziemie Polski stanowią zaiste arcyciekawą zagadkę, a szczególnie już bardzo wysoka i pokojowa, nieagresywna kultura i religia w duchowości Słowian, czyli Indoeuropejczyków. Dziś należy wiedzieć, że wiele miejsc pradawnej kultury i religii Słowian dopiero zostanie odkrytych, a słowiańskość całej ziemi zajmowanej przez Polskę sięga wielu tysiącleci wstecz.

Ilość wejść: 14353


Ciekawostki z rachunkowości

Rachunkowość to jedna z nauk społecznych odnosząca się do finansowych aspektów rzeczywistości gospodarczej. W artykule zaprezentowano mniej znane fakty dotyczące szeroko rozumianej rachunkowości.

Ilość wejść: 10071


Triclosan niszczy zdrowie, morduje, zabija

Triclosan to antyseptyk w kosmetykach. Długotrwale stosowany powoduje nowotwory skóry i błon śluzowych u zwierząt, w tym u ludzi. Działa teratogennie. Nie wolno go stosować w czasie laktacji i ciąży ani w chorobach i wadach serca. Uszkadza mięśnie w tym serce, a stosowany jest w szpitalach...

Ilość wejść: 30951


Andrzej Rodan - najlepiej czytany współczesny polski pisarz - wieszcz narodu.

Andrzej Rodan to niezwykle ciekawa, prowokująca, frapująca i kontrowersyjna osobowość o bogatej i pięknej biografii. Sam Andrzej Rodan mówi tak o sobie w wywiadzie dla tygodnika "Angora": "Byłem robotnikiem, studentem, muzykiem, doktorantem na wydziale filozoficzno-historycznym, dziennikarzem, dyrektorem, redaktorem naczelnym. Nie siedziałem tylko, nie kradłem i nie żebrałem. Poza tym robiłem dużo głupich rzeczy i nigdy tego nie żałowałem".

Ilość wejść: 18533


Zdrowa Dieta Bircher-Bennera

Zdrowie zależy od sposobu żywienia, a złe nawyki żywieniowe są przyczyną wielu chorób. Nadwaga przeważnie bywa sygnałem choroby związanej z zaburzeniami procesów przemiany materii. Bircher-Benner - pionier nauki o odżywianiu, twórca energetycznej teorii całości pokarmowych. Klinika jego imienia w Zurychu jest miejscem, gdzie chorzy odzyskują zdrowie, a zdrowi uczą się właściwego odżywiania.

Ilość wejść: 15510


XIII Księga Pana Tadeusza i Mrówki

XIII Księga opisująca noc poślubną Tadeusza i Zosi. Tekst erotyczny - zawiera określenia zwane wulgaryzmami i przeznaczony jest tylko dla osób dorosłych. Drugi poemat - Mrówki - należący do tejże Księgi - nie zawiera zwrotów erotycznych i wulgarnych.

Ilość wejść: 36859


LIBIA - Dlaczego Zachód chce upadku Kadaffiego

Kolejny zbójecki atak Ameryki czyli USA i jej sojuszników na niepodległe i suwerenne państwo ma swoje przyczyny w walce o dominacje i panowanie ekonomiczne oraz zyski z Afryki. Amerykański faszyzm i kolonializm nie ma sobie równych w historii podbojów i niewolnictwa. Dla czarnej Afryki Kaddafi jest symbolem walki o wolność i niepodległość całego kontynentu! USA i NATO to uzurpatorzy, tacy jak hitlerowcy dla Polski i Polaków...

Ilość wejść: 9489


Międzynarodowy Dzień Kobiet - pochodzenie i historia w stulecie święta 1911-2011

Dzień Kobiet (International Women's Day, pierwotnie International Working Women’s Day) – coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Obecnie niektórzy mężczyźni, głównie ultrasi katoliccy i członkowie organizacji nazistowskich próbując się wyłgać od wręczania symbolicznego kwiatka, tłumaczą kłamliwie, że jest to święto rzekomo wymyślone przez komunistów.

Ilość wejść: 11800


BAL w Operze - Julian Tuwim

„Bal w Operze” to za najwyższe osiągnięcie poetyckie Tuwima. Cechą utworu jest to, że satyra skierowana jest nie tylko do życia społeczeństwa polskiego międzywojennej Polski, ale ukazuje kryzys nie tyko pewnego nurtu politycznego, ale kryzys świata, któremu grozi katastrofa. Jakże aktualna to wizja w naszych czasach.

Ilość wejść: 24423


Abp Józef Życiński - życie i działalność

Arcybiskup Józef Życiński był teologiem, filozofem, specjalizował się w filozofii nauki. Autor kilkuset artykułów o filozofii i stanowisku chrześcijaństwa wobec nauk przyrodniczych. Wykładał m.in. w Berkeley, Oxfordzie oraz na katolickich uczelniach w USA i Australii. Zainicjował m. in. serię "Zagadnienia Filozoficzne w Nauce" wydawaną przez Papieską Akademię Teologiczną. Publikował w specjalistycznych periodykach filozoficznych, a także w "Znaku", "Więzi", "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej"; w latach 70. publikował w podziemnym piśmie "Głos", którego był współzałożycielem.

Ilość wejść: 9642


Rycerze i Mistrzowie Jedi - Czy Jedizm zostanie nową religią ludzkości?

Yoga, Obi Wan Kenobi, Luck Skywalker - doskonale znane postacie jednej z najlepszych produkcji filmowych XX wieku stali się inspiracją do powstania religii Mocy. Miliony fanów od początku lat 80-tych XX wieku przemieniło się po roku 2001 w regularny Ruch Rycerzy Jedi (Dżedaj) oraz w Zakon i Kościół Jedi (Dżedaj) o światowym zasięgu. Adepci Jedizmu (Dżedaizmu) to na rok 2011 jakieś 2-3 miliony ludzkiej populacji.

Ilość wejść: 36381


Prawojebcy - prokuratorzy łamią prawo

Polski wymiar sprawiedliwości czasami ma niewiele wspólnego ze sprawiedliwością. Świadczy o tym wspólny raport Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Ilość wejść: 8113


RADIESTEZJA - nowoczesna nauka powstała na bazie starożytnego różdżkarstwa, geomacji, feng shui i wastu

Radiestezja, dawniej różdżkarstwo lub rabdomancja została oficjalnie uznana i wpisana w 1968 roku do rejestru UNESCO jako nauka. Świat nauki uznaje radiestezję oficjalnie jako naukę, chocciaż nie wszyscy jeszcze potrafią się z tym pogodzić, a pokątnie znajdują się inkwizytorzy, którzy chcą radiestezji odmówić prawa do bycia nowoczesną nauką! W Polsce radiestezja została z wielkim trudem i dużym opuźnieniem 15 -tu lat uznana dopiero w 1983 roku i jako zawód zarejestrowana w cechu rzemiosł. Decyzja UNESCO oparta została na badaniach naukowych i pozytywnych eksperymentach naukowych z udziałem tysięcy radiestetów z całego świata.

Ilość wejść: 15108


Najsławniejsi i najskuteczniejsi uzdrowiciele, bioterapeuci i szamani polscy: Ranking Portalu Macierz

Ranking portalu Macierz: lista najsławniejszych i najbardziej znanych w latach 1990-2010 ze swej skuteczności uzdrowicieli, uzdrawiaczy, terapeutów, bioterapeutów, energoterapeutów, zielarzy czy szamanów dokonujących uzdrowień. Polecamy wszystkim czytelnikom działu "Zdrowie" przy poszukiwaniach dobrego healera.

Ilość wejść: 176995


Szepty Wieczności - Afera z naukami Paramahansa Joganandy

Paramahansa Jogananda jest autorem znanym i cenionym przez dziesiątki tysięcy czytelników w Polsce. Warto zatem zapoznać się jak jedna z amerykańskich wielbicielek, Tara Mata, podmieniła oryginalną wersję kluczowego dzieła Joganandy na swoje wypociny i wymysły. Jest to idealny przykład na to, jak mogły być fałszowane działa objawione uważane za Pisma Święte. Wedle samego Swami Joganandy, "Szepty Wieczności", to jego jedyne dzieło, które pochodzi z osobistego objawienia.

Ilość wejść: 8755


Wietnamski alfabet, pismo, język i kultura

Wiele osób interesuje się w Polsce wietnamskimi sztukami walki, wietnamskim tai chi, a co za tym idzie wietnamskimi tradycjami kulturowymi, filozoficznymi i duchowymi. W studiach takich bardzo potrzebny jest język, znacznie odmienny od chińskiego czy japońskiego, chociaż posiada wiele słów i zapożyczeń pochodzenia chińskiego. Obecnie język wietnamski zapisywany jest za pomocą alfabetu łacińskiego, z dużą liczbą znaków diakrytycznych...

Ilość wejść: 17917


Atma Krija Joga - Naukowa praktyka realizacji boskiej duszy

Krija Joga pochodzi z Himalajów i dlatego jest znana jako himalajska joga mistrzów. Krija Joga należy to tradycji jogi tantrycznej i bywa znana jako Tantra Joga. Krija Joga uważana jest za uproszczoną czy łatwiejszą w praktyce Radża Jogę. Techniki Krija Jogi znane są także jako Atma Krija. Artykuł omawia podstawowe zasady praktykowania Atmicznej Krija Jogi przekazanej prze Mahawatar Babadżi.

