Stowarzyszenie Macierz

Stowarzyszenie MACIERZ powstało jako organizacja zajmująca się ochroną Praw Człowieka, ekologią, promocją zdrowego odżywiania i funkcjonowania, działalnością charytatywną w różnych dziedzinach życia.

Nauka


HQT - Teoria Heima - Kwantowa Grawitacja - Loty Nadświetlne

Jednolita Teoria Pola Burkharda Heima próbuje połączyć w jedną całość wszystkie znane oddziaływania fizyczne, zakłada że czas i przestrzeń są zkwantowane (pojęcie metronu). Teoria powstawała w latach 40-tych i 50-tych XX wieku, a pierwsza publiczna prezentacja jej idei odbyła się w 1952 roku na Kongresie Astronautycznym w Sttudgarcie w Niemczech. Trzeba nauczyć się nowej matematyki, aby móc wgryźć się w teorię Heima. Jest to nowy i często zaskakujący zbiór paradygmatów myślenia, taki, że nawet geniusze matematyki i fizyki muszą się natrudzić, zanim zapoznają się z Teorią Heima.

Ilość wejść: 38791


Talibowie Zamordowali Polskiego Inżyniera!

Okrutne morderstwo polskiego inżyniera Piotra Stańczaka dokonane przez Talibów! Polski rząd NIC NIE ZROBIŁ, aby uratować życie porwanego inżyniera! Rząd nie raczy dbać o obywateli, tak jak inne państwa, które praktykują wykupienie obywateli z rąk porywaczy. Czy Polska nie ma Agencji Wywiadu?

Ilość wejść: 15936


Licencja PARETO - Ochrona Praw Autora do Zysku w Proporcji 80/20

Autorom, którzy marzą o zarabianiu na swoich utworach, proponuję zapoznanie się z warunkami formalno prawnymi Licencji Pareto, która zapewnia najlepsze chroniące materialne prawa autora do zysku z dzieła oraz pozwala na jego swobodne rozprzestrzenianie.

Ilość wejść: 2781


ATEIZM - Jak towarzysz Pol Pot budował ateistyczny kraj w Kambodży

Ateizm jest dziś bardzo popularny w Polsce. Czy warto jednak być ateistą? W świetle historii zobaczmy do czego ateizm służy w praktyce i co się za nim kryje. Pol Pot i Kambodża.

Ilość wejść: 13815


Zagadki Mechaniki

Lucjan Łągiewka znany jest w rodzinnych Kowarach jako niestrudzony wynalazca - amator przedziwnych doświadczeń związanych z mechaniką. W listopadzie 1998 roku na miejscowym stadionie, w obecności ponad tysiąca osób i przedstawicieli mediów z całego kraju, wraz ze współpracownikami zademonstrował działanie prototypu swojego niezwykłego zderzaka. Zastosowanie do wszelkich pojazdów pochłaniacza energii, za pomocą którego dokonuje się bezpieczne „zderzenie", może radykalnie poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przeciwne są warsztaty samochodowe i sami producenci samochodów...

Ilość wejść: 7296


BEREZA Kartuska - Polski Sanacyjny Obóz Koncentracyjny

Bereza Kartuska - dziś na Białorusi - miejsce gdzie stoczono dwie bitwy polsko-radzieckie z 1920 roku, potem stworzono sanacyjny obóz koncentracyjny dla politycznego internowania wrogów ustroju. Był to polski obóz koncentracyjny dla wszystkich sił postępowych znienawidzonych przez sanację.

Ilość wejść: 65526


LEFEBRYZM Integryzm i Faszyzm - Schizma Marcela Lefebrve - Bractwo Piusa X

Prawicowa schizma Marcela Lefebrve neguje Sobór Watykański, miłość bliźniego i całe nauczanie Jana Pawła II. Odstępcy promują faszyzm, który czynnie popierał sam abp. Lefebrve.

Ilość wejść: 14949


SALUT RZYMSKI - Pozdrowienie Narodowego Socjalizmu - Nazizm i Faszyzm KKK

Salut rzymski faktycznie jest amerykańskim pozdrowieniem narodowych socjalistów z USA. Powstał jako militarny rytuał czczenia flagi USA, a faszyści i hitlerowcy tylko go przejęli.

