Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Usui Reiki Ryoho Gakkai - Japońska Medycyna Tradycyjna


WAKA - GYOSEI - Japońskie poematy mistyczne

Waka, poematy mistyczno-etyczne z nauką duchową i uzdrowicielską które są jednocześnie duchowymi pieśniami intonowanymi lub recytowanymi przez adeptów autentycznego ReiKi na wszystkich stopniach inicjacji.

Ilość wejść: 7595


REIKI zawsze jest japońskie

Reiki zawsze jest japońskie. Nie ma odmian ani stylów, nie dzieli się na zachodnie i wschodnie. Reiki pochodzi z Japonii i dlatego zawsze jest japońskie. Istnieje tylko jedna autentyczna linia sukcesji - Prezydentów Nihon Reiki Gakkai. Takata nie miała pełnej wiedzy o ReiKi. Hayashi popełnił samobójstwo tracąc prawo do nauczania razem ze swymi uczniami. Taka jest smutna dla wielu "naga prawda". W latach 1975-1999 Prezydentem ReiKi była Kimiko Koyama Sensei...

Ilość wejść: 5336


Tradycyjne Japońskie Usui Reiki

Reiki Ryoho nie jest systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako skuteczna metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe, ponadkulturowe i ponadrasowe, chociaż odnosimy się do źródła Reiki jako do Najwyższej Boskości, Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten i rozumie jako Miłość, Światło i Moc. Reiki nie stoi w sprzeczności z jakimikolwiek praktykami religijnymi, duchowymi czy medytacyjnymi, a przeciwnie - wzbogaca je i wzmacnia oraz dzięki swej uniwersalności pozwala lepiej zrozumieć.

Ilość wejść: 4975


Program nauczania REIKI

Autentyczne ReiKi nauczane przez Mikao Usui Sensei zawierało i zawiera osiem kolejnych stopni inicjacyjnego wtajemniczenia. Inicjacje są one opisane jako ośmiostopniowa ścieżka uzdrowiciela w jednej z buddyjskich ksiąg. Każda kolejna inicjacja posiada swoja własna nazwę. Poziom pierwszej inicjacji nazywany jest Dai Roku Tou (Wielki Szósty Krąg). System Rei Ki jest w swej istocie duchową drogą rozwoju poprzez uzdrawianie. W Ameryce i Europie kursy ReiKi są często bardzo zubożone w porównaniu z japońskim oryginałem rozpowszechnionym przez Mikao Usui Sensei. Warto poznać autentyczny program kursów, aby nie dać się oszustom żądnym zysku żerującym na nieświadomych ludziach...

Ilość wejść: 4171


SHO DEN - Pierwszy Stopień Usui Reiki (I)

Pierwszy Stopień Usui Reiki - jakże mało znany jest jego faktyczny program na Zachodzie, chociaż tak wiele osób otrzymało pierwsze cztery synchronizacje i certyfikaty! W najgorszej sytuacji są ci, którzy pod nazwą Reiki otrzymali coś zupełnie innego, niż to co powinno tam być! Shoden to dosłownie stopień początkowy, kurs podstawowy lub nauki początkowe. Shoden zawiera cztery wielkie kręgi inicjacyjne, inaczej mówiąc składa się z czterech pierwszych stopni inicjacji oraz czterech metod nakładania rąk, waka i pięć wskazań. Jest to cykl podstawowej nauki i praktyki Usui Reiki zwanej też stopniem praktykanta lub adepta, Otagi.

Ilość wejść: 7297


USUI REIKI RYOHO - Japońska Bioterapia, Masaż i Akupresura

Nauka ReiKi w tzw. szkołach zachodnich daleko odbiega od oryginalnej formuły japońskiej bioterapii, a wedle japońskich mistrzów cała tak zwana "zachodnia linia reiki" jest wypaczona. Dlatego właśnie proponujemy naukę systemu Usui ReiKi w formule warsztatów Shuyokai. Kolejne stopnie zaawansowania nie są uzależnione od ilości warsztatów w których adept bierze udział ani od ilości ReiJu (synchronizacji), które otrzymuje. Kolejne poziomy są osiągane przez członków Stowarzyszenia Usui Reiki po opanowaniu właściwych technik i zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności, a także etycznej postawy odpowiedniej dla uzdrowiciela.

Ilość wejść: 5711


USUI REIKI - Sutra Osiem Przebudzeń Wielkich Istot

Sutra Osiem Przebudzeń Wielkich Istot ukazuje w skrócie kolejnych osiem inicjacyjnych lekcji systemu Usui Reiki od strony moralnej i duchowej. Każdy poziom energetyczny wymaga wydoskonalenia jakiegoś aspektu ludzkiej istoty, która staje się uczniem Usui Reiki. Sutra idealnie pasuje do strarej sztuki uzdrawiania zesłanej ludzkości w Japonii przez Maoson - wedle legendy jakieś 6 milionów lat temu, jak podają japońskie kroniki Kojiki.

Ilość wejść: 4042


USUI REIKI - Bluzganie i Diabełki - Błędy w Nauczaniu

Pragniemy sprostować niezbyt przyjemne i niekorzystne tendencje, które rozwinęły się w ostatnich latach na Zachodzie, a które zupełnie wypaczają i degenerują japoński system terapii i uzdrawiania znany jako Usui ReiKi. Artykuł to opis najgorszych błędów w nauczaniu ReiKi na Zachodzie i szczególnie w Polsce, gdzie głupota, fałsz i oszustwo ciągle przyjmuje się lepiej niż mądrość, prawda i światło.

Ilość wejść: 13619


USUI REIKI - Program Nauczania i Najczęściej Popełniane Błędy

Autentyczny program nauczania systemu ReiKi według Japońskiego Stowarzyszenia Usui ReiKi. Nauka rozpoznawania odmian Reiki, które najbliższe są oryginalnemu japońskiemu systemowi zwanemu Usui ReiKi! Jak rozpoznawać i unikać licznych na Zachodzie oszustów działających pod nazwą ReiKi, a z autentcyznym ReiKi nie mających nic wspólnego. Jak nie dać się naciągnąć oszustom na kupowanie inicjacji i wyzysk.

Ilość wejść: 4677


USUI REIKI - Dai Roku Tou - Wielki Szósty Poziom

Pierwszy poziom praktyki inicjacyjnej w systemie Usui Reiki zwany jest Dai Roku Tou co tłumaczy się jako Wielki Szósty Krąg (Poziom). Pierwsza inicjacja w Usui Reiki Ryoho aktywizuje energię żywiołu ziemi, Do (Tsuchi), która ma barwę żółto-złocistą. Podstawowa praktyka Usui Rei Ki odbywa się zawsze w pozycji siadu diamentowego, klęcznego zwanego z japońska Seiza, co dosłownie oznacza "siedzenie jak skała".

Ilość wejść: 3623


Z naszego bloga


Top 11

Najpopularniejsze artykuły: 


Newsletter


Wyślij

Po więcej informacji zapisz
się do naszego newslettera

Licznik odwiedzin: 8696652 Ostatnia aktualizacja strony: 2020-12-03 17:27:25