Ilość wejść: 11470


Ajurwedyjskie orzechy piorące – zdrowy, tani i ekologiczny środek czyszczący

Orzechy piorące lub orzechy mydlące znane także jako Ritha/Reetha (w Hindi) zawierają saponiny mające zdolność czyszczenia i mycia. Przy kontakcie z wodą orzeszki piorące tworzą łagodne mydliny, które są podobne do mydła. Przez setki lat ludzie w Indiach i Nepalu robili pranie i czyścili używając orzechów piorących. Orzech jest suchym owocem drzewa Ritha, a saponiny, które się z nich uwalniają są 100% alternatywą dla zwykłych, toksycznych dla zdrowia i środowiska detergentów. Orzechy piorące można używać do czyszczenia praktycznie wszystkiego: prania ubrań, jako płynne mydło, czyszczenie i polerowanie ozdób, naczyń, jako środek czyszczący w gospodarstwie domowym, etc.

Ilość wejść: 19951


IAIDO i IAIJUTSU - Japońska tradycyjna szermierka

Iaido to sztuka walki japońską szablą kataną. Metody tej sztuki używał Mistrz Aikido Morihei Ueshiba do ćwiczeń z Bokuto - drewnianą imitacją szabli. Na ideach miecza Iai zasadzają się praktyki w szkołach Jujutsu, Yawara, Aikido oraz Aiki-Jutsu. Dobrze poznać podstawy Iai, jako spuścizny tradycji dawnych samurajów i bushi - mnichów wojowników z gór.

Ilość wejść: 15452


Wykorzystanie technik relaksacyjnych na lekcjach wychowania fizycznego

Praca magisterska na temat stosowania ćwiczeń relaksacyjnych, w swej istocie przejrzysty przegląd metod relaksu, rozluźniania napięć i uwalniania się od czynników stresowych.Wszystkie ćwiczenia można łatwo stosować na lekcjach wychowania fizycznego, a praca napisana jest właśnie dla nauczycieli wf w szkołach.

Ilość wejść: 11564


Całujcie mnie wszyscy w dupę! - Wiersz Juliana Tuwima

Julian Tuwim, jak przyjrzeć się jego autentycznej twórczości to poeta zupełnie w Polsce nieznany, a przynajmniej dobrze ocenzurowany. Szkoda, że jego arcydzieła nie znajdują się w podręcznikach literatury i języka polskiego, a szkolne polonistki karzą uczniów "pałami" za recytowanie wybitnego poety na szkolnych akademiach...

Ilość wejść: 198360


Prawdziwa historia o reinkarnacji

Ta historia jest uważana za jeden z najbardziej udowodnionych przypadków reinkarnacji w dziejach ziemi. Sprawą interesował się Mahatma Gandi. Jego zdaniem był to jeden z wielu, za to stuprocentowo dowiedziony i nie pozostawiający cienia wątpliwości fakt powtórnych narodzin. Poznajmy go.

Ilość wejść: 8215


PSY PIESKI i KUNDELKI - Budowa, Rasy, Zwyczaje i Historia

Pies związany był z człowiekiem od wielu, wielu lat. Był pierwszym obłaskawionym przez człowieka zwierzęciem. Powstało wiele ras i gatunków psów, a wśród nich nasze ukochane kundelki - mieszańce różnych ras. Od początku pies był uważany za przyjaciela człowieka. Kochamy nasze pieski, a w szczególności kochamy kundelki, które jak to mówią ich miłośnicy i właściciele - są najbardziej oddane, wierne i kochające.

Ilość wejść: 65145


EKOEDUKACJA: Ciekawostki o ekologii, zdrowiu i człowieku

Wiedza ekologiczna jest bardzo szeroka, a składa się z tysięcy ciekawostek. Ciągle rośnie ilość ekoinformacji. Nie jest łatwo stworzyć dobry aktualny program ekoedukacji. Zamieszczając zbiór ciągle aktualizowanych ciekawostek o ekologii, zdrowiu i człowieku mamy nadzieję wyjść na przeciw zapotrzebowaniu wielu obrońców naturalnego środowiska w którym żyje zdrowy człowiek.

Ilość wejść: 15797


Postępy w badaniu mózgu, leczeniu z demencji i nałogów, a światło i psychoterapia - 2010

Nowoczesne techniki leczenia ze stresu, demencji, uszkodzeń pamięci, nałogów czy alzheimera wskazują, że świat przyrody komunikuje się z pomocą światła, a mocny zdrowy sen, najlepiej w dziewiczym lesie, bardziej leczy i wspiera mózg niż tysiące leków. Stare prawdy ludowej medycyny wielu narodów potwierdzane są w żmudnych, szczegółowych badaniach naukowych. A ateiści i agnostycy wydają się coraz bardziej być mniejszością umysłową o innej percepcji rzeczywistości niż normalna...

Ilość wejść: 5856


Pitagoras a Wegetarianizm - cytaty

Rozmawiając o filozofii starożytnych Greków często pomija się ich rozważania etyczno-moralne i nauki dawane przez wielu z nich w sprawach tak istotnych jak wegetarianizm. Brak szerzej dostępnych informacji na ten temat ogałaca ich naukę z istotnych pouczeń, które stanowiły, według nich, o istocie człowieczeństwa. Prezentowane poniżej krótkie cytaty antycznych biografów Pitagorasa oraz krótkie tłumaczenie fragmentu Metamorfoz Owidiusza stanowią właśnie takie pouczenia - jak być człowiekiem - udzielane przez Pitagorasa swoim uczniom i słuchaczom. Mamy nadzieję, że i czytających skłoni do wewnętrznej refleksji.

Ilość wejść: 6298


Dwudziestolecie miesięcznika: Szaman - Człowiek - Zdrowie - Natura - 1990-2010

Miesięcznik medycyny naturalnej "Szaman" został założony przez dziennikarzy Ninę Grellę i nieżyjącego już Andrzeja Wrazidło w 1990 roku. W sierpniu 2010 "Szaman" obchodzi okrągły jubileusz XX-lecia swego istnienia. Ukazuje się w Katowicach, jako organ "Szamańskiej Środy" oraz Centrum Medycyny i Psychoterapii.

Ilość wejść: 23495


ASTROLOGIA - Królewska Wiedza i Matka Nauk

Astrologia nie jest ani religią ani przedmiotem kultu, lecz pradawnym systemem wiedzy empirycznej, skutkiem doświadczeń i obserwacji wielu pokoleń. W Polsce nie ma poważnego szkolnictwa astrologicznego, nie ma więc też jasno zdefiniowanych kryteriów, czym astrologia jest, jakie ma zastosowanie i w jaki sposób powinno się ją praktykować jako zawód. Profesjonalny kosmogram jest doskonałym narzędziem pomocnym w zrozumieniu naturalnych cykli, jakim podlega życie każdego z nas oraz w pracy nad sobą...

Ilość wejść: 12706


NIACYNA - Witamina B3 - PP - Cudowny eliksir zdrowia i urody

Witamina B3 znana także jako witamina PP lub niacyna ma szeroki wpływ na nasze zdrowie. Pomaga zwalczać grzybice, drożdżaki, schizofrenię oraz migrenę. Leczy wiele chorób skóry. Uwalnia od depresji i apatii. Można ją nazwać cudownym eliksirem zdrowia, urody i długowieczności.

Ilość wejść: 213664


O szkodliwości antysekciarstwa

Ciekawy artykuł o tym w jaki sposób szkodliwe jest antysekciarstwo, propagandowe zwalzanie tzw. sekt. O tym jak środki antysektowe, tzw. infosekty, swoimi szkodliwymi działaniami patologizują życie duchowe i religijne.

Ilość wejść: 3239


Jarosław Markiewicz - Wiersze górne i dolne - W hołdzie zmarłemu poecie i pisarzowi

W dniu 26 czerwca 2010 roku zmarł po ciężkiej chorobie nasz przyjaciel, praktykujący medytacje Zen, znakomity malarz, pisarz i poeta - Jarosław Markiewicz (1942-2010). Zapraszamy do lektury wybranego zbiory wierszy autora.

Ilość wejść: 6658


TAOIZM - Duchowa Droga Nieba - Chi Kung - Joga taoistyczna

Taoizm (Daoizm) to ruch duchowy i mistyczny w Chinach, którego centralną ideą jest Rozwój Duchowy w oparciu o pojęcie Drogi, która staje się najwyższą zasadą, absolutem wyłaniającym z siebie Niebo, Ziemię i wszelkie stworzenie. Tao odpowiada pojęciu Boga Absolutu. Chińskie Tao to japońskie Do oraz indyjska Marga - styl życia prowadzący do duchowej i moralnej doskonałości, pełni człowieczeństwa i boskości.