Ilość wejść: 20705


USTASZE, Chorwacja i Faszyzm - Ante Pavelić a Zbrodnie i Mordy

Faszyzm w Chorwacji, ustasze, Ante Pavelić, Aloj Stepinac. Oto do jakich krwawych i ludobójczych rzezi może doprowadzić nacjonalizm, rasizm i inkwizycyjna nienawiść religijna.

Ilość wejść: 48682


STALIN a Stalinizm i Nazizm - Polityka i Zbrodnie - Fakty i Mity

Kim był Józef Wissarionowicz Stalin? Nie łatwo opisać a już tym bardziej ocenić 75 lat życia i dobrych 30 lat sprawowania władzy. Czym był stalinizm? Jaka była naprawdę liczba ofiar?

Ilość wejść: 17347


OLIMPIADA - Letnie Igrzyska Olimpijskie - Pekin - Beijing 2008

Letnie igrzyska olimpijskie w Pekin - Beijing - sierpień 2008. Historia olimpiady, przygotowania, życie w Pekinie, noclegi, problemy techniczne, walka o wolny Tybet i represje.

Ilość wejść: 14129


ELEKTROFOTOGRAFIA - Metoda GDV a Fotografia Kirlianowska Biopola

Polski uczony Jakub Jodko Narkiewicz w końcu XIX wieku stworzył podstawy elektrofotografii nazwanej później kirlianowską na cześć rosyjskiego uczonego, który dał podstawy dla GDV. Współcześni naukowcy zwykle nie mają większego pojęcia ani o wynalazku ani o doniosłych skutkach odkrycia możliwości technicznych fotografowania biopola.

Ilość wejść: 35743


OSAMA BIN LADEN - Al-Kaida, Guantanamo, Kiejkuty i Terroryzm

Najbardziej poszukiwany przez FBI i zabity 1 maja 2011 roku przez komandosów z USA rozmodlony bojownik i terrorysta świata, założyciel Al-Kaidy. W lipcu 2007 roku rząd Stanów Zjednoczonych zwiększył nagrodę za głowę Osamy z 25 mln USD do 50 mln USD. We wrześniu 2007 roku przywódca Al-Kaidy zaapelował do państw europejskich o zerwanie wojskowego sojuszu z USA przeciwko Afganistanie.

Ilość wejść: 30920


LIBERTARIANIZM - Antytotalitaryzm - Historia, Idee, Realizacja Wolności Praw

Libertarianizm jest filozofią, stylem politycznego myślenia dla swobody dysponowania własną osobą i własnością, o ile tylko nie ogranicza to swobody i własności komuś innemu.

Ilość wejść: 9863


KRZYSZTOF OLEWNIK - Dramat Rodzinny z Korupcją i Mafią w Tle

Pouczająca historia porwania, dręczenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika z Drobina. Nieudolność policji, zagadkowe samobójstwa, pedofilia księży z okolic Drobina. "Zła karma" czyli brzydki los Krzysztofa Olewnika, czy też kryminalny spisek powiązanych z mafią struktur państwa i władzy, a szczególnie policja na układach z mafią?

Ilość wejść: 89538


KALENDARZ Gregoriański - Czy Potrzebuje Reformy?

Autor stara się pokazać, że obecny kalendarz gregoriański jest bardzo dobrym przybliżeniem idealnego kalendarza naturalnego liczącego lata zwrotnikowe i że będzie tak jeszcze przez kilka tysięcy najbliższych lat.

Ilość wejść: 2626


Jak poprawnie obliczać wschody i zachody

Tak geograf jak astronom potrzebuje czasem umieć poprawnie obliczać wschody i zachody słońca. Warto znać tę podstawową umiejętność. Przydaje się w programowaniu sieciowych zegarów

Ilość wejść: 2410


TOTOLOTEK - Szanse Wygrania a Systemy Gry

Interesujesz się grami losowymi takimi jak Totolotek? Czy wiesz jakie jest prawdopodobieństwo Twojej wygranej? Czy "systemy gry" sprawdzają się? O tym przeczytasz właśnie tutaj.