Ilość wejść: 31774


JOGA: Zbrodnie patentowania metod jogi, asan i jantry na Zachodzie

Indie w 2006 roku zaprotestowały przeciwko licznym patentom związanym z jogą i asanami wydawanym nielegalnie przez urząd patentowy USA i innych krajów, gdyż - jak słusznie twierdzi rząd w Delhi - "wiedza tradycyjna" nie podlega patentowaniu. W samych USA wydano ponad 3 tysiące patentów na asany i serie asan, co jest sprzeczne z prawem międzynarodowym dotyczącym tradycyjnych kultur, religii i metod medycyny tradycyjnej. W czerwcu 2010, zachodni oszuści i cwaniacy patentujący jogę stali się z mocy prawa NIELEGALNI!

Ilość wejść: 14383


Powódź i potop - przyczyny w przyrodzie i diagnostyce karmicznej

Powódź w Polsce to wielki i stosunkowo częsty dramat w Polsce. Warto poznać przyczyny powodzi wynikłe z przyrody ale także z wnętrza ludzi jacy zamieszkują zalane rejony. Diagnostyka karmiczna może rozjaśnić subtelne przyczyny jakie stoją za niszczycielską kumulacją żywiołu wody w przyrodzie!

Ilość wejść: 17444


JOGA - relaks - medytacja - stretching - dobra droga zdrowia

Joga to droga dobrego zdrowia. Relaksacja, medytacja, asany - pozycje jogiczne to najlepiej znane sposoby ratowania zdrowia. Asany jogi pomagają w odchudzaniu i leczeniu bólów pleców. Joga pomaga ratować wzrok. Joga ćwiczy oczy i kręgosłup.

Ilość wejść: 26344


Ksiądz Fernando Karadima - seksualny skandalista

Ksiądz Fernando Karadima z Chile - seksualny skandalista, wielce czczony i szanowany duchowy ojciec 50-ciu księży i 5-ciu biskupów. Uchodził za autorytet duchowy młodzieży. Typowa afera pederastyczna i pedofilska w jednym. Kościół przeprasza za swe winy, ale ofiary wciąż cierpią.

Ilość wejść: 11411


Bruno Groening - niezwykły człowiek - prześladowany uzdrowiciel

Bruno Groening - pochodzący z Gdańska Oliwy uzdrowiciel i teozof - prześladowany w Niemczech przez kościelną inkwizycję postfaszystowską. Wzorcowy przykład uzdrowiciela represjonowanego z pomocą prokuratur i sądów przez religijnych aktywistów chrześcijańskich wedle schematów watykańskiej inkwizycji - faszyzmu. Tak to właśnie wygląda, także w Polsce XXI wieku...

Ilość wejść: 19342


Andromeda - Etiopska Księżniczka, Gwiazdozbiór i Galaktyka

Andromeda - księżniczka w mitologii greckiej. Była córką Cefeusza, króla Etiopii i Kasjopei. Była żoną Perseusza. Kasjopeja chełpiła się tym, że jest piękniejsza od nereid. Nimfy poprosiły Posejdona, by ten ukarał królową za jej pychę. Bóg zesłał na jej kraj morskiego potwora. Król Cefeusz udał się do Ammona, by przebłagać bogów...

Ilość wejść: 13927


Rak i terapie antynowotworowe - stan wiedzy naukowej - wiosna 2010

Artykuł relacjonuje stan wiedzy naukowej, odkryć i badań na temat przyczyn i metod leczenia ludzi z raka i chorób nowotworowych. Powoli nauka udowadnia sama sobie konieczność powrotu do przyrodolecznictwa, szczególnie w zakresie prewencyjnym. Udowodniono skuteczność wielu recept medycyny naturalnej tyczących raka, zrobiono postęp w badaniach genetycznych...

Ilość wejść: 20633


WASTU - Indyjskie Feng Shui. Metody Budowy i Urządzania Domu

Czym jest Wastu? Nie tylko sztuką budownictwa i urządzania sobie domostwa. Na pewno jest pierwowzorem dla Feng Shui. Mohendżodaro i Harappa zbudowano na zasadach Wastu. Jest to sztuka, kultura budowlana, tajemna wiedza o wewnętrznej strukturze domostwa, mieszkania, posesji i dużo więcej...

Ilość wejść: 19864


KOTY - Budowa, Rasy, Historia i Zwyczaje

Początki udomowienia kota sięgają prawdopodobnie wczesnego neolitu (ok. VI tys.lat p.n.e.) na Bliskim Wschodzie min w okolicach Jerycha i Hacilar znaleziono gliniane figurki przedstawiające kobiety bawiące się z kotami. Bardziej wiarygodne dowody udomowienia kota pochodzą jednak ze Starożytnego Egiptu, gdzie kot był uważany za zwierzę "święte" i mające wiele magicznych mocy.

Ilość wejść: 71164


Śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i władz państwowych

Zginął prezydent III RP Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria i kilkadziesiąt osób z najwyższych władz państwowych, wojskowych i partyjnych. Zajmowanie się sprawą Katynia przynosi Polsce kolejnego pecha. Chyba nie trzeba drażnić "niedźwiedzia"... Katyń miejsce przeklęte... Na karman śmierci w Katyniu i Smoleńsku składa się wiele przyczyn...

Ilość wejść: 31404


Dowcipy o Polakach za Granicą

Kawały o Polakach opowiadane przez inne narody. Jak nas widzą, tak nas piszą. I coś w tym jest. Zapraszam do czytania i życzę dobrej zabawy i sporej refleksji!

Ilość wejść: 25928


Modelka Mariana Bridi da Costa kolejna ofiara sepsy

Mariana była kochaną i najszczęśliwszą kobietą świata. Zaatakowanej przez bakterie pałeczki ropy błękitnej modelce, lekarze amputowali nerki, część żołądka, dłonie i stopy...

Ilość wejść: 19566


SEKS I EROTYKA. Dowcipy o Seksie i Kawały Erotyczne dla Dorosłych

Seks i erotyka są nieodłączne w życiu człowieka. Na ten temat powstało wiele dowcipów, kawałów i sentencji. Zapraszam do poczytania o seksie i erotyce i życzę dobrej zabawy!

Ilość wejść: 51927


PALENIE ZABIJA! Bierne palenie też!

Papieros to najgorszego rodzaju narkotyk, gorszy o wiele od marihuany, bo ta przynajmniej jest często w niektórych przypadkach lekarstwem. O tym, że palenie powoli zabija wiemy nie od dziś. Wdychanie dymu tytoniowego szkodzi jeszcze bardziej niż palenie i dlatego zanim zapalisz w obecności swoich bliskich - pomyśl!

Ilość wejść: 72782


Kularnawa Tantra - Lekcja Pierwsza Kaula Tantra

Tantra szkoły Kauala inaczej Kularnava. Bardzo interesujący podręcznik praktykowania tantra jogi dla początkujących!

Ilość wejść: 4835


SADHANA - Praktyka Jogi

Sadhana - praktyka duchowa, praktykowanie Jogi dla oświecenia i wyzwolenia. Przygotowanie do wyższego życia. Sadhana prowadzi do Wolności! Wszelkie ćwiczenie Jogi to Sadhana. Praktyka Jogi pochodzi od mistrzów Śiva i Parvati z północnych Indii i Himalajów...

Ilość wejść: 3801


13 Grzechów Prokuratury

Tygodnik NIE, numer: 32/2009, autor: ANDRZEJ ROZENEK. Coś bardzo złego dzieje się w polskim wymiarze sprawiedliwości. Obywatele masowo odwołują się do Trybunału w Strasburgu i wygrywają. Wygrywają z państwem polskim, które nie potrafi zadbać o najbardziej podstawową wartość każdej demokracji – o sprawiedliwość. Wymiar sprawiedliwości funkcjonuje na trzech poziomach: policja (i inne formacje parapolicyjne), prokuratura i sąd. Nawet powierzchowna analiza naszych publikacji wskazuje, że najsłabszym ogniwem w tym łańcuchu jest prokuratura. Od lat wytykamy jej wpadki, od lat powtarzają się te same schematy. Psuta konsekwentnie przez kolejne rządy prokuratura, używana do celów politycznych, czego apogeum obserwowaliśmy za rządów PiS i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, wymaga leczenia. Pora podsumować jej grzechy, z zastrzeżeniem, iż poniższa lista dotyczy tylko pewnej dość stałej pod względem składu grupy prokuratorów. Są wpływowi. Środowisko prokuratorskie milczy.

Ilość wejść: 6007


ROBAKI JELITOWE - lamblia, astma i alergie

Choroby jelitowe wywołujące wiele komplikacji zdrowotnych spowodowane są w większości zarobaczeniem organizmu. Wywołują je parazyty - helminty - robaki jelitowe (płaskie lub obłe), pasożyty wielokomórkowe, które różnią się od innych chorobotwórczych czynników biologicznych wieloma cechami, a choroby przez nie wywoływane nazywane są chorobami pasożytniczymi lub inwazyjnymi. Nie leczone - mogą wywoływać bardzo ciężkie schorzenia całego organizmu, a nawet zmiany nowotworowe z powodu wydzielanych przez siebie toksyn.

Ilość wejść: 307349


TAKIFUGU - Trujący afrodyzjak

Takifugu, zwana także Fugu - Ryba trucizna - uznana za jeden z najlepszych, najbardziej wykwintnych i najdroższych afrodyzjaków w Japonii. Wielu smakoszy tego rarytasu przypłaciło życiem za chwilę przyjemności, ale czegoż to się nie robi dla zaspokojenia własnych zmysłów :-) Obecnie w Japonii udało się wyhodować nietoksyczną fugu, która smakuje tak samo i jest zupełnie bezpieczna.

Ilość wejść: 10603


seks i dewiacje

Zaburzenia Życia Popędowego

Popęd do odżywiania, popęd samozachowaczy, nałogi, samogwałt, narcyzm, pigmalionizm, ekshibicjonizm, fetyszyzm, oglądanie, wąchanie, ocieranie, popęd do zwłok, popęd do nieletnich, popęd do starców, popęd do zwierząt, pederastia, transwestytyzm, sadyzm, masochizm, homoseksualizm

Ilość wejść: 20857


HINDUIZM - Religia i Kultura Indii

Współczesny hinduizm wywodzi się od żyjącego w VII wieku e.ch. proroka i mędrca, awatara Śri Śānkara, który w czasie 33 lat swego życia założył 10 zakonów duchowych znanych jako Śānkara-Thirtha. W czasie swej pielgrzymki założył 4 wielkie świątynie, które są Matkami hinduizmu, na północy, zachodzie, południu i wschodzie Indii, a których dzierżawcy są czterema niezależnymi strażnikami całej hinduistycznej kultury duchowej.

Ilość wejść: 9962


Pedofilia. Dewiacja Kobiet i Mężczyzn

Pedofilia to temat modny i popularny, szczególnie za sprawą pedofilskich afer w wielu krajach świata, takich jak USA, Kanada, Irlandia, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Filipiny czy Polska. Słowo pedofilia podobnie jak molestowanie brzmi poprawnie politycznie, jednak stoi za nim zawsze osobista tragedia wykorzystywanej lub gwałconej ofiary rzutująca na jej życie i zdrowie.

Ilość wejść: 38279


Depresja - czym jest i jak leczyć?

Depresja jest najczęstszym zaburzeniem psychicznym. Dotyczy to zarówno populacji ogólnej jak i osób zgłaszających się do psychiatrów lub lekarzy ogólnych. Z danych przedstawionych przez Światowa Organizacje Zdrowia wynika, że w chwili obecnej depresja stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie.

Ilość wejść: 14650


Oprogramowanie - Zamienniki Windows na Linux

Jeśli migrujesz z systemu Windows na nowocześniejszy i znacznie lepszy Linux, znajdziesz tutaj trochę popularnych zamienników. Najważniejszym jest nauczyć się jakie programy Linuksa do czego służą, czym pracować! Istnieje bardzo dużo programów na Linux, jednak trzeba poznać ich nazwy i zastosowania!

Ilość wejść: 27877


Jnana Yoga - Joga przez Poznanie

Wybitny Jogin i wegetarianin Vivekananda napisał wspaniałe dzieła o różnych odmianach ćwiczenia jogi dla zdrowia ciała, umysłu i emocji oraz harmonijnego rozwoju człowieka. Jnana Yoga to zbiór ćwiczeń Jogi dla rozwoju potencjałów ludzkiego umysłu, inteligencji i zdolności twórczych. Joga przez Poznanie, Dżńana, Dźńana Joga pozwala każdej ludzkiej istocie stać się lepszym i bardziej utalentowanym, twórczym i rozumnym człowiekiem.

Ilość wejść: 4406


Mitologia Mięsożerstwa a Wegetarianizm

Wegetariańskie Zdrowe Odżywianie przez tysiąclecia było i jest znacznie zdrowszą dla ludzkości opcją dietetyczną niż mięsożerstwo czy wszystkożerstwo zwane też odżywianiem mieszanym. Dziś nawet agencje rządowe i eksperci ochrony zdrowia przekonują ludzi, aby jedli mniej produktów pochodzenia zwierzęcego, a więcej jarzyn, ziaren, owoców i roślin strączkowych.

Ilość wejść: 5001


Fluor Szkodzi

Fluor jest jednym z głównych składników leków psychotropowych. Wzmacnia ich działanie. Gdy do popularnego leku uspokajającego Valium dodano fluor, powstał środek o silniejszym działaniu, Rohypnol. Inny, niezwykle silny środek uspokajający z fluorem, Stelazinum, jest używany w domach opieki społecznej i w szpitalach psychiatrycznych na całym świecie.

Ilość wejść: 6039


Sektofobia

Sektofobia i paranoja antysektowa od 1995 roku zatacza coraz szersze kręgi i szkodzi już milionom ludzi w Polsce. Lewicy rząd Millera i Łybackiej był bardziej morderczy dla mniejszości niż tradycyjna katolicka inkwizycja! Za sekciarzy uznano wyznawców Kriszny, Sziwy, świadków Jehowy, joginów, aikidoków, a nawet ekologów i radiestetów. Ćwiczysz jogę albo nie jesz mięsa? Łatwo możesz trafić na czarną listę groźnych sekciarzy. Szczególnie w czasie wakacji z SLD i PiS-em. Strzeż się polityków karierowiczów i p/osłów.

Ilość wejść: 5812


Psychologiczna Inkwizycja

Samozwańcza "inkwizycja" dominikańska. Nasuwa się pytanie dokąd mają prowadzić działania tej nie posiadającej naukowych podstaw, ani kanonicznego umocowania psychologicznej "inkwizycji". Polska nie jest pierwszym krajem, gdzie grupy niektórych psychologów próbują rozpętać antysekciarską histerię, aby potem móc bezkarnie szafować ideologicznymi oskarżeniami i urządzić kolejną wersję polowania na czarownice. Taka antysekciarska nagonka przetoczyła się już przez USA i kraje Europy Zachodniej, gdzie pod pretekstem zwalczania niebezpiecznych sekt zaczęto uderzać w różne organizacje religijne zarzucając im psychomanipulację i pranie mózgu.

Ilość wejść: 3925


Znane cytaty

Wypowiedzi sławnych osób o zabijaniu zwierząt i wegetarianizmie

Ilość wejść: 6398


Feng Shui i Wastu - podstawowe praktyczne porady zdrowotne

Porady które zamieszczone są w tym artykule można często usłyszeć od doradców i ekspertów z zakresu Feng Shui czy Wastu. Ich otrzymanie kosztuje ekspertyzobiorcę nawet 1-2 tysiące złotych. Zarówno Feng Shui jak i indyjska czy tybetańska sztuka Wastu podbijają zachodni świat, aby ucywilizować budownictwo domów mieszkalnych, biur i fabryk.

Ilość wejść: 26743


Jogging, Bieg Transowy - Podstawy Praktyki

Idea nieco magicznego, tybetańskiego biegu transowego została w latach sześćdziesiątych XX wieku przeniesiona na Zachód jako luźny i swobodny trening biegowy powszechnie już znany jako jogging (z ang. czytaj dżogging). Duchowe, ekstatyczne bieganie w stanie głębokiego skupienia od tysiącleci znane jest w kulturze duchowej Himalajów, Tybetu i Pamiru, podobnie jak i wśród wszystkich autentycznych szkół Hatha Yogi, z której się wywodzi.

Ilość wejść: 6435


HOMOSEKSUALIZM a Biblia, Koran i Hinduizm

Homoseksualizm zgodnie potępiają Biblia, Koran jak i niektóre pisma hinduistyczne. Tutaj znajdziesz oryginalne teksty które o tym mówią oraz trochę historii i ciekawostek.

Ilość wejść: 12597


Japończycy wkładają całą energię by oszczędzać na paliwie

Kiedy japoński rząd wypowiedział narodową wojnę wzrastającym cenom energii tej zimy, nikt nie wziął sobie tego wezwania do serca bardziej niż to małe rolnicze miasteczko w mglistych górach zachodniej Japonii.

Ilość wejść: 3517


PLEJADY - Astronomia i Mitologia

Plejady fascynują ludzkość od tysiącleci, zarówno astronomów jak mistyków i poetów. Całkiem sporo nauki, mitologii, ezoteryki wiąże się z Plejadami, jak chociażby biblijna Menora.

Ilość wejść: 8058


O Szarlatańskim Pseudoleczeniu zwanym Psychiatrią

Psychiatra to rodzaj szarlatana aplikującego toksyczne środki, które używane często albo długotrwale powodują szereg fizycznych, dobrze znanych dolegliwości jak ślinotok, zmętnienie wzroku, ogłupienie, apatię, drżenie kończyn, zaburzenie pracy serca, duszności, dławienie, przejaskrawienie obrazu, niemożność czytania i pisania, zwolnienie reakcji, niewydolność ogólną, niezdolność do zaspokajania własnych potrzeb, cierpienie psychiczne, a także przyspieszają zgon osoby poddawanej długotrwałym kuracjom środkami psychoaktywnymi. W zależności od rodzaju pseudoleku, rok jego klinicznego stosowania skraca życie od 3-10 lat stąd pacjenci na oddziałach psychiatrycznych zamkniętych zwykle nie żyją więcej niż od 7-20 lat...