Ilość wejść: 28455


Wszystko o Czasie - Historia Zegara i Pomiarów Czasu w Astronomii i Fizyce

Gruntowna praca popularno-naukowa Kazimierza Borkowskiego na temat mierzenia czasu, historii pomiarów, dni juliańskich w astronomii, mierzenia czasu w różnych epokach i kulturach, zegara stabilnego i dokładnego. Podstawowe definicje wzorców czasu, a także czasu pulsarowego w astronomii.

Ilość wejść: 15482


czytelnia

Samolot Transportowy EADS CASA C-295M i Katastrofa

Cóż sprawia, że w zasadzie dobry samolot transportowy taki jak CASA C-295M ulega awarii w najmniej spodziewanych okolicznościach? Może to być choć nie musi zbyt tandetna część wyposażenia zmniejszająca troszkę koszta zakupu... A wtedy najlepszy pilot nie ma szans...

Ilość wejść: 12864


KATOLICYZM: Międzynarodowy Ruch My Jesteśmy Kościołem

My Jesteśmy Kościołem (We Are The Church) to ruch zainicjowany w Rzymie w 1996 dla odnowy Kościoła katolickiego, ujawnienia i likwidacji jego różnych patologii. Ruch walczy m.in. z pedofilią księży, korupcją, tworzeniem państw katolicko-wyznaniowych. W Polsce z Ruchem WATC związany jest tygodnik "Fakty i Mity".

Ilość wejść: 6113


ALBERT EINSTEIN: Nauka, Filozofia i Kontrowersje

Artykuł opisuje postać Alberta Einsteina z wielu stron, nie tylko słynne równanie E=mc2. Możemy dowiedzieć się kilku szczegółów o jego życiu, poznać prawdy którymi się w nim kierował, jego ulubione cytaty, a także inne elementy jego osobowości.

Ilość wejść: 22847


KINEZJOLOGIA Edukacyjna - Metoda Dennison, a Postęp Oświaty i Wychowania

Hit nowoczesnej, naukowej pedagogiki. Naukowa Metoda Dennison czyli Kinezjologia Edukacyjna (Edu-K) zwana też Gimnastyką Mózgu to powstała w latach 1976-1980 metoda terapii i twórczej pracy edukacyjnej z dziećmi. Metoda Educare stosowana jest zarówno w pedagogice specjalnej (dysleksja, dysgrafia, ADHD etc.) jak i w pracy z dziećmi wybitnie zdolnymi dla wspomagania geniuszu.

Ilość wejść: 20074


SZACHY Heksagonalne Władysława Glińskiego

Powodem wynalezienia szachów heksagonalnych była chęć rozwinięcia tej 'królewskiej gry' przez Władysława Glińskiego. Na samą ideę wpłynęły międzywojenne polskie fascynacje inteligencją pszczół i plastra miodu.

Ilość wejść: 9481


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1981-1982

Artykuł był opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2458


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1975-1981

Artykuł był opublikowany w 2007 roku na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologów z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2294


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1974-1975

Artykuł był opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2608


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1970-1973

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2187


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1968-1971

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2168


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1967-1968

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2526


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1964-1967

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2490


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1963-1965

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2731


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1963-1964

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2701


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1960-1962

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 2724


Nauki Bhagavana Sathya Sai Baba z lat 1953–1960

Artykuł był w roku 2007 opublikowany na portalu eioba.pl jednakże został usunięty wskutek agresywnych nacisków członków pedofilskiej mafii pospołu z działaczami pseudonauki czyli teologii z katolickich uczelni pokroju UKSW w Warszawie. Sathya Sai Baba zajmuje się m.in. zwalczaniem pedofilskiej mafii w Indii oraz Południowej Azji, czego polska mafia pedofilska znieść nie może, podobnie jak i zdrowej nauki filozoficznej prezentowanej przez tego wybitnego filozofa, etyka i uczonego indyjskiego jakim Sathya Sai Baba jest.

Ilość wejść: 5131


Licznik odwiedzin: 8835833 Ostatnia aktualizacja strony: 2021-09-18 03:54:55