Ilość wejść: 4331


Konstytucja RP o Prawach Człowieka

Konstytucja III RP zawiera wiele artykułów o Prawach Człowieka, rzekomo w Polsce gwarantowanych. Aktywiści Stowarzyszenia Macierz zetknęli się jednak z prokuratorami i sędziami, którzy widząc, że podaje się im Konstytucję z paragrafem, potrafili w Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Głubczycach, Warszawie i innych miastach powiedzieć: "mnie to nie obowiązuje, ja mam swoje prawo", "w dupie mam wasze prawa człowieka", "idźcie z tym do Rzecznika Praw Człowieka", "no i co mi zrobicie jak oleję te wasze prawa". Większość reakcji sędziów, prokuratorów i policjantów na widok Konstytucją gwarantowanych praw człowieka, nie nadaje się jednak do publikacji z uwagi na ich tzw. niecenzuralność...

Ilość wejść: 4305


Wegetarianizm a Człowieczeństwo

Człowiek, Istota Ludzka, to brzmi całkiem dumnie, ale w starożytności do ludzi zaliczano wyłącznie WEGETARIAN, a więc istoty ludzkie, które nie spożywały generalnie w ogóle żadnego pokarmu mięsnego, tj. takiego, dla którego zdobycia trzeba było zabić jakiekolwiek zwierzę.

Ilość wejść: 5068


Aspartam - Śmiertelna Trucizna

Ze wszystkich dostępnych na rynku, ASPARTAM (znany też jako dodatek E 951) jest najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności!!! - opracowano na podstawie artykułu zaczerpniętego z biuletynu Dr Mercola z Townsend Letter for Doctors and Patients (Tłum. M. Trojanowskiego)

Ilość wejść: 17197


Kultura Polan - Słowiaństwo

Interesująca jest starożytna, czysta duchowość i religijność plemion, z których powstał dzisiejszy Naród Polski, kultura wyrosła z najlepszych wartości całego obszaru indoeuropejskich wpływów, a wszelkie formy kultu opierały się na pokoju, zgodzie, honorze, tolerancji i poczuciu jedności ludzi z przyrodą. Słowiaństwo przetrwało imperialne zakusy barbarzyńskich narodów, najeźdźców i zaborców i każda osoba na polskiej ziemi w istocie jest Słowiańską duszą uwielbiającą taniec, śpiew i muzykę, jaką dziedziczy cały Naród po swych przodkach, a jest to istotna część kultury Świętowita i Lajli, Peruna czy Śiwa, a nade wszystko Ducha, Jesse, bo czucie i doświadczanie Wszechducha podstawą jest kultury całej Polski!

Ilość wejść: 6304


Światowa Deklaracja Praw Zwierząt

Uchwalona przez UNESCO w dniu 15.X.1978 r. w Paryżu

Ilość wejść: 3270


Jak skutecznie wyleczyc człowieka z raka?

Istnieją sposoby terapii uwalniającej od złośliwych nowotworów, ale terapie muszą być prowadzone w formie psychosomatycznej, bo rak potrzebuje najpierw uleczenia psychiki, a w następstwie tego ciała. Terapeuta musi znać i zrozumieć żelazne prawa powstawania raka, a podstawą jest fakt, że każda postać, każdy rodzaj raka rozpoczyna się od ciężkich psychicznych przeżyć, a poważne, dramatycznie ostre, izolujące (deprywujące), szokowo-konfliktowe przeżycia uderzające zarówno w psychikę jak i fizyczny organizm człowieka stoi za każdym jednym nowotworem.

Ilość wejść: 10635


Kakao jako Lek i Duchowy Napój Bogów

Roślina Kakao na pewno należy do tych pożytków, które mają bardzo wszechstronne lecznicze działanie, leczy, pomaga wielce w około 100 różnych chorobach i dolegliwościach, dlatego ludzie powinni nauczyć się cenić ten wspaniały naturalny lek i nauczyć prawidłowo go stosować.

Ilość wejść: 11629


Człowiek w świecie chemii

Rakotwórcza patelnia i wykładzina, uczulająca szminka i prezerwatywa, pomidor i mleko z miesięcznym terminem ważności. Jeszcze sto lat temu nauka znała około 2 mln związków chemicznych. Teraz blisko 15 mln. Co roku na świecie przybywa 600 kg fachowej literatury chemicznej. I coraz głośniej mówi się o postępującej chemizacji naszego życia i jej opłakanych skutkach.

Ilość wejść: 4783


Kalendarz Ekologa

Dni, które każdy ekolog powinien znać

Ilość wejść: 5316


YAMAH i NIYAMAH - Etyka, Moralność, Duchowy Sposób Życia w Jodze!

Jamy i nijamy to podstawy jogi, a już szczególnie hatha jogi. Kto nie zna zasad jama i nijama nie powinien ćwiczyć asan, bo jeszcze do nich nie dorasta! Duchowość, uduchowienie, mistyka to także etyka i moralność, zasady nieba i ziemi co doskonale widać na przykładzie zasad yama i niyama w treningu jogi nauczanej przez mistrzów Wschodu.

Ilość wejść: 4201


Wolność Sumienia i Wyznania

Represjonowanie innych za ich wyznanie jest anormalnym wynaturzeniem, dewiacją i zboczeniem, patologią antyludzkiej cywilizacji śmierci. Zawsze należy innym przyznawać prawo do swobody ich wyznania. Początkiem końca każdej cywilizacji jest terror religijny i narzucanie światopoglądu. Dobre Prawo zawsze szanuje wolność i swobodę głoszenia myśli filozoficznej, religijnej i naukowo-wynalazczej i takie prawo jest dla ludzi radością! Nie tylko prawo do swobody i wolności myśli i słowa jest potrzebne, ale też wsparcie i ochrona tej wolności, która jest wyższym dobrem. Wszystko, co narzuca się jako jedynie słuszny pogląd czy jedynie słuszną religię jest barbarzyńską, prymitywną herezją.

Ilość wejść: 17115


Jak Kuba przetrwała kryzys naftowy

Pomimo tego, że Kuba jest biednym krajem, PKB na mieszkańca w wysokości 3000$/rok (trzeci najbiedniejszy kraj na świecie), średnia długość życia jest taka sama jak w USA, a śmiertelność noworodków mniejsza od tej w USA. Umiejętność czytania i pisania posiada 97% obywateli, tyle samo co w Stanach Zjednoczonych. System edukacyjny i leczniczy jest na Kubie darmowy. Kuba jest jednym z państw przodujących w wykorzystaniu energii słonecznej. Kuba jest ekologiczna. Obecnie około 50% warzyw sprzedawanych Hawanie pochodzi z produkcji wewnątrz miasta, zaś w innych miastach i miasteczkach miejskie ogródki zaspokajają od 80 do 100% potrzeb żywnościowych.

Ilość wejść: 6336


Słownik Pojęć Prawnych

Walcząc o podstawowe prawa człowieka, takie jak swoboda wyznawania dowolnej wiary religijnej czy stosowania diet wegetariańskich, pisząc do sądów i organów państwowych pisma, apele i odezwy warto poznać dokładniej podstawowe pojęcia tak zwanego języka prawniczego. Pomocne są przy czytaniu prawniczych wywodów, uzasadnień i sentencji. Aktywiści stojący na pierwszej linii frontu w walce o podstawowe prawa człowieka w katolicko-solidarnościowej III Rzeczpospolitej Polskiej jak wiemy z autopsji muszą być nawet lepiej obeznani z językiem pojęć prawnych niźli sami prawnicy stojący rzekomo na straży prawa.

Ilość wejść: 4072


Shri Shri Anandamurti - Prabhat Ranjan Sarkar - Ananda Marga i Neo-Humanizm

Prabhat Ranjan Sarkar to jeden z najbardziej znanych filozofów, pisarzy, poetów, pieśniarzy i mistyków XX wieku. Znany jako Anandamurti założył ruch Ananda Marga dla nauki Tantry.

Ilość wejść: 6583


Medytacja – Sztuka Życia, Zdrowia i Postępu!

Ludzie medytujący, wedle wszelkich badań naukowych, tak starożytnych jak i bardzo współczesnych są o wiele bardziej spokojni i szczęśliwi w życiu od ludzi niemedytujących, a rozwinięta inteligencja stawia medytatorów pośród prawdziwej awangardy kulturalno – naukowej świata. Cóż, Izaak Newton, Leonardo da Vinci czy Albert Einstein także z oddaniem poświęcali swój czas medytacjom, a dzięki temu dokonał się prawdziwy naukowy postęp, naukowa rewolucja we współczesnym świecie. Ludzie medytujący są mniej podatni na zdenerwowanie, wzburzenie czy szok, łatwiej więc znoszą życiowe burze, kryzysy i frustracje.

Ilość wejść: 3327


Zdrowie

Morgellonka - Morgellons Syndrome: Tajemnicza Choroba Browne'a

W 2007 roku było to już 11 tysięcy ludzi. Choroba Morgellonów charakteryzuje się rozwojem podskórnym i podtkankowym kolorowych mikrowłókien. Istnieją już kryteria diagnostyczne.

Ilość wejść: 41003


zdrowie

PARANOJA - Parafrenia - Paranoid czyli Osoba Paranoiczna w Domu i Partii

Typ chłodny emocjonalny, wycofany z kontaktów z innymi, wrogi, nadmiernie podejrzliwy, nadmiernie wrażliwy na lekceważenie i krytykę, niezdolny do wybaczania urazy, zazdrosny. Naród Polski jest coraz bardziej narażony na rozmaite zaburzenia psychiczne. Liczba chorych ciągle rośnie od wielkiej zmiany ustroju w 1989 roku począwszy, co na pewno jak wykazały liczne badania nie jest przypadkowe. Do głosu doszły bowiem ciemne siły, które nie tylko same są chore psychicznie, ale i potrafią skutecznie psychozy i fobie indukować w umysłach innych ludzi. Rośnie też ilość zaburzeń społecznych typu paranoicznego, co widać chociażby w polityce i mediach, nie tylko w zachowaniach sąsiadów.

Ilość wejść: 62500


INFLUENZA - Grypa, Hiszpanka i Grypa Ptasia - Leczenie a Urok Propagandy

Grypa od tysięcy lat atakuje ludzi. Ptasia grypa znana jest zaledwie sto lat. Leczenie przeziębień i grypy to dobrze znane zagadnienie medycyny naturalnej od tysiącleci. Wybijanie milionów sztuk drobiu może być dochodowym zajęciem dla zwalczających się konkurencyjnych firm. Media dzięki panice zarabiają pieniądze.

Ilość wejść: 7022


SŁOWIAŃSTWO: Rodzima Wiara Ukraińska

Jak udowodnił w toku swoich badań profesor Szajan, wiara prasłowiańska nie była politeizmem. Posiadała szczególne pojmowanie bóstw, któremu odpowiada raczej termin henoteizm: Bóg jedyny, ale mnogi w swych przejawach; ma tyle imion, ile tych przejawów ukazuje się we Wszechświecie.

Ilość wejść: 3949


ASANA - Relaksacja - Hatha Joga - Trening Zdrowia i Spokoju dla Ludzi Zachodu

Asana to pozycja do ćwiczeń jogi zdrowia! Asany i niektóre elementy hatha jogi są coraz powszechniej praktykowane i doceniane. Okazuje się, że mogą dać ludziom dużo więcej niż dobre rozciągnięcie i relaksację jak się powszechnie sądzi. Najstarsze odkrycia dowodzą, że asany były ćwiczone już ponad 5 tysięcy lat temu w Dolinie Indusu.

Ilość wejść: 30579


APATIA - Narkolepsja, Chroniczne Zmęczenie, Śpiączka: Przyczyny i Terapia

APATIA to objaw Lęku (Fobosa), który chce zniszczyć nasze życie, miłość i ostatecznie nas samych w procesie złego funkcjonowania, wymuszonego przez energię lilitową LĘKU. Taki tam demon. Śpiączka, ospałość, problemy z pęcherzem moczowym, trądziki, rozedma płuc, dolegliwości woreczka żółciowego, stany narkoleptyczne mniej się kojarzą z apatią, ale okazuje się że od zawsze mogą być ze sobą powiązane.

Ilość wejść: 11043


Sektofobia to Psychiczna Choroba

SEKTOFOBIA to lęk przed heretykami, sektami, innowiercami, masonami. Lęk przed obcymi ideami czy kulturami to lęk przed innymi grupami ludzi, rodzaj ksenofobii i antropofobii zarazem. Sektofobia nie jest niczym nowym, a jednostki dotknięte taką chorobą w sposób natrętny obrzydzają życie ludziom o innej niż ich własna wierze religijnej, wyznaniu czy światopoglądzie. Osoba chora na fobię lękową przed sektami z uporem maniaka wygłasza spaczone lękowymi rojeniami sądy o rzekomym zagrożeniu przez sekty, które często istnieją jedynie w jej wyobraźni, wszędzie szuka i dopatruje się sekty, tworzy teorie mające uzasadniać własne obawy, lęki, własne bezzasadne, subiektywne doznania i wrażenia na temat ludzi związanych lub podejrzewanych przez chorego o przynależność do jakiejś mało znanej wiary religijnej, szczególnie o obco brzmiących nazwach.

Ilość wejść: 3547


Hinduska Rachuba Czasu i Kalendarz Perski

Bardzo interesująca rozprawa o historii kalendarza i rachuby czasu w Indii z dodatkiem w postaci kalendarza Persów. W wyniku reformy kalendarzowej z roku 1957 kalendarzem narodowym Indii jest kalendarz księżycowo-słoneczny.

Ilość wejść: 4797


WIMANA - Latające Pojazdy Starożytności

Technika i nauka starożytnych Ariów państwa Wielkiej Bharaty. Autor w sposób przystępny opisuje znane z kultury i historii nauki w Indii relacje o latających pojazdach nazywanych Vimana. Wspomina o Mohendżodaro i innych miejscach, których radioaktywność można porównać do Hiroszimy i Nagasaki. Czyżby na ziemi już kiedyś kwitła atomowa cywilizacja? A może ludzkość przeżyła inwazję UFO?

Ilość wejść: 18816


SANSKRYT, Wiedza Wedyjska a Współczesna Nauka

Artykuł tworzą trzy krótkie rozprawy naukowe autora o relacjach pomiędzy nauką i wiedzą wedyjską Ariów, o znaczeniu sanskrytu i pochodzących z niego języków indoeuropejskich oraz słowniczek pozwalający zapoznać trochę pojęć indyjskich. Bardzo polecane przed podróżą do Indii, Kaszmiru, Nepalu czy Tybetu. Przydatne wszystkim zainteresowanym studiami orientalistyki.

Ilość wejść: 13340


HUNA i ROA - Magia, Religia, Wierzenia i Uzdrawianie Ludów Oceanii

Huna to bardzo popularny i modny temat. Jak wszystko, co odnosi się do zdrowia i uzdrawiania. Warto jednak zobaczyć techniki uzdrawiania i masażu w kontekście duchowej i religijnej kultury z której pochodzą. Monoteizm ludów Oceanii jest mało znany, ale bardzo pouczający. Podobnie i praktyki Kahunów.

Ilość wejść: 7442


KARTA Praw Podstawowych Unii Europejskiej

Karta Praw Podstawowych UE - Wprowadzenie Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej (ang. Charter of Fundamental Rights of the European Union, fr. Charte des droits fondamentau)

Ilość wejść: 2919


Protestantyzm i Reformacja: Tezy Marcina Lutra

Artykuł "Tezy Marcina Lutra" zawiera dokładne tłumaczenie historycznych 95 Tez znakomitego teologa i księdza Marcina Lutra, które legły u podstaw Reformacji oraz powstania schizmy Protestantyzmu. Dzisiejszy protestantyzm to wiele ruchów religijnych odnoszących się do Ewangelii i nazywanych ewangelickimi.

Ilość wejść: 8325


Neofobia i Ksenofobia - Obawy i Lęki przed Nowym i Innymi

Ksenofobię wszyscy znają, szczególnie w Polsce. Neofobia to paniczny lęk przed tym co nowe, lęk powodujący agresywną i bezmyślną, chaotycznę obronę, lęk konserwatyzmu. Neofobia często stopuje i zwalcza postęp i reformę, co widać na przykładzie Polski. Fobie to taka kategoria dolegliwości, która często powoduje agresję i atak na to czego się boi człowiek przez silny i chorobliwy lęk ogarnięty. Fobie to choroby polityków, szczególnie na prawicy!

Ilość wejść: 17037


Cukier, Alkohol, Papierosy, Nadwaga, Sepsa, Rak, a Dieta i Zdrowie

Jak sobie pomóc w walce z otyłością, nadwagą, cukrzycą, rakiem, schizofrenią, chorobami serca, depresją i innymi schorzeniami współczesnej cywilizacji. Materiał oparty wyłącznie na aktualnych, najnowszych wynikach badań naukowych. Błonnik, kwasy omega-3, witamina D w diecie. Spowolnienie starzenia.

Ilość wejść: 5918


TANTRA JOGA: Objawienie Boga Sziwa - Joga Dla Wszystkich

Tantra Joga to u źródeł podstawowa wiedza duchowa, religijna i teologiczną na temat Boga Śiva (Sziwa, Siwa) w hinduizmie i tantryzmie oraz wprowadzające przesłania nauk duchowych sziwaizmu dla ludzkości! Śiwaizm (śaiwita) to główny nurt religijny i duchowy północnych Indii oraz Hindukuszu i Tybetu. Z Śiwaizmu wywodzi się buddyzm i coraz bardziej popularna tantra...

Ilość wejść: 11796


Szkodliwe Działanie Fluoru

Niewielu ludzi wie, że fluor tak naprawdę jest trucizną. Często też jest głównym składnikiem leków psychotropowych, a także trutek na insekty.

Ilość wejść: 35736


BO YIN RA - Drogowskaz i Wiersze

Jeden z najbardziej znanych europejskich poetów, pisarzy i mistyków przełomu XIX i XX wieku to Józef Antoni Schneiderfranken czyli Bo Yin Ra. Drogowskaz to jedno z głównych dzieł!

Ilość wejść: 4178


AIKI-BUDO: Sztuka Walki Shobu-Aikido Morihei Ueshiba

Aikido, a właściwie Aiki-Budo to bardzo skuteczny i elegancki w swej formie przekaz starożytnego Aiki-Ju-Jutsu znanego także pod nazwą Yawara. Pochodzi od księcia Teijun i Miyamoto Musashi. Na początku XX wieku uczony przez klan Daito-ryu rodu Takeda. Rozpowszechniony przez mistrza Morihei Ueshiba. Aikido ćwiczone jest na Zachodzie, ale głównie w rekreacyjnej formie, która ma niewiele wspólnego z prawdziwą walką!

Ilość wejść: 5139


NAŁOGI: Alkoholizm i Nikotynizm - Korzenie Narkomanii

Uzależnienie jest chorobą duszy (psychiki) i emocji, a także mózgu i systemu nerwowego. Polega ono na utracie kontroli nad własnym życiem i braniu środków odurzających pomimo problemów, które one wywołują. Najgorsze, najbardziej patologiczne uzależniania w XX i XXI wieku to ciągle alkoholizm i nikotynizm.

Ilość wejść: 12742


DEMONOLOGIA: Demony, Czorty, Dżiny, Asury i Opętania oraz Egzorcyzmy

Etnografia i mitologia. Demony, diabły, dżiny, asury, wampiry, siły nieczyste, egzorcyzmy - temat ten zajmuje wielu ludzi naukowo lub hobbystycznie badających mity i podania ludowe. Jednych temat przyciąga jako fantastyka, mity i baśnie, a innych jako ezoteryczna wiedza o innych wymiarach bytu lub nawet praca nad usuwaniem wpływów czy opętań dokonywanych przez siły czy istoty niewidzialne i jak dotąd naukowo nie zbadane.

Ilość wejść: 34122


Drzewa - Psychologia, Mistyka i Horoskop Celtycki

Bestseller starej psychologii i psychoterapii celtyckiej. Celtowie przekazali ludzkości wspaniałe narzędzie do rozważania swojego życia oraz osiągnięcia harmonii z przyrodą. Warto studiować starą wiedzę psychologiczną o człowieku powstałą z obserwacji i doświadczenia. Jest ona też rodzajem dawnego naukowego horoskopu który nie tyle wróży ile pomaga żyć dając ogólny portret psychologiczny człowieka.

Ilość wejść: 31289


Medytacja Transcendentalna (TM) - Fakty i Mity Apologetyki

Czym jest Medytacja Transcendentalna? Kim był nieżyjący już guru zespołu The Beatles, Maharishi Mahesh Yogi? Jak TM pomaga jako metoda relaksacyjna w psychoterapii? Kłamstwa i oszczerstwa paranoików z ośrodków antysektowych, a prawdziwy obraz ruchu Medytacji Transcendentalnej!

Ilość wejść: 13897


Telekineza i Lewitacja: Prawda czy Mit?

Zjawiska PSI fascynują ludzi. Zainteresowanie nadprzyrodzonym, jak lewitacja, psychokineza, telekineza nie słabnie, a w każdym ludzkim pokoleniu jest stałe i obejmuje uczonych.

Ilość wejść: 51862


ASTROLOGIA Indyjska: Znaczenie Planet Dni Tygodnia

Astrologia Wedyjska w Indii zajmuje się poważnie analizą wpływu planet na dni tygodnia. Każda planeta powiązana jest z jednym z siedmiu dni tygodnia. Doba wedyjska zaczyna się o wschodzie słońca. Wiedza ta oparta na wiekach obserwacji jest nauką, jako że opiera się na empirycznym, powtarzalnym doświadczeniu!

Ilość wejść: 15939


REBIRTHING, Oddychanie Holotropowe, Regresing - Okiem Mistrzów Jogi

LAJA KRIJA – pierwowzór rebirthingu, holotropii i regresingu. Laya Kriya, to technika polegająca na wprowadzeniu się w stan Pratjahara - przeglądu życia, a także głęboka metoda psychoterapii pozwalająca na totalne odnowienie i odbudowę życia. Każdy człowiek ma prawo wieść szczęśliwe życie, a metody Laya Kriya są w tym od wieków skuteczną pomocą.

Ilość wejść: 6997


Bogini KĀLĪ DEVI - Okiem Wyznawców Hinduizmu

Tańce Duchowej Jedności, Tańce Pokoju, Święte Tańce - to wszystko jest inicjatywą i natchnieniem płynącym od Bogini Kali - patronki Krija Jogi. Bogini KĀLĪ DEVI - (Kali, Kaalii, Ka'li') Królowa Niebios jest spośród wszystkich żeńskich form Panteonu Euroazji bodaj najmniej zrozumianą, a i często błędnie interpretowaną tzw. "Czarną Madonną"...

Ilość wejść: 12344


AIKIDO – Japońska Sztuka Walki

Nazwa Aikido wielu osobom wydaje się znajoma, nawet tym, którzy trochę ćwiczyli. Czy jednak na pewno wiesz, czym tak naprawdę jest ta starożytna japońska sztuka walki? Dowiedz się o historii Aikido, dawnej sztuce Yawara czyli Aiki-Ju-Jutsu, jego zasadach i filozofii życia. Aikido to styl życia, którego istotną częścią jest najlepiej codzienny trening Ki.

Ilość wejść: 10851


DRZEWA - Energia Przyrody, Uzdrawianie i Astrologia

Uczeni, naukowcy, intelektualiści najlepiej pracują wśród przyrody, gdzie mogą wypoczywać, zebrać myśli i przejawiać błysk geniuszu. Artykuł o tym jak bardzo korzystnie wpływa na człowieka aura, nastrój i energia poszczególnych gatunków drzew i lasów. Drzewa działają jak doskonali bioenergoterapeuci. Oddają ludziom swoją energię, moc i siłę, są doskonałymi przekaźnikami życiowej energii. Aby zdrowo żyć warto odwiedzajmy las.

Ilość wejść: 7147


Bhagawad Gita - Teksty Wprowadzające i Objaśnienia

Bhagawad Gita tak mało znana chociaż tak wiele o niej napisano. Tutaj znajdziesz objaśnienia i teksty wprowadzające pomocne zrozumieniu tekstu na którym opiera się historia Indii. Umadevi Wanda Dynowska jest najlepszym w historii Polski ekspertem od tłumaczenia i objaśniania Bhagawad Gity!

Ilość wejść: 4006


BHAGAWAD GITA - Przekład Umadewi Wandy Dynowskiej (1)

Bhagawad Gita to część eposu Mahabharata, który jest przez Hindusów, praktyków nurtów wedyjskich i hinduistycznych na całym świecie uznawana i ceniona jako źródłowe Pismo Święte, podstawa jogi i gnozy, tantry, duchowości, kultury i religii Wschodu. Bhagawad Gita to bogactwo wschodniej myśli filozofii sankhya, a także jogi, skarbnica rozumu i serca!

Ilość wejść: 5368


BHAGAWAD GITA - Przekład Umadewi Wandy Dynowskiej (2)

Bhagawad Gita - ta część Mahabharaty jest przez Hindusów i praktyków nurtów hinduistycznych na całym świecie uznawana i ceniona jako źródłowe Pismo Święte, podstawa jogi i gnozy. Bhagawad Gita to bogactwo wschodniej myśli filozofii sankhya, a także jogi, skarbnica rozumu i serca!

Ilość wejść: 3178


Autobiografia Peddabottu Sharada Devi czyli Kim jest Sai Baba Avatar?

Osobista historia życia i doświadczeń uczonej wielbicielki, która była uczennica Sai Baba ponad 100 lat w jego dwóch wcieleniach jako Shirdi i jako Sathya Sai Baba. Pedddabottu została uznana za wzniesioną do świadomości Sharada Devi. Świętość wynika z długiego życia pełnego cnót i heroicznych zmagań, nie jest kwestią kaprysu. Sathya Sai Baba kontynuuje dzieło swej poprzedniej świadomej inkarnacji znanej jako Śirdi Sainatha, będąc szczególnym fenomenem Wschodu.

Ilość wejść: 3325


Wielbicielka SATHYA SAI BABA Odpowiada na Demagogiczne Oszczerstwa

Cztery typy ludzi zwalczają Sathya Sai Babę: konkurencja religijna w Indii, maoiści ateiści, chrześcijańska prawica na Zachodzie oraz pedofile żyjący z handlu dziećmi w Indii. W tym artykule opublikowanym wcześniej w Polskim magazynie "Światło Miłości" wydawanym w Trójmieście absolwentka Uniwersytetu Sai w Puttaparti i wielbicielka Sai skupia się jedynie na przedstawicielach tej pierwszej i trochę drugiej grupy demagogów, chociaż nie są to ci co w skali całego świata zwalczają Sathya Sai Baba i jego nauki najbardziej. Ludzie w Polsce przyzwyczajani od dzieciństwa do politykierskich demagogii z mównic sejmowych i partyjnych powinni szczególnie nauczyć się słuchać głosu krzywdzonych, znieważanych i uwrażliwić na dociekanie i badanie co jest prawdą, a co fałszem - zwłaszcza, gdy sezon ogórkowy w pełni...

Ilość wejść: 4068


SATHYA SAI BABA - Przepowiednie i Proroctwa o Przyjściu Awatara

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 12270


EDUKACJA: Opowiadania dla Dzieci w Grupie 6 do 9 lat

Ten artykuł z bajkami dla dzieci był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 5069


BHAGAWAN Sathya Sai Baba - Wywiady z Awatarem dla Dziennikarzy

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 4671


SATJOPANISZAD - Nauki i Inspiracje Upaniszad Awatara Sathya Sai Baba

Zbiór ciekawych wyjaśnień i odpowiedzi na rozmaite pytania i problemy osób zainteresowanych rozwojem duchowym, medytacją, religią czy metafizyką udzielanych przez indyjskiego świętego Sathya Sai Baba. Cały tekst nazywany jest tak przez indyjskich jak i zachodnich bhaktów - wielbicieli współczesną Upaniszadą. Stąd tytuł Satjopaniszad (Satyopanishad). Oryginalnie fragmenty opublikowane na stronie dr Kazimierza Borkowskiego.

Ilość wejść: 3405


SATHYA SAI BABA - Opowieści i Relacje Wielbicieli

Zbiór krótkich artykułów sympatyków (bhaktów) indyjskiego Awatara, Śri Sathya Sai Baba, liczne doświadczenia na różne tematy, od przepowiedni o nadejściu początków Złotego Wieku w sercach wyznawców, przez wspomnienie zachodniej jogini Indra Devi, doświadczenia z biblioteką liści palmowych mędrca Śuki, przeżycia gwałtu i duchowych doświadczeniach jego transformacji po współpracę medycyny z modlitwą i wiedzą o karmie.

Ilość wejść: 4072


KUNDALINI - Joga, Seks czy Kult Bogini?

Energia Wewnętrzna, Moc Duchowa, Kundalini, Śakti, Gayatri, Devi, Siddhi Mata - wiele jest nazw wskazujących na źródło nadnaturalnych mocy, cudów i zjawisk nadprzyrodzonych. Kundalini kojarzy się na Zachodzie często z wolnym seksem, ale na Wschodzie są to tajemne praktyki mądrości i czakry Bogini.

Ilość wejść: 5021


DOJO - Miejsce ćwiczeń we wschodnich sztukach walki

Miejsce ćwiczeń w sztukach walki budo, takich jak iaido, aikido, yawara, ju-jutsu przypomina małą świątynię. Ważne są zasady zachowania, sposób kłaniania, przestrzega się zasad starszeństwa oraz honorowego kodeksu sztuk walki - bushido.

Ilość wejść: 5427


NASZA SZKOŁA - część I - Odzywki nauczycieli do uczniów

Odzywki nauczycieli do uczniów są zaprawdę świetne. Nauczyciele produkują cudowne porównania i mają swoje przywary, które w taki właśnie sposób objawiają. Zawsze uczniowie dobrze bawią się cytując to, w jaki sposób ich belfrowie odnoszą się do uczniów. Dobrej zabawy życzę.

Ilość wejść: 6353


NASZA SZKOŁA - część II - Uwagi z dzienniczków szkolnych

Na pewno pamiętacie uwagi nauczycieli wpisane do dzienniczków szkolnych. Nauczyciele prześcigają się w tworzeniu cudownych porównań i opisów dotyczących szkolnego życia swoich ulubieńców - uczniów. Nie ma jak te wspaniałe uwagi naszych ukochanych nauczycieli, z których to uwag - już jako dorośli zaśmiewamy się czasem do łez. Życzę więc dobrej zabawy.

Ilość wejść: 12960


NASZA SZKOŁA - część III - Humor z zeszytów szkolnych

Ach, te nasze dzieci! Humor z zeszytów szkolnych to nie tylko zabawa dla nauczycieli, którzy często zastanawiają się skąd uczeń czerpie takie świetne porównania, ale także i dla dorosłych, którzy nie mogą wyjść z podziwu nad inwencją twórczą swoich latorośli. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Ilość wejść: 10444


Joga, Medytacja, OBE, Tantra i Seks, Reinkarnacja - Dobrem dla Zachodu

Zjawiska parapsychiczne znane jako Psi takie jak eksterioryzacja wspierają wiarę w reinkarnację. Odnoszą się do jogi tak samo jak do tantry. Ludy Wschodu zajmują się sublimowaniem seksualności, podróżami eterycznymi, wszystkim co tak bardzo potrzebne jest współczesnym ludziom Zachodu, gdzie wiara jest martwa, a religia pusta...

Ilość wejść: 6266


FOBIE: Rodzaje i Klasyfikacja Zaburzeń Lękowych

Fobia, panika jest nieuzasadnionym, irracjonalnym lękiem, niewspółmiernym do przyczyny, powiązanym z konkretnym niebezpieczeństwem. Dowiedz się wszystkiego o fobiach i jej rodzajach. Co najmniej 10 procent ludzi cierpi koszmary z powodu fobii, także takich jak rusofobia czy germanofobia, które uniemożliwiają normalną współpracę gospodarczą...

Ilość wejść: 11428


BIOENERGOTERAPIA, Mesmeryzm, Prana i Czakroterapia

Bioenergoterapia, bioterapia, leczenie praniczne, mesmeryzm, bioenergia, fluid zwierzęcy, egzorcyzmy, radiestezja - powrót człowieka XXI wieku do natury i tradycyjnej medycyny. Medycyna Tradycyjna jest popierana i promowana przez WHO, jednak w Polsce niektórzy pseudomedycy z dyplomami o tym nie chcą słyszeć. Medycyna Naturalna jest prawdziwym źródłem zdrowia i szczęścia człowieka.

Ilość wejść: 13584


YAWARA - Starożytne Japońskie Aiki-Ju-Jutsu

Podstawy systemu yawara są bardzo ciekawe dla znawców budo w Polsce, szczególnie dla praktykujących sztuki aikido, aiki-jutsu (aiki-dźiutsu) i ju-jutsu (dźiu-dźiutsu). Mało kto jednak wie czym jest ten dawny system japońskich sztuk walki. Kamakura Ushogi czy Miyamoto Musashi należą do prekursorów Yawara tak samo jak Książe Teijun...

Ilość wejść: 20588


Podstawy obsługi konsoli systemów UNIX-Linux

Zaznajomienie z podstawami obsługi konsoli systemów operacyjnych UNIX Linux to dobry materiał zarówno dla studentów informatyki jak i dla hobbystów pragnących poznać sposoby pracy w powłoce. Artykuł zawiera niewielkie wprowadzenie na poziomie dla studenta pierwszego semestru informatyki.

Ilość wejść: 65555


KALARIPAYAT - Pochodzenie i charakterystyka głównych systemów walki wręcz

Historia sztuk walki to droga indyjskiego Kalaripayat przez Indie do Japonii. Bodhidharma przyniósł Kalaripayat z Indii do Chin i tak powstała słynna sztuka walki z klasztoru Szaolin. Historia Ju-jutsu (Yawara), Karate, Judo i Aikido to sięganie do wspólnych starożytnych korzenie Sztuki Walki.

Ilość wejść: 7330


Uzdrowienie - leczenie duchowe - charyzmat uzdrawiania

Duchowe uzdrawianie zwane także leczeniem wiarą praktykowane jest praktycznie we wszystkich systemach religijnych. Zarówno religijni chrześcijanie, jak muzułmanie, buddyści, dżiniści czy hinduiści w podobny sposób modlą się i medytują dla zdrowia, dla uzdrowienia oraz długowieczności. Uzdrawianie nazwano nawet medycyną duchową!

Ilość wejść: 18153


Podstawy Aikido i treningu Ki - Harmonia Ciała i Duszy - Koichi Tohei (10 Dan)

Koichi Tohei (10 dan) przez wiele lat był dyrektorem technicznym Fundacji Aikido Aikikai w Japonii. Po śmierci Morihei Ueshiba w 1969, spadkobiercą szkoły został Kishomaru Ueshiba, który posiadał stopień 7 dan, chociaż kilku mistrzów miało wyższe stopnie. Już w 1971 roku, syn mistrza zaczął robić "porządki" i eliminować tych, co umieli i rozumieli więcej od niego. Tak Koichi Tohei musiał odejść z Aikikai w atmosferze skandalu i obciachu, a Aikikai stało się tym, czym jest - bez swojej najlepszej kadry mistrzów!

Ilość wejść: 18341


Z naszego bloga


Top 11

Najpopularniejsze artykuły: 


Newsletter


Wyślij

Po więcej informacji zapisz
się do naszego newslettera

Licznik odwiedzin: 8836090 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 12:40:53